Ukratko: 216 aktivnih javnih nabavki — Pregled novih javnih nabavki u BiH za 2026-09-04.
Pregled
Pregled aktivnih javnih nabavki u ovom sektoru (2026-09-04). U nastavku su 216 aktuelna postupka sa ugovornim organom, rokom i procijenjenom vrijednošću gdje je dostupna.
Aktivni postupci
| Predmet | Ugovorni organ | Rok | Vrijednost |
|---|---|---|---|
| 165/26 Separacija | KJKP "VODOVOD I KANALIZACIJA" D.O.O. | 2026-09-28 | 200000 BAM |
| Nabavka i zamjena smole na laboratorijskim aparatima Nirosta i Olympus | JAVNA USTANOVA DOM ZDRAVLJA KANTONA SARAJEVO | 2026-09-14 | 20620 BAM |
| KZ 162/26 - Nabavka kontejnera (1 kom.) | KJKP "VODOVOD I KANALIZACIJA" D.O.O. | 2026-09-14 | 8000 BAM |
| Nabava i isporuka mesa za potrebe Dječjeg vrtića Stolac | DJEČJI VRTIĆ "STOLAC" | 2026-09-15 | 29800 BAM |
| Nabavka i isporuka raznih prehrambenih proizvoda | JU "DOM ZA STARA LICA ZENICA" ZENICA | 2026-09-15 | 40000 BAM |
| Bankarske usluge | GRAD MOSTAR | 2026-09-25 | 120000 BAM |
| Odluka o pokretanju postupka izbora najpovoljnijeg ponuđača za nabavku i montažu | PREDSJEDNIŠTVO BOSNE I HERCEGOVINE | 2026-09-22 | 21367 BAM |
| Nabavka usluga krečenja poslovnih prostorija | JU KANTONALNI CENTAR ZA SOCIJALNI RAD | 2026-09-24 | 63500 BAM |
| Nabava službenih odora za polaznike obuke Agencije za školovanje i stručno usavr | AGENCIJA ZA ŠKOLOVANJE I STRUČNO USAVRŠAVANJE KADROVA | 2026-09-23 | 249900 BAM |
| Набавка багера за потребе ЈП "Водовод" а.д. Билећа | JAVNO PREDUZEĆE "VODOVOD" AKCIONARSKO DRUŠTVO BILEĆA | 2026-09-15 | 19000 BAM |
| Nabavka materijala za vlastitu operativu | JAVNO PREDUZEĆE "PUTEVI BRČKO" D.O.O. BRČKO DISTRIKT BIH | 2026-09-17 | 51280 BAM |
| Осигурање имовине | РЕПУБЛИЧКА УПРАВА ЗА ГЕОДЕТСКЕ И ИМОВИНСКО-ПРАВНЕ ПОСЛОВЕ | 2026-09-24 | 80000 BAM |
| Испитивање заштитне опреме и средстава за рад | ОДС "ЕЛЕКТРОКРАЈИНА" А.Д. БАЊА ЛУКА | 2026-09-15 | 30000 BAM |
| Набавка робе за опремање игралишта у мјесним заједницама града Градишка | GRAD GRADIŠKA | 2026-09-14 | 30000 BAM |
| предмет уговора су услуге у области здравства-колективни систематски преглед зап | MINISTARSTVO ENERGETIKE I RUDARSTVA REPUBLIKE SRPSKE | 2026-09-15 | 13000 BAM |
| BULDOZER | RUDNICI MRKOG UGLJA " BANOVIĆI " DD BANOVIĆI | 2026-10-20 | 1000000 BAM |
| Nabavka i isporuka kanalizacionih cijevi L=150m za MZ Sapna | OPĆINA SAPNA | 2026-09-18 | 5250 BAM |
| Набавка услуга чишћења објекта за потребе Истраживачко развојног и пројектног це | ''ИСТРАЖИВАЧКО-РАЗВОЈНИ И ПРОЈЕКТНИ ЦЕНТАР'' БАЊА ЛУКА | 2026-09-25 | 10000 BAM |
| Набавка услуге осигурања имовине Друштва | A.D. "VODOVOD I KANALIZACIJA" BIJELJINA | 2026-09-16 | 3000 BAM |
| Nabavka hrane i pića za potrebe ŠG ''Botin'' Nevesinje, Šumske uprave Gacko | ШУМСКО ГАЗДИНСТВО ''БОТИН'' НЕВЕСИЊЕ | 2026-09-28 | 1300 BAM |
| Цијевни материјал (водоводне и канализационе цијеви) | VODOVOD A.D. DOBOJ | 2026-09-23 | 130000 BAM |
| Odluka o izboru: Набавка робе: Гуме за возила | KOMUNALNO PREDUZEĆE ZA PROIZVODNJU I DISTRIBUCIJU VODE A.D. KOZARSKA DUBICA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: набавка услуга редовног сервисирања службеног возила | GLAVNA SLUŽBA ZA REVIZIJU JAVNOG SEKTORA REPUBLIKE SRPSKE | nije navedeno u dostupnom tekstu | 17020.3 BAM |
| Odluka o izboru: Isporuka vode u područnoj školi Kerep | JUOŠ EDHEM MULABDIĆ DONJA MEĐIĐA GRADAČAC | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: nabavka usluge mobilne telefonije | OPĆINSKI SUD GRADAČAC | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Razna hrana | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Набавка робе - клима за потребе ЈУ Саобраћајна и електро школа | SAOBRAĆAJNA I ELEKTRO ŠKOLA DOBOJ | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: KUF-ovi 179,231 i 260(usluge zaštite zdravlja radnika,zaštite | JP "LUKA BRČKO"D.O.O.BRČKO DISTRIKT BIH | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka artikala za kafe kuhinje kojima upravlja Služba za zaje | SLUŽBA ZA ZAJEDNIČKE POSLOVE BOSANSKO-PODRINJSKOG KANTONA GORAŽDE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka goriva Federacija BiH | CENTAR ZA UKLANJANJE MINA U BIH (BHMAC)SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | 139894 BAM |
| Odluka o izboru: Nabavka trakastih zavjesa | OPĆINA PALE - PRAČA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Održavanje i popravak prostorija | INSTITUT ZA MEDICINSKO VJEŠTAČENJE ZDRAVSTVENOG STANJA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Trosjed | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: DVD za RTG nalaze | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Zaštita od komaraca za MIK | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka usluge RTV takse | JU MAŠINSKA ŠKOLA PRIJEDOR | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Takse | JAVNA USTANOVA ZAVOD ZA JAVNO ZDRAVSTVO KANTONA SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka proizvoda za čišćenje | SLUŽBA ZA ZAJEDNIČKE POSLOVE BOSANSKO-PODRINJSKOG KANTONA GORAŽDE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Članarina za Travnik noćna utrka 2026 | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Hladnjak | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Sredstva za čišćenje | JAVNO KOMUNALNO PREDUZEĆE "KOMUNALAC" TUZLA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Poštanske usluge za juli 2026. godine | JUOŠ EDHEM MULABDIĆ DONJA MEĐIĐA GRADAČAC | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Objava tendera i oglasa u službenim glasilima | MINISTARSTVO KOMUNIKACIJA I TRANSPORTA/PROMETA BIH | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabava usluga mobilne telefonije | ZAVOD ZDRAVSTVENOG OSIGURANJA HERCEGOVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE/KANTONA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: НАБАВКА КЛИМА УРЕЂАЈА | JZU INSTITUT ZA JAVNO ZDRAVSTVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Kuhalo, usisivač, rešo | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Muske i ženske pidžame i ostale potrepštine | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Dijelovi namještaja | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Баждарење бројила МХЕ Кућна турбина | ZP "HIDROELEKTRANE NA VRBASU" A.D. MRKONJI GRAD | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Izrada i montaža namještaja u prostorijama Transfuzije | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabava građevinskog materijala | J.U.SREDNJA STRUČNA ŠKOLA BUGOJNO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Mliječni proizvodi | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Model akata | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Dezinfekcione vreće za Sintion | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: nabavka usluge interneta | OPĆINSKI SUD GRADAČAC | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Administrativne takse | ZAVOD ZA TRANSFUZIJSKU MEDICINU FEDERACIJE BOSNE I HERCEGOVINE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Takse za izdavanje uvjerenja da nije podignuta optužnica, niti | ZAVOD ZA TRANSFUZIJSKU MEDICINU FEDERACIJE BOSNE I HERCEGOVINE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka avionskih karata | F MUP F BIH - FEDERALNA UPRAVA POLICIJE | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Hirurški mantili | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka usluge fotokopiranja | JAVNA USTANOVA "DOM ZDRAVLJA" ZENICA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Compact enterijeri crna jezgra i rezanje compact ploče | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Usluge odvoza kontejnerskog smeća iz TE Kakanj za potrebe Podru | TERMOELEKTRANA "KAKANJ" KAKANJ | nije navedeno u dostupnom tekstu | 30499.39 BAM |
| Odluka o izboru: Nabavka brtvenog materijala (tesnit, guma u ploči, silikon, lje | HIDROELEKTRANE NA NERETVI, JABLANICA | nije navedeno u dostupnom tekstu | 9900 BAM |
| Odluka o izboru: Usluge održavanja mreže - paket Professional S-Juli 2026 | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Sredstvo za mašinsko pranje podova | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Održavanje programske podrške za mrežna i sigurnosna rješenja: | JAVNO PREDUZEĆE CESTE FEDERACIJE BIH D.O.O. | nije navedeno u dostupnom tekstu | 50000 BAM |
| Odluka o izboru: TOPLI I HLADNI NAPITCI | TURISTIČKA ZAJEDNICA KANTONA SARAJEVO | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Potrepštine za kuhinju | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Madraci | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka kosilice i lančane pile | OPĆINSKI SUD U TRAVNIKU | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Isporuka i puštanje u rad fiskalne kase Tring ONE C | SLUŽBA ZA ZAJEDNIČKE POSLOVE ORGANA I TIJELA FBIH | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabava vatrogasne opreme | GRAD ŠIROKI BRIJEG | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: PEDAGOŠKA DOKUMENTACIJA I PROPISANI OBRASCI | UGOSTITELJSKO-TRGOVINSKO-TURISTIČKA ŠKOLA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: KZ-1/26- Nabavka tečnog hlora, aluminijum sulfata i baždarenje | KP "POLET" A.D. SREBRENICA | nije navedeno u dostupnom tekstu | 24925 BAM |
| Odluka o izboru: Nabavka bankarskih usluga za potrebe organa uprave općine Klada | OPĆINA KLADANJ | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Sijalice za mikroskop Patologija | JU BOLNICA TRAVNIK | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Nabavka usluge odvoza smeća za potrebe Odjeljenja u Kladnju Opć | OPĆINSKI SUD U ŽIVINICAMA | nije navedeno u dostupnom tekstu | nije navedeno u dostupnom tekstu |
| Odluka o izboru: Objava reportaže povodom Dana Zeničko-dobojskog kantona | ZENIČKO-DOBOJSKI KANTON - SKUPŠTINA ZE-DO KANTONA, ZENIC... |

