Ukratko: 46 aktivnih javnih nabavki — Novi tenderi: Građevinski radovi u BiH.
Pregled
Pregled aktivnih javnih nabavki u ovom sektoru (2026-09-06). U nastavku su 46 aktuelna postupka sa ugovornim organom, rokom i procijenjenom vrijednošću gdje je dostupna.
Aktivni postupci
| Predmet | Ugovorni organ | Rok | Vrijednost |
|---|---|---|---|
| Asfalterski radovi | JP ZA STAMBENOKOMUNALNE DJELATNOSTI I LOKALNE PUTEVE | 2026-09-25 | 104273.5 BAM |
| Радови на изради и монтажи челичне надстрешнице | КАЗНЕНО-ПОПРАВНИ ЗАВОД ФОЧА | 2026-09-17 | 11000 BAM |
| Izvođenje radova na na čišćenju korita rijeke Jošanice – II faza prema Elaboratu | OPĆINA VOGOŠĆA | 2026-09-25 | 110000 BAM |
| Набавка радова на реконструкцији крова на школском објекту подручне школе Милош | OSNONA ŠKOLA ''SUTJESKA'' MODRIČA | 2026-09-15 | 28884 BAM |
| Јавна набавка радова на изградњи објекта Павиљон/Галерија културе | OPSTINA JEZERO | 2026-09-25 | 555555 BAM |
| Nabavka radova na rekonstrukciji po policijskim stanicama-IV dio | MINISTARSTVO UNUTRAŠNJIH POSLOVA ZENIČKO-DOBOJSKOG KANTONA | 2026-09-25 | 77495.68 BAM |
| Sanacija asfalta na putovima u općini Dobretići | OPĆINA DOBRETIĆI | 2026-09-15 | 21367 BAM |
| Izgradnja vodovodne mreže Zlopoljac Hukići, nastavak radova | JU ZAVOD ZA PROSTORNO UREĐENJE BIHAĆ | 2026-09-28 | 6837.6 BAM |
| Promjena zidnih i podnih pločica | JAVNA USTANOVA OPĆA BOLNICA "PRIM. DR ABDULAH NAKAŠ" | 2026-09-16 | 10000 BAM |
| Jавна набавка радова на замјени расвјетних тијела (лед панели) за потребе Филоз | УНИВЕРЗИТЕТ У БАЊОЈ ЛУЦИ | 2026-09-15 | 25500 BAM |
| Građevinsko-zanatski radovi na rekonstrukciji krova individualnog stambenog obje | AGENCIJA "STARI GRAD" MOSTAR | 2026-09-15 | 9000 BAM |
| Изградња стамбене зграде за младе брачне парове у Српцу-ламела 2 | OPŠTINA SRBAC | 2026-09-25 | 1923076.92 BAM |
| JN 75/26 Izvođenje molerskih radova u objektu Općine Ilidža | OPĆINA ILIDŽA | 2026-09-28 | 71375.35 BAM |
| Završno-zanatski radovi | VODOVOD A.D. PRIJEDOR | 2026-09-28 | 94712.63 BAM |
| „Изградња дјечијих игралишта на локацијама „Плави мост, Поточари, Калиманићи и С | OПШТИНА СРЕБРЕНИЦА | 2026-09-24 | 100015.4 BAM |
| « Sanacija puta Martin - Brod Cvjetnić ( čišćenje malčerom ) » | JU ZAVOD ZA PROSTORNO UREĐENJE BIHAĆ | 2026-09-25 | 8500 BAM |
| Sanacija Klizišta na regionalnom putu R 448a u mjestu Podmihovići | DIREKCIJA ZA CESTE BOSANSKO-PODRINJSKOG KANTONA | 2026-09-25 | 76923.08 BAM |
| Nabavaka radova restauracije školskih prostorija mokrog čvora ponovljeni postupa | JU OSNOVNA ŠKOLA "DŽEMAL BIJEDIĆ" MILJANOVCI - TEŠANJ | 2026-09-15 | 38082.91 BAM |
| Asfalt | J.U. DOM ZDRAVLJA STARI GRAD MOSTAR | 2026-09-22 | 49500 BAM |
| Sanacija i rekonstrukcija puta Garež-Delijaš | OPĆINA TRNOVO | 2026-09-29 | 170940 BAM |
| Radovi nabavka i zamjena podnih PVC obloga OJ DZ Novo Sarajevo | JAVNA USTANOVA DOM ZDRAVLJA KANTONA SARAJEVO | 2026-09-24 | 324780 BAM |
| Sanacija makadamskog puta Boboljušci | JU ZAVOD ZA PROSTORNO UREĐENJE BIHAĆ | 2026-09-25 | 6000 BAM |
| „ Sanacija puta u MZ Turija “ Grad Lukavac | GRAD LUKAVAC | 2026-09-25 | 20310 BAM |
| Rekonstrukcija školskog igrališta za potrebe JU OŠ „Saburina“ Sarajevo | JAVNA USTANOVA OSNOVNA ŠKOLA "SABURINA" SARAJEVO | 2026-09-25 | 125126 BAM |
| „Rekonstrukcija Društvenih domova (3 LOT-a)“, LOT 1: „Uređenje prostora namijen | GRAD GRAČANICA | 2026-09-28 | 51003.2 BAM |
| Vanjsko uređenje dvorišta ambulante Trepče | JZU DOM ZDRAVLJA "IZUDIN MULABEĆIROVIĆ-IZO" | 2026-09-25 | 70000 BAM |
| Rekonstrukcija i asfaltiranje ceste u ul. Fra Grge Martića (od vatrogasnog doma | OPĆINA KREŠEVO | 2026-09-24 | 346000 BAM |
| Radovi na adaptaciji prostora u okviru Kampusa Univerziteta za potrebe Akademije | JAVNA USTANOVA UNIVERZITET U TUZLI | 2026-09-25 | 51282 BAM |
| Odluka o izboru: Nabavka usluga laboratorijskog ispitivanja kvalitete asfalta | JAVNO PREDUZEĆE ZA UPRAVLJANJE, ZAŠTITU I ODRŽAVANJE OBJEKATA U VLASNIŠTVU OPĆINE NOVI GRAD SARAJEVO "LOKOM" D.O.O. SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Molersko farbarski radovi na objektu u MZ Kula | JP ZA STAMBENOKOMUNALNE DJELATNOSTI I LOKALNE PUTEVE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Sanacija potoka u MZ Jablanica II - zaseok Begići | OPĆINA JABLANICA | nije navedeno u dostupnom tekstu | 84015 BAM |
| Odluka o izboru: Rekonstrukcija spoja gradskih ulica "Bosanska" i "22. februar" | OPĆINA JABLANICA | nije navedeno u dostupnom tekstu | 99350 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — JP ZA STAMBENOKOMUNALNE DJELATNOSTI I LOKALNE PUTEVE | JP ZA STAMBENOKOMUNALNE DJELATNOSTI I LOKALNE PUTEVE | nije navedeno u dostupnom tekstu | 4444.44 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — ГРАД ФОЧА | ГРАД ФОЧА | nije navedeno u dostupnom tekstu | 86000 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — ГРАД ФОЧА | ГРАД ФОЧА | nije navedeno u dostupnom tekstu | 51282.05 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — ГРАД ФОЧА | ГРАД ФОЧА | nije navedeno u dostupnom tekstu | 25291 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — OPŠTINA KOTOR - VAROŠ | OPŠTINA KOTOR - VAROŠ | nije navedeno u dostupnom tekstu | 23076.92 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — CENTAR ZA SOCIJALNI RAD ČITLUK | CENTAR ZA SOCIJALNI RAD ČITLUK | nije navedeno u dostupnom tekstu | 14000 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — JU OŠ "LUKAVICA" | JU OŠ "LUKAVICA" | nije navedeno u dostupnom tekstu | 6000 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — MINISTARSTVO UNUTRAŠNJIH POSLOVA REPUBLIKE SRPSKE | MINISTARSTVO UNUTRAŠNJIH POSLOVA REPUBLIKE SRPSKE | nije navedeno u dostupnom tekstu | 3600 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — VODOVOD A.D. PRIJEDOR | VODOVOD A.D. PRIJEDOR | nije navedeno u dostupnom tekstu | 94712.63 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — MINISTRASTVO PRIVREDE SBK | MINISTRASTVO PRIVREDE SBK | nije navedeno u dostupnom tekstu | 6000 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — DIREKCIJA ZA CESTE BOSANSKO-PODRINJSKOG KANTONA | DIREKCIJA ZA CESTE BOSANSKO-PODRINJSKOG KANTONA | nije navedeno u dostupnom tekstu | 76923.08 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — JAVNO PREDUZEĆE CESTE FEDERACIJE BIH D.O.O. | JAVNO PREDUZEĆE CESTE FEDERACIJE BIH D.O.O. | nije navedeno u dostupnom tekstu | 20500 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — GRAD LIVNO | GRAD LIVNO | nije navedeno u dostupnom tekstu | 308000 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — OSNOVNA ŠKOLA BARTOLA KAŠIĆA MOSTAR | OSNOVNA ŠKOLA BARTOLA KAŠIĆA MOSTAR | nije navedeno u dostupnom tekstu | 2212 BAM |
Kako pratiti nove tendere
Pregledajte aktivne javne nabavke u BiH i koristite Tendersistem za objedinjeno praćenje novih objava i rokova.
Često postavljana pitanja
U originalnom obavještenju ugovornog organa ili na EJN-u; ovaj pregled služi za brže pronalaženje relevantnih postupaka.
Tendersistem objedinjuje javno dostupne objave i rokove iz više izvora u jedan pretraživ pregled.
Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

