Ukratko: 206 aktivnih javnih nabavki — Pregled novih javnih nabavki u BiH za 2026-09-01.
Pregled
Pregled aktivnih javnih nabavki u ovom sektoru (2026-09-01). U nastavku su 206 aktuelna postupka sa ugovornim organom, rokom i procijenjenom vrijednošću gdje je dostupna.
Aktivni postupci
| Predmet | Ugovorni organ | Rok | Vrijednost |
|---|---|---|---|
| Осигурање два новонабављена теретна возила –каско | POŠTE SRPSKE A.D. BANJA LUKA | 2026-09-21 | 11000 BAM |
| Sukcesivna isporuka sokova i gaziranih prirodnih mineralnih voda, za budžetske 2 | SLUŽBA ZA ZAJEDNIČKE POSLOVE ORGANA I TIJELA FBIH | 2026-09-23 | 422000 BAM |
| Nabavka građevinskog drveta | ŠUMSKOPRIVREDNO DRUŠTVO ˝SREDNJOBOSANSKE ŠUME˝ / ŠUMSKOGOSPODARSKO DRUŠTVO ˝ŠUME SREDIŠNJE BOSNE˝ / ŠUMSKOPRIVREDNO DRUŠTVO ˝SREDNJOBOSANSKE ŠUME˝ D.O.O. DONJI VAKUF | 2026-09-23 | 44000 BAM |
| Nabavka ličnih zaštitnih sredstava | ШУМСКО ГАЗДИНСТВО ''ЈАХОРИНА'' ПАЛЕ | 2026-09-23 | 30000 BAM |
| Услуге у шумарству | ШУМСКО ГАЗДИНСТВО ''ДОБОЈ'' ДОБОЈ | 2026-09-21 | 307096.6 BAM |
| Sukcesivna isporuka prirodnih izvorskih voda, za budžetske 2027. i 2028. godinu | SLUŽBA ZA ZAJEDNIČKE POSLOVE ORGANA I TIJELA FBIH | 2026-09-22 | 165000 BAM |
| Sukcesivna isporuka pilećeg, purećeg i ribljeg mesa, za budžetske 2027. i 2028. | SLUŽBA ZA ZAJEDNIČKE POSLOVE ORGANA I TIJELA FBIH | 2026-10-16 | 536000 BAM |
| Reparaturne spojnice | VODOVOD A.D. BANJA LUKA | 2026-09-21 | 112000 BAM |
| Sukcesivna isporuka prerađenog voća i povrća i začina za kuharstvo za budžetske | SLUŽBA ZA ZAJEDNIČKE POSLOVE ORGANA I TIJELA FBIH | 2026-09-21 | 334000 BAM |
| Kontrola i očitanje termoluminescentnih dozimetara | UNIVERZITETSKI KLINIČKI CENTAR SARAJEVO - UKCS | 2026-09-23 | 35000 BAM |
| Remont mašinske opreme | RUDNIK MRKOG UGLJA "ABID LOLIĆ" D.O.O. TRAVNIK-BILA | 2026-09-22 | 145500 BAM |
| Nabava usluga održavanja LIS-a za potrebe laboratorije doma zdravlja | JAVNA ZDRAVSTVENA USTANOVA "ZDRAVSTVENI CENTAR BRČKO" BRČKO DISTRIKT BIH | 2026-09-22 | 32400 BAM |
| HIDROMOTOR KRUŽNOG KRETANJA BAGERA LIEBHERR R9350E | RUDNICI MRKOG UGLJA " BANOVIĆI " DD BANOVIĆI | 2026-09-23 | 75000 BAM |
| Prehrambeni artikli i napici | JAVNA USTANOVA"DJEČIJI VRTIĆI-CICIBAN" MOSTAR | 2026-09-15 | 47000 BAM |
| Набавка бетона | ОПШТИНА БИЛЕЋА | 2026-09-10 | 30000 BAM |
| Usluge prevoza autobusima | ARHITEKTONSKI FAKULTET | 2026-09-21 | 14000 BAM |
| Tender broj: 01-14641-1/26 radi javne nabavke usluga održavanja opreme proizvođa | JZU UNIVERZITETSKI KLINIČKI CENTAR REPUBLIKE SRPSKE | 2026-10-20 | 2490000 BAM |
| Набавка услуга у шумарству на подручју ШГ "Борја" Теслић | ШУМСКО ГАЗДИНСТВО ''БОРЈА'' ТЕСЛИЋ | 2026-09-21 | 383831.02 BAM |
| Набавка услуге сервисирања и одржавања исправности штампача, телефакс апарата и | MINISTARSTVO UNUTRAŠNJIH POSLOVA REPUBLIKE SRPSKE | 2026-09-11 | 10000 BAM |
| KZ 148/26 Dopuna akta o procjeni rizika sa periodičnim pregledima i ispitivanjem | KJKP "VODOVOD I KANALIZACIJA" D.O.O. | 2026-09-14 | 36000 BAM |
| Електрична испитивања МХЕ Бочац 2 | ZP "HIDROELEKTRANE NA VRBASU" A.D. MRKONJI GRAD | 2026-09-21 | 29000 BAM |
| Nabava lamelarnog izmjenjivača topline za KK4 CHE Čapljina | JP ELEKTROPRIVREDA HRVATSKE ZAJEDNICE HERCEG BOSNE D.D. MOSTAR | 2026-09-23 | 9000 BAM |
| ukcesivna nabavka mesa i mesnih prerađevina od ribe za potrebe Kaz | KAZNENOPOPRAVNI ZAVOD ZATVORENOG TIPA ZENICA | 2026-09-23 | 160000 BAM |
| Šumsko uzgojne usluge br. 68/26 | JP ŠPD-ZDK D.O.O. ZAVIDOVIĆI | 2026-09-21 | 157700.46 BAM |
| Конкурентски захтјев бр. 81/26 - Набавка потрошног материјала и алата за електро | ZP "RUDNIK I TERMOELEKTRANA" GACKO, A.D. | 2026-09-14 | 20435 BAM |
| Odluka o izboru: Набавка услуге осигурање опреме | ЈАВНА УСТАНОВА "МЕМОРИЈАЛНИ ЦЕНТАР РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ" БАЊА ЛУКА | nije navedeno u dostupnom tekstu | 7275.68 BAM |
| Odluka o izboru: Usluge čišćenja zgrada | JP "ENERGOKOM" D.O.O. KAKANJ | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka goriva za mjesec jun 2026 | CENTRALNA IZBORNA KOMISIJA BOSNE I HERCEGOVINE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: NAJAM BOCA | JP "ENERGOKOM" D.O.O. KAKANJ | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Održavanje liftova | CENTRALNA BANKA BOSNE I HERCEGOVINE | nije navedeno u dostupnom tekstu | 7992 BAM |
| Odluka o izboru: Nabavka usluge zamjene kontaktera (električnog prekidača za pok | DRŽAVNA AGENCIJA ZA ISTRAGE I ZAŠTITU | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka roba klima uređaj | JAVNA USTANOVA "DJEČIJE OBDANIŠTE I DOM UČENIKA" BOSANSKA KRUPA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Usluge ovjeravanja | JP "ENERGOKOM" D.O.O. KAKANJ | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka građevinskog materijala i srodnih proizvoda | J.U. "KULTURNO-SPORTSKI CENTAR" VOGOŠĆA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Pretplata na magazin Dont miss BiH | JP MEĐUNARODNI AERODROM SARAJEVO D.O.O. SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka pretvarača sa punjačem i izolacioni transformator | MUP TK - UPRAVA POLICIJE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Pitka voda | JP "ENERGOKOM" D.O.O. KAKANJ | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Ugovorene usluge putničkog prevoza učenika MZ Brezovača za škol | OPĆINA BANOVIĆI | nije navedeno u dostupnom tekstu | 45900 BAM |
| Odluka o izboru: Nabava UPS uređaja | JU DOM ZDRAVLJA KREŠEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka roba pp aparat | JAVNA USTANOVA "DJEČIJE OBDANIŠTE I DOM UČENIKA" BOSANSKA KRUPA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Набавка робе - роба широке потрошње(рн.:896) | ЈУ ГИМНАЗИЈА "ЈОВАН ДУЧИЋ" ДОБОЈ | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Vršenje uslugepregleda objava na društvenim mrežama i web porta | UPRAVA ZA INDIREKTNO OPOREZIVANJE BIH | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nig Prom - kupovina goriva. | OSNONA ŠKOLA ''SUTJESKA'' MODRIČA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: NABAVKA PRINTERA | JAVNA USTANOVA MEDICINSKA ŠKOLA BIHAĆ | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka sklopivog plastičnog stola | JZU "DOM ZDRAVLJA U BANJOJ LUCI" | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: NABAVKA MATERIJALA ZA POPRAVAK I ODRŽAVANJE ZGRADE | JAVNA USTANOVA MEDICINSKA ŠKOLA BIHAĆ | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Izvođenje radova na sanaciji i uređenju stepeništa i pješačkih | OPĆINA VOGOŠĆA | nije navedeno u dostupnom tekstu | 41881.35 BAM |
| Odluka o izboru: Najam plinskih boca | PRIRODNO-MATEMATIČKI FAKULTET | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Usluge interneta | JP "ENERGOKOM" D.O.O. KAKANJ | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Saša Komerc- kupovina robe za održavanje zgrade. | OSNONA ŠKOLA ''SUTJESKA'' MODRIČA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Mi-G nabavka sredstava za održavanje zgrade. | OSNONA ŠKOLA ''SUTJESKA'' MODRIČA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka stolnjaka | JZU "DOM ZDRAVLJA U BANJOJ LUCI" | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Najam autobusa | JAVNO PREDUZEĆE ELEKTROPRIVREDA BOSNE I HERCEGOVINE D.D. - SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Poštanske usluge | JP "ENERGOKOM" D.O.O. KAKANJ | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Usluge mobilne telefonije | JAVNA USTANOVA OSMA OSNOVNA ŠKOLA "AMER ĆENANOVIĆ" ILIDŽA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Usluge interneta | JAVNA USTANOVA OSMA OSNOVNA ŠKOLA "AMER ĆENANOVIĆ" ILIDŽA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Koncentrovana otopina za bikarbonatnu dijalizu | JAVNA ZDRAVSTVENA USTANOVA ZAVOD ZA DIJALIZU I TRANSPLANTACIJU REPUBLIKE SRPSKE | nije navedeno u dostupnom tekstu | 16346 BAM |
| Odluka o izboru: Telefonske usluge | JAVNA USTANOVA OSMA OSNOVNA ŠKOLA "AMER ĆENANOVIĆ" ILIDŽA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka usluga iz oblasti zaštite od požara i zaštite na radu | JP BH POŠTA D.O.O. SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | 269984.8 BAM |
| Odluka o izboru: Nabavka hrane za potrebe centra | JU CENTAR ZA SLIJEPU I SLABOVIDNU DJECU I OMLADINU - SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | 9567.11 BAM |
| Odluka o izboru: Nabavka opreme za produženi boravak učenika | OSNOVNA ŠKOLA "MEHMEDALIJA MAK DIZDAR" DOBRINJE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka hlora | JZU BRC "AQUATERM" | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Fiksna telefonija i ISDN | USTANOVA ZA SOCIJALNO ZBRINJAVANJE I ZDRASTVENU NJEGU BAKOVIĆI | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka i rezanje metalnih ploča za potrebe zimske službe | JAVNO PREDUZEĆE "VODOKOM" DRUŠTVO SA OGRANIĆENOM ODGOVORNOŠĆU KAKANJ | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka stolarije (prozori, portal) | OSNOVNA ŠKOLA "MEHMEDALIJA MAK DIZDAR" DOBRINJE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Građevinski materijal | OPĆINA OLOVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Usluge odvoza smeća | JU CENTAR KULTURE I MLADIH OPĆINE CENTAR SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: NABAVKA GRAĐEVINSKOG MATERIJALA | JU DOM ZDRAVLJA SA STACIONAROM OLOVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Uređenje dodatne prostorije za potrebe ZU Dom Zdravlja Ključ | ZDRAVSTVENA USTANOVA DOM ZDRAVLJA KLJUČ | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka električnih aparata | OSNOVNA ŠKOLA "MEHMEDALIJA MAK DIZDAR" DOBRINJE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Ulje za amortizere VG 32 | RUDNIK MRKOG UGLJA "KAKANJ" D.O.O. KAKANJ | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Gumene čizme | JP "ENERGOKOM" D.O.O. KAKANJ | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka robe | OPĆA BOLNICA TEŠANJ | nije navedeno u dostupnom tekstu | 453 BAM |
| Odluka o izboru: Usluge pretplate na stručni časopis | JU CENTAR ZA SOCIJALNI RAD CAZIN | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Potrošni materijal za održavanje objekata | DOM ZDRAVLJA SA STACIONAROM ŽEPČE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: NABAVKA MOLERSKO FARBARSKIH RADOVA | ZAVOD ZA IZVRŠENJE KRIVIČNIH SANKCIJA, PRITVORA I DRUGIH MJERA BOSNE I HERCEGOVINE | nije navedeno u dostupnom tekstu | 120000 BAM |
| ... |

