Ukratko: KJKP "VODOVOD I KANALIZACIJA" D.O.O. je objavio Otvoreni postupak za 160/26-"Uređaji za pokretanje pumpnih agregata". Rok za dostavu ponuda je 2026-09-28. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.
O ovom pozivu
KJKP „VODOVOD I KANALIZACIJA“ D.O.O. iz Sarajeva objavio je javnu nabavku pod nazivom 160/26 – „Uređaji za pokretanje pumpnih agregata“. Nabavka se provodi putem otvorenog postupka, a predmet je razvrstan pod CPV oznaku 31131100. Poziv može biti relevantan za ponuđače koji se bave opremom i uređajima povezanim s pumpnim agregatima, kao i za firme koje prate javne nabavke i nabavke opreme.
Ko može aplicirati
U dostupnom tekstu navedeni su obavezni uslovi za učešće iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama. Dokazi kojima se ti uslovi potvrđuju definisani su detaljno u tenderskoj dokumentaciji.
Dostavljeni podaci ne sadrže potpun spisak uslova, tehničkih zahtjeva, potrebnih obrazaca niti informaciju o tome da li postoje posebni uslovi za tehničku ili profesionalnu sposobnost. Zbog toga se mogućnost učešća i ispunjenost uslova mogu procijeniti samo nakon pregleda originalne tenderske dokumentacije.
Iznos, rok i ključni uslovi
Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 150.000 BAM. Rok za dostavljanje ponuda je 28. septembar 2026. godine. Vrsta postupka je otvoreni postupak.
U izvornom tekstu navedeno je da ugovorni organ ne snosi nikakve troškove ponuđača u postupku izrade ponude. Ostali ključni elementi, uključujući detaljan opis uređaja, količine, tehničke specifikacije, kriterije za izbor ponude, način dostavljanja i eventualne garancije, nisu navedeni u dostupnom tekstu.
Šta ovo znači za firmu
Firma zainteresovana za ovaj poziv treba prvo provjeriti da li može ponuditi predmet nabavke u skladu sa specifikacijama iz tenderske dokumentacije. Posebnu pažnju treba posvetiti uslovima iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama i dokazima koji su za njih traženi.
Procijenjena vrijednost nije isto što i konačna vrijednost ugovora. Izabrani ponuđač i vrijednost ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu.
Kako aplicirati
Ponuđač treba preuzeti i pažljivo pregledati tendersku dokumentaciju ugovornog organa. U njoj su, prema dostupnim podacima, detaljno definisani dokazi za obavezne uslove iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama. Način pripreme, sadržaj i predaja ponude moraju se provjeriti u originalnoj dokumentaciji prije isteka roka 28. septembra 2026. godine.
Rizici i šta provjeriti
Nije navedeno da li je postupak podijeljen na lotove. Nisu navedeni ni rok važenja ponude, rok isporuke, kriterij za dodjelu ugovora, tehnički zahtjevi, uslovi plaćanja niti obezbjeđenja. Nije naveden ni razlog eventualnog poništenja, niti je potvrđeno da je postupak poništen. Sve ove informacije treba provjeriti u originalnoj tenderskoj dokumentaciji.
Često postavljana pitanja
Ko je ugovorni organ?
Ugovorni organ je KJKP „VODOVOD I KANALIZACIJA“ D.O.O. iz Sarajeva.
Kolika je procijenjena vrijednost nabavke?
Procijenjena vrijednost iznosi 150.000 BAM.
Koji je krajnji rok?
Rok za dostavljanje ponuda je 28. septembar 2026. godine.
Koji su uslovi za učešće?
Primjenjuju se obavezni uslovi iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama, a potrebni dokazi definisani su u tenderskoj dokumentaciji.
Ko je izabran i koja je vrijednost ugovora?
Izabrani ponuđač i vrijednost ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu.
Povezano
Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije Energetika.
Kako Tendersistem pomaže
Tendersistem uz praćenje tendera nudi i tržišnu analitiku javnih nabavki u BiH: ko su naručioci, ko pobjeđuje na tenderima u vašoj oblasti, kolike su pobjedničke cijene i šta naručioci planiraju nabavljati u narednom periodu.
Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu
Originalni izvor
Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.
Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

