Ukratko: 197 aktivnih javnih nabavki — Pregled novih javnih nabavki u BiH za 2026-09-03.
Pregled
Pregled aktivnih javnih nabavki u ovom sektoru (2026-09-03). U nastavku su 197 aktuelna postupka sa ugovornim organom, rokom i procijenjenom vrijednošću gdje je dostupna.
Aktivni postupci
| Predmet | Ugovorni organ | Rok | Vrijednost |
|---|---|---|---|
| Sukcesivna isporuka svježeg voća i povrća za proračunske 2027. i 2028. godinu | SLUŽBA ZA ZAJEDNIČKE POSLOVE ORGANA I TIJELA FBIH | 2026-09-24 | 120000 BAM |
| JN-KZ-280/2026 Klima uređaji | ELEKTROPRENOS - ELEKTROPRIJENOS BIH A.D. | 2026-09-17 | 61400 BAM |
| Одржавање опреме у Служби Документ центар | POŠTE SRPSKE A.D. BANJA LUKA | 2026-09-25 | 340000 BAM |
| KZ 159/26 - Tehnički plinovi | KJKP "VODOVOD I KANALIZACIJA" D.O.O. | 2026-09-14 | 10000 BAM |
| Набавка и испорука протоколарних и пригодних поклона за госте и делегације Града | GRAD PRIJEDOR | 2026-09-16 | 12000 BAM |
| Ljekarski pregledi žena, uposlenica RMU 'Đurđevik' | RUDNIK MRKOG UGLJA ''ĐURĐEVIK'' D.O.O. - ĐURĐEVIK | 2026-09-15 | 5950 BAM |
| Сервис и одржавање возила марке ''Dacia'', поновљени поступак | JAVNA NAUČNOISTRAŽIVAČKA USTANOVA "INSTITUT ZA ZAŠTITU I EKOLOGIJU REPUBLIKE SRPSKE", BANJA LUKA | 2026-09-18 | 66000 BAM |
| Nabavka usluge osiguranja | JP NIO SLUŽBENI LIST BIH | 2026-09-23 | 340000 BAM |
| НАБАВКА И УГРАДЊА ТОПЛОВОДНОГ КОТЛА СНАГЕ 350 kW ЗА ПОТРЕБЕ ПОДРУЧНОГ ОДЈЕЉЕЊА У | ЈАВНА УСТАНОВА ОСНОВНА ШКОЛА "ВУК КАРАЏИЋ" НОВИ ГРАД | 2026-09-15 | 28034.19 BAM |
| Санација постојећих дивљих депонија које угрожавају здравље становништва | GRAD BANJA LUKA | 2026-09-14 | 21367.5 BAM |
| Nabavka tečnog hlora i usluge baždarenja boca za hlor | A.D. "VODOVOD I KANALIZACIJA" BIJELJINA | 2026-09-14 | 21000 BAM |
| NABAVKA I ISPORUKA PROTIVGRADNIH RAKETA | GRAD GRAČANICA | 2026-09-23 | 37474 BAM |
| Услуге сјече и израде шдс (случајни) и транспорта шдс од пања до стоваришта на ш | ШУМСКО ГАЗДИНСТВО ''ОШТРЕЉ-ДРИНИЋ'' ДРИНИЋ | 2026-09-23 | 19233.79 BAM |
| Bager - mini rovokopač gusjeničar | JAVNO PODUZEĆE "KOMUNALNO NEUM" D.O.O NEUM | 2026-09-22 | 100000 BAM |
| Industrijski plinovi | UNIVERZITET U ZENICI | 2026-09-14 | 9145 BAM |
| Набавка услуга у шумарству одјелу 8/2 и 56 | ШУМСКО ГАЗДИНСТВО ''КЛЕКОВАЧА-ПОТОЦИ'' ИСТОЧНИ ДРВАР | 2026-09-22 | 28342.17 BAM |
| Nabavka raznog ručnog alata za radionicu za potrebe Policije BDBiH | BRČKO DISTRIKT BIH | 2026-09-28 | 2564 BAM |
| Rezne ploče i ostali materijal za obradu | UNIVERZITET U ZENICI | 2026-09-14 | 6838 BAM |
| Materijal za obuku | UNIVERZITET U ZENICI | 2026-09-14 | 12393 BAM |
| Сервис бројила електричне енергије | ОДС "ЕЛЕКТРОКРАЈИНА" А.Д. БАЊА ЛУКА | 2026-09-24 | 150000 BAM |
| Набавка радне машине-утоваривач | ОПШТИНА ИСТОЧНО НОВО САРАЈЕВО | 2026-09-23 | 198000 BAM |
| Rezervni dijelovi za Ex uređaje (dvostruko tipkalo) | RUDNIK MRKOG UGLJA ''ĐURĐEVIK'' D.O.O. - ĐURĐEVIK | 2026-09-25 | 5000 BAM |
| Набавка услуга у шумарству на подручју ШГ"Рудо"Рудо-редовна сјеча | ШУМСКО ГАЗДИНСТВО ''РУДО'' РУДО | 2026-09-24 | 149118.76 BAM |
| Klima uređaji preko 5 kW | RUDNIK UGLJA "KREKA" D.O.O. TUZLA | 2026-09-14 | 8250 BAM |
| Usluge redovne sječe i izrade, primicanja, izvoza i iznosa ŠDS na međustovarište | JAVNO PREDUZEĆE "ŠUME TUZLANSKOG KANTONA" DIONIČKO DRUŠTVO KLADANJ | 2026-09-23 | 711907.8 BAM |
| Odluka o izboru: Nabavka udžbenika za učenike prvog i drugog razreda osnovnih šk | MINISTARSTVO ZA OBRAZOVANJE, MLADE, NAUKU, KULTURU I SPORT BOSANSKO-PODRINJSKOG KANTONA GORAŽDE | nije navedeno u dostupnom tekstu | 18156.6 BAM |
| Odluka o izboru: Nabavka udžbenika za učenike osnovnih škola na području Tuzlans | MINISTARSTVO OBRAZOVANJA I NAUKE TUZLANSKOG KANTONA | nije navedeno u dostupnom tekstu | 7942.39 BAM |
| Odluka o izboru: Usluga distribucije vode | TURISTIČKA ZAJEDNICA GRADA TUZLA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Izjava o prijenosu/stupanju u pretplatnički odnos (mobilna tele | KANTONALNA UPRAVA ZA GEODETSKE I IMOVINSKO-PRAVNE POSLOVE BUGOJNO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabava usluga dorade modula za obračun plata – procedura za obr | JAVNA ZDRAVSTVENA USTANOVA "ZDRAVSTVENI CENTAR BRČKO" BRČKO DISTRIKT BIH | nije navedeno u dostupnom tekstu | 1300 BAM |
| Odluka o izboru: Usluge održavanja kase | "RADIO I TELEVIZIJA BUGOJNO" D.O.O. BUGOJNO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Periodični pregled i ispitivanje fizičkih,hemijskih i bioloških | RUDNICI MRKOG UGLJA " BANOVIĆI " DD BANOVIĆI | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Putna infrastruktura VI | GRAD GRAČANICA | nije navedeno u dostupnom tekstu | 12420 BAM |
| Odluka o izboru: Kitovi,serumi, testovi i indikatori | VETERINARSKI ZAVOD HNŽ/K | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Hemosil | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Usluge odvoza smeća | JP ZA STAMBENOKOMUNALNE DJELATNOSTI I LOKALNE PUTEVE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Usluge oglašavanja | USTAVNI SUD BOSNE I HERCEGOVINE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Stručni časopis Paragraf Lex (digitalno izdanje za 2026.godinu | REGULATORNA KOMISIJA ZA ENERGIJU U FEDERACIJI BOSNE I HERCEGOVINE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Cgromid mrsa, smart, elite, agar | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Usluge oglašavanja | JP "ENERGOKOM" D.O.O. KAKANJ | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka razne prehrambene robe | TERMOELEKTRANA "TUZLA" U TUZLI | nije navedeno u dostupnom tekstu | 59272 BAM |
| Odluka o izboru: ENDO bag 200ml | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Potrošni materijal, pomoćni instrumenti, sitni inventar | JU ZAVOD ZA MEDICINU RADA KANTONA SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Laboratorijski reagensi za ACCES | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Сервис и одржавање возила марке ''Dacia'' и ''Renault'' | JAVNA NAUČNOISTRAŽIVAČKA USTANOVA "INSTITUT ZA ZAŠTITU I EKOLOGIJU REPUBLIKE SRPSKE", BANJA LUKA | nije navedeno u dostupnom tekstu | 1865.89 BAM |
| Odluka o izboru: USLUGE OBJAVE U GLASNIKU | JAVNA USTANOVA "DOM ZDRAVLJA " ZAVIDOVIĆI | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Ojačavanje rešetki na dvorani Pecara | GRAD ŠIROKI BRIJEG | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka autoguma | JAVNA USTANOVA APOTEKE SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: VODOMATERIJAL I KANALIZACIONE CIJEVI | JKP "VODOVOD I KANALIZACIJA" D.O.O. VELIKA KLADUŠA | nije navedeno u dostupnom tekstu | 89882 BAM |
| Odluka o izboru: Tradicionalni kit po gram Hucker-u | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Javna nabavka usluga - usluge objave u Službenom listu Bosne i | VLADA FEDERACIJE BOSNE I HERCEGOVINE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka usluga uvođenja IP (fiksna) telefonije, mobilne telefon | JAVNA ZDRAVSTVENA USTANOVA UNIVERZITETSKI KLINIČKI CENTAR TUZLA | nije navedeno u dostupnom tekstu | 199868.32 BAM |
| Odluka o izboru: Nabavka dijelova posebne uniforme - građanskog odijela | SUDSKA POLICIJA U FEDERACIJI BOSNE I HERCEGOVINE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Godišnja pretplata na pravnu bazu Paragraf Lex | FEDERALNO MINISTARSTVO RASELJENIH OSOBA I IZBJEGLICA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka usluga interneta | OPĆINSKI SUD BANOVIĆI | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: nabavka radova na izvođenju radova na protivpožarnoj hidrantsko | JAVNO PREDUZEĆE "FILMSKI CENTAR SARAJEVO" D.O.O. | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Хотелски смјештај - Београд | РЕПУБЛИЧКИ ЦЕНТАР ЗА ИСТРАЖИВАЊЕ РАТА, РАТНИХ ЗЛОЧИНА И ТРАЖЕЊЕ НЕСТАЛИХ ЛИЦА | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka usluga fiksne telefonije IP Centrex | OPĆINSKI SUD BANOVIĆI | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka usluga mobilne telefonije | OPĆINSKI SUD BANOVIĆI | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: KUF 258(usluge oglašavanja) | JP "LUKA BRČKO"D.O.O.BRČKO DISTRIKT BIH | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka robe - Zastave | CENTRALNA BANKA BOSNE I HERCEGOVINE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka usluge oglašavanja u dnevnim i službenim novinama | KANTONALNI SUD U SARAJEVU | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Noradrenalin amp. 2mg/ml | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka održavanja GPS uređaja | KANTONALNO JAVNO KOMUNALNO PREDUZEĆE "RAD"DOO SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | 19497.92 BAM |
| Odluka o izboru: Usluge dezinfekcije, deratizacije, dezinsekcije (Integrisana na | UNIVERZITET U SARAJEVU | nije navedeno u dostupnom tekstu | 144060 BAM |
| Odluka o izboru: USLUGE ODRŽAVANJE OBJEKATA DRUŠTVA | SARAJEVOPUTEVI DD SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: NABAVKA DVA RASHLADNA FRIŽIDERA ZA SLUŽBU LABORATORIJE | JAVNA USTANOVA "DOM ZDRAVLJA" MAGLAJ | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Usluge štampanja | REGULATORNA KOMISIJA ZA ENERGIJU U FEDERACIJI BOSNE I HERCEGOVINE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Koordinacija rada kotlovskog i turbinskog regulatora Bloka 6 za | TERMOELEKTRANA "KAKANJ" KAKANJ | nije navedeno u dostupnom tekstu | 21707.76 BAM |
| Odluka o izboru: Prašak rastvor za injekciju | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Usluge sitne intervencije ispitivanja hidrantske mreže za tehni | UNIVERZITETSKI KLINIČKI CENTAR SARAJEVO - UKCS | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabava dva printera | DOM ZDRAVLJA STOLAC | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Laboratorijski pribor | VETERINARSKI ZAVOD HNŽ/K | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Test trake za urin | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka vodomjera | JP "RAD" D.D. TEŠANJ | nije navedeno u dostupnom tekstu | 216628 BAM |
| Odluka o izboru: NABAVKA PREHRAMBENIH PROIZVODA , KAFE, PIĆA I SRODNIH PROIZVODA | SARAJEVOPUTEVI DD SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka jedinica za hemijski tretman vode - JN 11/2026 | KJKP "TOPLANE-SARAJEVO" D.O.O. | nije navedeno u dostupnom tekstu | 49999.85 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — JU CENTAR ZA SOC... |

