Nazad na prilike
PregledJavne nabavkeOtvoreno

Tenderi Bosna i Hercegovina: aktivne javne nabavke

Tendersistem
Objavljeno 20.07.2026. u 10:26 9 min čitanja Originalni poziv je mjerodavan

Ukratko: 60 aktivnih javnih nabavki — Tenderi Bosna i Hercegovina: aktivne javne nabavke.

Pregled

Pregled aktivnih javnih nabavki za ovu lokaciju (2026-07-20). U nastavku su 60 aktuelna postupka.

Aktivni postupci

PredmetUgovorni organRokVrijednost
Odluka o izboru: Elektroprivreda BiHOSNOVNA ŠKOLA "MEHMEDALIJA MAK DIZDAR"VODOVODnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Odluka o izboru: Usluge oglašavanjaCENTAR ZA SOCIJALNI RAD GRAČANICAnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Odluka o izboru: Nabavka usluga stručne literature iz oblasti prava i finansijaSLUŽBA ZA ZAPOŠLJAVANJE KSB/SBK TRAVNIKnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Odluka o izboru: Sevisiranje i održavanje agregataTUŽILAŠTVO-TUŽITELJSTVO BIHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Odluka o izboru: Javna nabavka usluga naplate cestarine na autocestamaFEDERALNO TUŽILAŠTVO FEDERACIJE BOSNE I HERCEGOVINEnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Odluka o izboru: AutogumeMINISTARSTVO CIVILNIH POSLOVA BIHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Odluka o izboru: Usluga pristupa Internet mreži na lokaciji PTZ Sarajevo za potrJAVNO PREDUZEĆE ELEKTROPRIVREDA BOSNE I HERCEGOVINE D.D. - SARAJEVOnije navedeno u dostupnom tekstu14000 BAM
Plan javnih nabavki 2026 — JU OŠ "GATA ILIDŽA-VRSTA" GATA-BIHAĆJU OŠ "GATA ILIDŽA-VRSTA" GATA-BIHAĆnije navedeno u dostupnom tekstu2735.04 BAM
Plan javnih nabavki 2026 — JAVNO PREDUZEĆE AUTOCESTE FBIH D.O.O. MOSTARJAVNO PREDUZEĆE AUTOCESTE FBIH D.O.O. MOSTARnije navedeno u dostupnom tekstu160000 BAM
Nabavka usluga kvalitativne i kvantitativne kontrole uglja i izrada analize 51 pJP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Nabvaka goriva za ED Travnik EDTR-OP-07/26JP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Isporuka i ugradnja sušača regulacionog zrakaJP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Čelični limoviJP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
OBAVJEŠTENJE O NABAVCI BROJ 1409-1-2-90-3-119/26JP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Usluga izrade elaborata i ovjera projekata prema ZOP i ZNRJP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Usluge održavanja klima za ED TravnikJP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Nabavka i zamjena uređaja za električne nadbrzinske zaštite turboagregata blokaJP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
OBAVJEŠTENJE O NABAVCI BROJ 1426-1-2-104-3-117/26JP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
OBAVJEŠTENJE O NABAVCI BROJ 1409-7-3-89-3-116/26JP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Periodična kontrola radijacijske sigurnosti uređaja za spektrometrijsku analizuJP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Nabavka i ugradnja dizel motora na utovarivaču XCMG LW180KJP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
OBAVJEŠTENJE O NABAVCI BROJ 1426-1-1-105-3-116/26JP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
OBAVJEŠTENJE O NABAVCI BROJ 1426-1-3-100-3-115/26JP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Nabavka i ugradnja uređaja za klimatizaciju poslovnih objekata, za potrebe PodruJP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
OBAVJEŠTENJE O NABAVCI BROJ 1426-1-2-101-3-114/26JP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
OBAVJEŠTENJE O NABAVCI BROJ 1409-1-2-88-3-114/26JP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Nabavka Intecont elektronskih jedinica za vageJP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Uredska oprema – namještaj za DC, za potrebe Podružnice „Elektrodistribucija“, BJP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Nabavka platnenih kompenzatora na kanalima zračnog i dimnog trakta kotlova 5, 6JP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Nabavka smrznute ribeJP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Mašinsko čišćenje cjevovoda povratne vode i šljakovodaJP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
OBAVJEŠTENJE O NABAVCI BROJ 1426-7-3-99-3-113/26JP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Mjerni instrumentiJP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
OBAVJEŠTENJE O NABAVCI BROJ 1426-7-2-97-3-112/26JP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
OBAVJEŠTENJE O NABAVCI BROJ 1426-7-1-93-3-108/26JP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Nabavka drenažnih pumpi za bager stanice blokova 4, 5, 6JP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Masti za podmazivanjeJP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Monitoring i održavanje uljnih jama i hvatača uljaJP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Nabavka brtvenih pletenica za mlinoveJP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Materijal za održavanje poslovnog prostora, za potrebe Podružnice „ElektrodistriJP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
OBAVJEŠTENJE O NABAVCI BROJ 1426-7-1-92-3-107/26JP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
OBAVJEŠTENJE O NABAVCI BROJ 1426-1-2-91-3-106/26JP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
OBAVJEŠTENJE O NABAVCI BROJ 1426-7-2-90-3-104/26JP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
OBAVJEŠTENJE O NABAVCI BROJ 1426-1-1-89-3-103/26JP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
OBAVJEŠTENJE O NABAVCI BROJ 1426-7-2-86-3-97/26JP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
OBAVJEŠTENJE O NABAVCI USLUGE IZ ANEKSA II BROJ 1426-9-2-1-22-32/26JP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Nabavka usluga kamionskog prevoza uglja za potrebe JP Elektroprivreda BiH d.d SaJP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Nabavka specijalnog viljuškara za demontažu mlinskih rotoraJP Elektroprivreda BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Izrada Idejnog projekta i izrada Glavnog projekta sa revizijom autoceste OrašjeJP Autoceste Federacije BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Deminiranje terena za potrebe projektovanja autocesta i brzih cestaJP Autoceste Federacije BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Izrada glavnog projekta antenskih stubova na autocestiJP Autoceste Federacije BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Nabavka profesionalne terenske mjerne opreme za optičke i bakarne TK mrežeJP Autoceste Federacije BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Razvoj alata mapiranja unutar georeferenciranih video snimakaJP Autoceste Federacije BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Održavanje magistralnog optičkog kabla u svrhu osposobljavanja sistema prenosa iJP Autoceste Federacije BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Nadzor nad izgradnjom brze ceste Mostar- Polog- Široki Brijeg- granica RH: dioniJP Autoceste Federacije BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Izvođenje radova na izgradnji bukobrana na dionici Drivuša – VisokoJP Autoceste Federacije BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Nadzor nad izvođenjem radova na izgradnji bukobrana na dionici Drivuša – VisokoJP Autoceste Federacije BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
PLAN NABAVKI ZA 2026. GODINUJP Autoceste Federacije BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
PLAN NABAVKI ZA 2025. GODINUJP Autoceste Federacije BiHnije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu
Odluka o izboru najpovoljnijeg ponuđača za javnu nabavku usluga – Nabavka uslugaGrad Tuzlanije navedeno u dostupnom tekstunije navedeno u dostupnom tekstu

Kako pratiti nove tendere

Pregledajte aktivne javne nabavke u BiH i koristite Tendersistem za objedinjeno praćenje novih objava i rokova.

Često postavljana pitanja

Gdje provjeriti originalne uslove tendera?

U originalnom obavještenju ugovornog organa ili na EJN-u; ovaj pregled služi za brže pronalaženje relevantnih postupaka.

Kako redovno pratiti slične tendere?

Tendersistem objedinjuje javno dostupne objave i rokove iz više izvora u jedan pretraživ pregled.


Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

Originalni izvor

Slični tenderi i nabavke

Tender / Javna nabavkaJavne nabavke

Nabavka usluga dodatnog prevoza učenika

JU OŠ "OLOVO"

JU OŠ "OLOVO" objavila je otvoreni postupak za nabavku usluga dodatnog prevoza učenika. Procijenjena vrijednost je 67.822,66 BAM, CPV 60000000, a rok za dostavljanje ponuda 3. septembar 2026. Obavezni uslovi odnose se na član 45. Zakona o javnim nabavkama, dok su dokazi definisani u tenderskoj dokumentaciji.

Istekao rok
zenica03.09.2026.68K KM
Tender / Javna nabavkaJavne nabavke

Nabavka izolacionih samospasioca

RUDNIK MRKOG UGLJA "KAKANJ" D.O.O. KAKANJ

Rudnik mrkog uglja „Kakanj“ d.o.o. Kakanj provodi otvoreni postupak za nabavku izolacionih samospasioca. Procijenjena vrijednost je 100.000 BAM, a rok je 4. septembar 2026. godine. Uslovi učešća uređeni su članom 45. Zakona o javnim nabavkama i tenderskom dokumentacijom. Izabrani ponuđač i vrijednost ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Istekao rok
federacija-bih04.09.2026.100K KM
Tender / Javna nabavkaJavne nabavke

Набавка ХТЗ опреме за сјекаче

ŠUMSKO GAZDINSTVO "VISOČNIK" HAN-PIJESAK

Šumsko gazdinstvo „Visočnik“ Han-Pijesak objavilo je otvoreni postupak za nabavku HTZ opreme za sjekače. Procijenjena vrijednost je 10.000 BAM, a rok je 7. septembar 2026. Detalji uslova i dokaza nalaze se u tenderskoj dokumentaciji.

3 dana
republika-srpska07.09.2026.10K KM
Tender / Javna nabavkaJavne nabavke

„Proširenje rezervoara za pitku vodu izvorište Vučija Hajka zaseok Kudinovača MZ Gornja Višća“

GRAD ŽIVINICE

Grad Živinice provodi otvoreni postupak za proširenje rezervoara za pitku vodu na izvorištu Vučija Hajka, u zaseoku Kudinovača, MZ Gornja Višća. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 10.256,37 KM, a rok za dostavljanje ponuda je 8. septembar 2026. godine. Uslovi učešća odnose se na član 45. Zakona o javnim nabavkama, dok su dokazi detaljno definisani tenderskom dokumentacijom.

4 dana
federacija-bih08.09.2026.10K KM