Ukratko: 177 aktivnih javnih nabavki — Pregled novih javnih nabavki u BiH za 2026-09-05.
Pregled
Pregled aktivnih javnih nabavki u ovom sektoru (2026-09-05). U nastavku su 177 aktuelna postupka sa ugovornim organom, rokom i procijenjenom vrijednošću gdje je dostupna.
Aktivni postupci
| Predmet | Ugovorni organ | Rok | Vrijednost |
|---|---|---|---|
| Čišćenje korita i obale rijeke u MZ Poriče, pored magistralnog puta, Općina Bugo | JP ZA STAMBENOKOMUNALNE DJELATNOSTI I LOKALNE PUTEVE | 2026-09-15 | 51282.06 BAM |
| Nabava i instalacija sigurnosnog sustava | JAVNO PREDUZEĆE KOMUNALNO D.O.O. MOSTAR | 2026-09-14 | 18000 BAM |
| Набавка ровокопача | РЕПУБЛИЧКА УПРАВА ЦИВИЛНЕ ЗАШТИТЕ | 2026-10-21 | 265000 BAM |
| Отворени поступак јавне набавке намјенских пакета хране и хигијене за потребе со | CRVENI KRST REPUBLIKE SRPSKE | 2026-09-25 | 476940 BAM |
| Nabavka materijala za investicijsko održavanje, građevinskog materijala i sitnog | KANTONALNA JAVNA USTANOVA ZA ZAŠTIĆENA PRIRODNA PODRUČJA | 2026-09-14 | 30000 BAM |
| Kolektivno kombinovano osiguranje 380 zaposlenih radnika | VODOVOD A.D. BANJA LUKA | 2026-09-15 | 14000 BAM |
| Nabava i isporuka prehrambenih proizvoda i sredstava za čišćenje | DJEČJI VRTIĆ "STOLAC" | 2026-09-25 | 57550 BAM |
| Nabavka sportske opreme (zidnih koševa) za JU OŠ "Klokotnica" | JU OŠ KLOKOTNICA | 2026-09-15 | 11111.11 BAM |
| Набавка услуге техничке подршке за Oracle опрему | FOND ZDRAVSTVENOG OSIGURANJA REPUBLIKE SRPSKE | 2026-09-24 | 52919.97 BAM |
| Nabavka dopunskih krmnih smješa(premiksi) | "CENTAR ZA RAZVOJ POLJOPRIVREDE I SELA" | 2026-09-25 | 65000 BAM |
| Zamjena oštećenih izolatorskih lanaca u RP TE Tuzla | TERMOELEKTRANA "TUZLA" U TUZLI | 2026-09-25 | 25000 BAM |
| "Набавка робе за репрезентацију (кафа, чај и сродни производи)" за потребе Правн | UNIVERZITET U ISTOČNOM SARAJEVU | 2026-09-24 | 1800 BAM |
| Осигурање од опште одговорности из дјелатности | VODOVOD A.D. BANJA LUKA | 2026-09-16 | 15000 BAM |
| Зимско одржавање путева на подручју општине Хан Пијесак за сезону 2026/2027 | ОПШТИНА ХАН ПИЈЕСАК | 2026-09-25 | 170940.18 BAM |
| Hrana i piće | ШУМСКО ГАЗДИНСТВО ''СЈЕМЕЋ'' РОГАТИЦА | 2026-09-28 | 1130 BAM |
| JN-OP-199/2026- Održavanje infrastrukture za Data centar | ELEKTROPRENOS - ELEKTROPRIJENOS BIH A.D. | 2026-09-28 | 100000 BAM |
| Nabavka usluge podrške održavanja VCS i VRRS | AGENCIJA ZA PRUŽANJE USLUGA U ZRAČNOJ PLOVIDBI BOSNE I HERCEGOVINE | 2026-10-21 | 950000 BAM |
| Nabavka AdBlue tekućine | TERMOELEKTRANA "TUZLA" U TUZLI | 2026-09-25 | 25000 BAM |
| Uluge održavanja rampi | GRAĐEVINSKI FAKULTET | 2026-09-15 | 5000 BAM |
| Odluka o izboru: Nabavka audio video opreme za sudnicu | KANTONALNI SUD U ZENICI | nije navedeno u dostupnom tekstu | 99962 BAM |
| Odluka o izboru: Nabavka i montaža balona i balonske dekoracije | OPĆINA NOVO SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Електрична енергија (јул) 2026-ММ Брестово | ЈАВНА ЗДРАВСТВЕНА УСТАНОВА ДОМ ЗДРАВЉА "СРБИЈА" СТАНАРИ | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka materijala za izradu scenografije (letve, daske, okovi, | JU POZORIŠTE MLADIH SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Pregled i ispitivanje električnih instalacija, sredstava za rad | JAVNA USTANOVA ZAVOD ZA JAVNO ZDRAVSTVO KANTONA SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: НАБАВКА РОБЕ - ПЕЛЕТ ЗА ОГРЕВ ЈУ ОШ "СВЕТИ САВА" БРОД | JU OSNOVNA ŠKOLA "SVETI SAVA" | nije navedeno u dostupnom tekstu | 29400 BAM |
| Odluka o izboru: Nabavka opreme za održavanje terena | JAVNA USTANOVA "KULTURNO SPORTSKI I REKREACIONI CENTAR" ILIDŽA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka računarske opreme | FEDERALNO MINISTARSTVO ZA PITANJA BORACA I INVALIDA ODBRAMBENO-OSLOBODILAČKOG RATA | nije navedeno u dostupnom tekstu | 47800 BAM |
| Odluka o izboru: Nabavka stručne literature | OPĆINA NOVO SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka materijala za održavanje zgrade | ZDRAVSTVENA USTANOVA DOM ZDRAVLJA BUŽIM | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka radova na rekosntrukciji po policijskim stanicama -III | MINISTARSTVO UNUTRAŠNJIH POSLOVA ZENIČKO-DOBOJSKOG KANTONA | nije navedeno u dostupnom tekstu | 4000 BAM |
| Odluka o izboru: Nabavka udžbenika za VI razred u školskoj 2026/2027. godini | JU OŠ "ENVER ČOLAKOVIĆ" JANJIĆI-ZENICA | nije navedeno u dostupnom tekstu | 813.62 BAM |
| Odluka o izboru: javna nabava usluga na području sigurnosti | VLADA ŽUPANIJE POSAVSKE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka usluga pretplate na Sluzbeni list | URED PREMIJERA/PREDSJEDNIKA VLADE I UREDI DVA ZAMJENIKA PREMIJERA/PREDSJEDNIKA VLADE FEDERACIJE BOSNE I HERCEGOVINE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: nabavka udžbenika za učenike | JU OŠ "VELEŠIĆKI HEROJI" | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Набавка лијекова са Листе лијекова који се примјењују у болничк | FOND ZDRAVSTVENOG OSIGURANJA REPUBLIKE SRPSKE | nije navedeno u dostupnom tekstu | 2828.7 BAM |
| Odluka o izboru: Račun za vodu 08/2026 | VISOKO SUDSKO I TUŽILAČKO VIJEĆE BOSNE I HERCEGOVINE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka usluga korištenja računovodstvenog programa | KANTONALNI STAMBENI FOND SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka potrošnog materijala za autolimarske radove i bravarske | JAVNO KOMUNALNO PREDUZEĆE "KOMUNALAC" TUZLA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka usluga gasa | KANTONALNI STAMBENI FOND SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka usluge "Tehnička i fizička zaštita objekata" | KJKP "PARK" D.O.O. SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | 999860 BAM |
| Odluka o izboru: USLUGE ZAŠTITE OBJEKATA I IMOVINE PREDUZEĆA | JP "TRŽNICA" D.O.O ZENICA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: NABAVKA HIDRAULIČNIH CRIJEVA ZA RADNE MAŠINE | KJP ZOI'84 OCS D.O.O. SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Direktni sporazum za nabavku usluge objave Javnog konkursa u Sl | OPĆINSKI SUD LUKAVAC | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Usluge oglašavanja u Službenom listu BiH- javne nabavke | VODOVOD A.D. PRIJEDOR | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka usluga fiksne telefonije | KANTONALNI STAMBENI FOND SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka Lunch paketa za potrebe održavanja Općih izbora | OPĆINA NOVO SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | 29907.5 BAM |
| Odluka o izboru: Telefonske usluge fiksne i mobilne telefonije | FEDERALNI ZAVOD ZA GEOLOGIJU | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka usluga interneta | FEDERALNI ZAVOD ZA GEOLOGIJU | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: ODVOZ SMEĆA | JU OŠ "HAMDIJA KREŠEVLJAKOVIĆ" KAMBERI GRADAČAC | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka usluge objave obavještenja o nabavkama | KANTONALNA UPRAVA CIVILNE ZAŠTITE UNSKO-SANSKOG KANTONA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: nabavka bespilotne letjelice | JP RTV 7 DOO TUZLA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Usluge interneta za juli 2026. godine | JAVNA USTANOVA OSNOVNA ŠKOLA "MUSA ĆAZIM ĆATIĆ" ZELINJA DONJA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka usluga interneta | KANTONALNI STAMBENI FOND SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka usluga zaštite objekta | KANTONALNI STAMBENI FOND SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Intervencija na agregatu | JAVNO PREDUZEĆE ELEKTROPRIVREDA BOSNE I HERCEGOVINE D.D. - SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka usluga stručnog osposobljavanja | GRAD BOSANSKA KRUPA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: GRAĐEVINSKI MATERIJAL | JP VODOVOD D.O.O. MOSTAR | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Plan javnih nabavki 2026 — MUP KANTONA SARAJEVO | MUP KANTONA SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | 1250 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — JP ZA STAMBENOKOMUNALNE DJELATNOSTI I LOKALNE PUTEVE | JP ZA STAMBENOKOMUNALNE DJELATNOSTI I LOKALNE PUTEVE | nije navedeno u dostupnom tekstu | 3223.49 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — CRVENI KRST REPUBLIKE SRPSKE | CRVENI KRST REPUBLIKE SRPSKE | nije navedeno u dostupnom tekstu | 238470 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — JU GIMNAZIJA "BIHAĆ" U BIHAĆU | JU GIMNAZIJA "BIHAĆ" U BIHAĆU | nije navedeno u dostupnom tekstu | 515 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — JU MJEŠOVITA SREDNJA ŠKOLA GRAČANICA | JU MJEŠOVITA SREDNJA ŠKOLA GRAČANICA | nije navedeno u dostupnom tekstu | 2000 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — MINISTARSTVO UNUTRAŠNJIH POSLOVA REPUBLIKE SRPSKE | MINISTARSTVO UNUTRAŠNJIH POSLOVA REPUBLIKE SRPSKE | nije navedeno u dostupnom tekstu | 6000 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — GRAD ZAVIDOVIĆI | GRAD ZAVIDOVIĆI | nije navedeno u dostupnom tekstu | 171.67 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — JKP "ŠĆONA" DOO FOJNICA | JKP "ŠĆONA" DOO FOJNICA | nije navedeno u dostupnom tekstu | 6000 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — JAVNO PREDUZEĆE ELEKTROPRIVREDA BOSNE I HERCEGOVINE D | JAVNO PREDUZEĆE ELEKTROPRIVREDA BOSNE I HERCEGOVINE D.D. - SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | 5000 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — JAVNO PREDUZEĆE ELEKTROPRIVREDA BOSNE I HERCEGOVINE D | JAVNO PREDUZEĆE ELEKTROPRIVREDA BOSNE I HERCEGOVINE D.D. - SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | 200000 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — OPŠTINA UGLJEVIK | OPŠTINA UGLJEVIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | 6000 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — GRAD LIVNO | GRAD LIVNO | nije navedeno u dostupnom tekstu | 2712 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — TURISTIČKA ZAJEDNICA OPĆINE BOSANSKA KRUPA | TURISTIČKA ZAJEDNICA OPĆINE BOSANSKA KRUPA | nije navedeno u dostupnom tekstu | 1000 BAM |
| Plan javnih nabavki 2026 — MINISTARSTVO ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE KANTONA SARAJEVO | MINISTARSTVO ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE KANTONA SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | 750000 BAM |
| OBAVJEŠTENJE O PROLONGIRANJU ROKA ZA DOSTAVU PONUDA ZA NABAVKU RAMOVA SA POKLOPI | BH Telecom d.d. Sarajevo | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| OBAVJEŠTENJE O NABAVCI USLUGA FIZIČKE ZAŠTITE U OBJEKTIMA PROSTORIMA DIREKCIJE B | BH Telecom d.d. Sarajevo | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Prolongiranje roka za dostavu ponuda | BH Telecom d.d. Sarajevo | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| OBAVJEŠTENJE O PRODUŽENJU ROKA | BH Telecom d.d. Sarajevo | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| OBAVJEŠTENJE O NABAVCI | BH Telecom d.d. Sarajevo | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Prolongiranje ro... |

