Nazad na prilike
Tender / Javna nabavkaGrađevinski radovi20 dana do roka

Asfalterski radovi: otvoreni postupak JP za lokalne puteve

Asfalterski radovi

JP ZA STAMBENOKOMUNALNE DJELATNOSTI I LOKALNE PUTEVERok: 25.09.2026.104K KM
Objavljeno 05.09.2026. u 10:00 4 min čitanja Originalni poziv je mjerodavan
Vrsta postupka:
Otvoreni postupak
CPV:
45000000
Broj nabavke:
2761200

Ukratko: JP ZA STAMBENOKOMUNALNE DJELATNOSTI I LOKALNE PUTEVE je objavio Otvoreni postupak za Asfalterski radovi . Rok za dostavu ponuda je 2026-09-25. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.

O ovom pozivu

Predmet javne nabavke su asfalterski radovi, a ugovorni organ je JP ZA STAMBENOKOMUNALNE DJELATNOSTI I LOKALNE PUTEVE. Nabavka se provodi putem otvorenog postupka. Prema dostupnim podacima, dodijeljen joj je CPV broj 45000000.

Lokacija izvođenja radova nije navedena u dostupnom tekstu. Dodatne informacije o obuhvatu radova, tehničkim karakteristikama i drugim elementima predmeta nabavke treba provjeriti u originalnoj tenderskoj dokumentaciji.

Ovaj poziv može biti relevantan za firme koje se bave građevinskim radovima, posebno za izvođače koji mogu pregledati i ispuniti zahtjeve navedene u tenderskoj dokumentaciji.

Ko može aplicirati

Učešće je povezano s obaveznim uslovima iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama. U dostupnom izvornom tekstu navedeno je da su dokazi za ispunjavanje tih uslova detaljno definisani u tenderskoj dokumentaciji.

Nisu navedeni dodatni uslovi za kvalifikaciju, zahtjevi u vezi s iskustvom, tehničkom opremljenošću, kadrovima, finansijskom sposobnošću niti eventualni posebni uslovi za izvršenje ugovora. Zbog toga se ne može zaključiti da je određena firma kvalifikovana bez pregleda kompletne dokumentacije.

Iznos, rok i ključni uslovi

Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 104.273,50 BAM. Rok naveden u dostupnim podacima je 25. septembar 2026. godine. Iz dostavljenog teksta nije jasno da li se ovaj datum odnosi na krajnji rok za dostavljanje ponuda ili drugi rok u postupku, pa to treba provjeriti u originalnoj objavi i tenderskoj dokumentaciji.

Ključni poznati uslov odnosi se na član 45. Zakona o javnim nabavkama. Dokazi se dostavljaju na način i u obliku propisanom tenderskom dokumentacijom.

Šta ovo znači za firmu

Zainteresovana firma treba prvo utvrditi da li predmetni asfalterski radovi odgovaraju njenim kapacitetima i poslovnoj djelatnosti. Zatim treba provjeriti sve obrasce, izjave i dokaze tražene tenderskom dokumentacijom.

U dostupnom tekstu nisu navedeni lotovi, kriterij za dodjelu ugovora, trajanje ugovora, mjesto izvođenja, broj ponuda niti podaci o izabranom ponuđaču. Vrijednost ugovora takođe nije navedena.

Kako aplicirati

Ponudu treba pripremiti prema zahtjevima iz tenderske dokumentacije i dostaviti u roku koji je propisan originalnom objavom. Prije predaje potrebno je provjeriti da li su priloženi svi dokazi za uslove iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama.

Način dostavljanja ponude, adresa, format dokumenata i eventualne naknade nisu navedeni u dostupnom tekstu. Ove podatke treba provjeriti u originalnoj dokumentaciji ugovornog organa.

Rizici i šta provjeriti

Najveći rizik za ponuđača je nepotpuno razumijevanje zahtjeva, jer dostupni izvor navodi samo opšti uslov i upućuje na tendersku dokumentaciju. Prije pripreme ponude treba provjeriti predmet i obim radova, lokaciju, krajnji rok, tražene dokaze, kriterij za izbor i način predaje ponude.

Takođe treba provjeriti eventualne izmjene ili pojašnjenja dokumentacije. Podaci o poništenju postupka nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Često postavljana pitanja

Ko je ugovorni organ?

Ugovorni organ je JP ZA STAMBENOKOMUNALNE DJELATNOSTI I LOKALNE PUTEVE.

Koja je procijenjena vrijednost nabavke?

Procijenjena vrijednost iznosi 104.273,50 BAM.

Koji je rok?

U dostupnim podacima naveden je rok 25. septembar 2026. godine. Vrsta roka nije dodatno pojašnjena.

Koji su uslovi za učešće?

Obavezni su uslovi iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama, dok su dokazi detaljno definisani u tenderskoj dokumentaciji.

Ko je izabran i kolika je vrijednost ugovora?

Izabrani ponuđač i vrijednost ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Povezano

Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije Građevinski radovi.

Saznajte više

Kako Tendersistem pomaže

Za pripremu ponude Tendersistem objedinjuje sve na jednom mjestu: rokove, checklistu dokumentacije, AI analizu tenderske dokumentacije i dokumente firme — zato ga firme u BiH koriste kao centralni alat za javne nabavke.

Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu

Originalni izvor

Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.


Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

Originalni izvor

Slični tenderi i nabavke

Tender / Javna nabavkaGrađevinski radovi

Revitalizacija nacionalnog spomenika zgrade II zasjedanja ZAVNOBiH-a u Sanskom Mostu - I faza

JAVNA USTANOVA "ZAVOD ZA ZAŠTITU KULTURNOG NASLIJEĐA"BIHAĆ

Javna ustanova „Zavod za zaštitu kulturnog naslijeđa“ Bihać objavila je otvoreni postupak za revitalizaciju nacionalnog spomenika zgrade II zasjedanja ZAVNOBiH-a u Sanskom Mostu, I faza. Procijenjena vrijednost nabavke je 829.059,82 BAM, a rok za dostavljanje ponuda 7. septembar 2026. godine.

2 dana
bihac07.09.2026.829K KM
Tender / Javna nabavkaGrađevinski radovi

Izvođenje radova na rekonstrukciji Vodospreme Miši-Golinjevo

GRAD LIVNO

GRAD LIVNO raspisao tender za izvođenje radova na rekonstrukciji Vodospreme Miši-Golinjevo. Procijenjena vrijednost je 39,250 BAM, a rok za završetak radova je 7. septembar 2026. godine.

2 dana
bih07.09.2026.39K KM
Tender / Javna nabavkaGrađevinski radovi

Изградња паркинга Брус - Требевић

OPŠTINA ISTOČNI STARI GRAD

Opština Istočni Stari Grad objavila je otvoreni postupak za nabavku „Izgradnja parkinga Brus - Trebević“. Procijenjena vrijednost iznosi 989.510 BAM, a navedeni rok je 7. septembar 2026. godine. Uslovi za učešće zasnivaju se na članu 45. Zakona o javnim nabavkama, dok su dokazi detaljno definisani u tenderskoj dokumentaciji.

2 dana
07.09.2026.990K KM
Tender / Javna nabavkaGrađevinski radovi

Rekonstrukcija grijanja i drugog u gradskoj upravi, rekonstrukcija toplovodnog razvoda u kotlovnici sa opremom

GRAD ŽIVINICE

Grad Živinice raspisao je otvoreni postupak za rekonstrukciju grijanja i toplovodnog razvoda. Procijenjena vrijednost tendera iznosi 48.628,5 BAM.

2 dana
republika-srpska07.09.2026.49K KM