Nazad na prilike
Tender / Javna nabavkaGrađevinski radovi22 dana do roka

Tender za izgradnju uzdignute raskrsnice — JU ZPU Bihać

Izgradnja uzdignute raskrsnice između ulica Hamze Hume i Umihane Čuvidine

JU ZAVOD ZA PROSTORNO UREĐENJE BIHAĆbihacRok: 22.09.2026.26K KM
Objavljeno 31.08.2026. u 13:00 4 min čitanja Originalni poziv je mjerodavan
Vrsta postupka:
Otvoreni postupak
CPV:
45233129
Broj nabavke:
2758153

Ukratko: JU ZAVOD ZA PROSTORNO UREĐENJE BIHAĆ je objavio Otvoreni postupak za Izgradnja uzdignute raskrsnice između ulica Hamze Hume i Umihane Čuvidine. Rok za dostavu ponuda je 2026-09-22. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.

O ovom pozivu

JU Zavod za prostorno uređenje Bihać objavio je javnu nabavku za izgradnju uzdignute raskrsnice između ulica Hamze Hume i Umihane Čuvidine na području Bihaća. Nabavka se provodi putem otvorenog postupka, a evidentirana je pod CPV oznakom 45233129. Predmet pripada oblasti građevinskih radova.

Poziv se odnosi na izvođenje radova na lokaciji koju podaci navode kao Bihać. Dodatni tehnički opis, obim radova, specifikacija i eventualni planovi nisu navedeni u dostupnom tekstu. Za te informacije potrebno je pregledati izvornu tendersku dokumentaciju.

Ko može aplicirati

Učešće je povezano s obaveznim uslovima iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama. U dostavljenom tekstu nije navedeno koji se konkretni dokazi traže za ispunjavanje tih uslova, osim da su dokazi detaljno definisani u tenderskoj dokumentaciji.

Zbog toga se iz dostupnih podataka ne može zaključiti da li određena firma ispunjava uslove za učešće. Ponuđači treba da provjere zahtjeve koji se odnose na član 45. Zakona, kao i način, oblik i rok dostavljanja dokaza u originalnoj dokumentaciji.

Iznos, rok i ključni uslovi

Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 25.641,02 BAM. Podaci ne navode da li je ovaj iznos iskazan sa uračunatim porezom na dodanu vrijednost ili bez njega. Rok naveden uz poziv je 22. septembar 2026. godine.

Ključni uslov koji je izričito naveden jeste ispunjavanje obaveznih uslova iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama, uz dostavljanje dokaza definisanih tenderskom dokumentacijom. Podaci o trajanju ugovora, kriteriju za izbor, garancijama, tehničkim zahtjevima, mjestu i načinu predaje ponude nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Šta ovo znači za firmu

Za firmu koja razmatra učešće, ovaj poziv predstavlja mogućnost za radove na saobraćajnoj infrastrukturi u Bihaću. Međutim, sama procijenjena vrijednost nije dovoljna za pripremu ponude. Potrebno je utvrditi tačan predmet radova, tražene dokaze, tehničke uslove i sve obrasce koje zahtijeva ugovorni organ.

Izabrani ponuđač i vrijednost zaključenog ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu. Takođe nije navedeno da je postupak poništen, pa razlog poništenja nije primjenjiv na osnovu dostavljenih podataka.

Kako aplicirati

Ponuda se priprema prema zahtjevima iz tenderske dokumentacije. Prije predaje treba provjeriti obavezne uslove iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama, priložiti dokaze na način koji je tamo propisan i poštovati navedeni rok 22. septembra 2026. godine.

Način dostavljanja ponude, adresa za predaju, potrebni obrasci i druge proceduralne upute nisu navedeni u dostupnom tekstu. Mjerodavna je izvorna tenderska dokumentacija ugovornog organa.

Rizici i šta provjeriti

Najvažniji rizik je priprema ponude bez potpunog uvida u dokumentaciju. Ponuđač treba provjeriti da li su ispunjeni svi uslovi iz člana 45, koji se dokazi dostavljaju, da li postoje posebni tehnički zahtjevi za raskrsnicu i kako se računa procijenjena vrijednost od 25.641,02 BAM.

Treba provjeriti i krajnji rok, način predaje, kriterij izbora, eventualne garancije, rok izvođenja i ugovorne obaveze. Nijedan od tih dodatnih podataka nije naveden u dostupnom tekstu.

Često postavljana pitanja

Ko je ugovorni organ?

Ugovorni organ je JU Zavod za prostorno uređenje Bihać.

Šta je predmet nabavke?

Izgradnja uzdignute raskrsnice između ulica Hamze Hume i Umihane Čuvidine u Bihaću.

Kolika je procijenjena vrijednost?

Procijenjena vrijednost iznosi 25.641,02 BAM. Podatak o tome da li je iznos sa PDV-om ili bez njega nije naveden u dostupnom tekstu.

Koji je rok?

Navedeni rok je 22. septembar 2026. godine.

Gdje su definisani dokazi za učešće?

Dokazi su, prema dostavljenom tekstu, detaljno definisani u tenderskoj dokumentaciji.

Povezano

Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije Građevinski radovi.

Saznajte više

Kako Tendersistem pomaže

Tendersistem je platforma za javne nabavke u Bosni i Hercegovini: prati sve aktivne tendere s portala e-Nabavke, filtrira ih po CPV kodovima, djelatnosti i lokaciji firme, i svaki dan izdvaja one koji su relevantni baš za vaš profil.

Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu

Originalni izvor

Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.


Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

Originalni izvor

Slični tenderi i nabavke

Tender / Javna nabavkaGrađevinski radovi

Građevinsko zanatski radovi na adptaciji Ambulante Mehurić

J.U. DOM ZDRAVLJA TRAVNIK

J.U. DOM ZDRAVLJA TRAVNIK raspisao je otvoreni postupak za građevinsko zanatske radove na adaptaciji Ambulante Mehurić. Procijenjena vrijednost tendera iznosi 105000 BAM, a rok za završetak radova je 31.08.2026. godine.

Istekao rok
republika-srpska31.08.2026.105K KM
Tender / Javna nabavkaGrađevinski radovi

Nabavka radova - Radovi na uređenju građevinskog zemljišta - priključak vodovoda i kanalizacije

UNIVERZITET U SARAJEVU

UNIVERZITET U SARAJEVU objavio je tender za radove na uređenju građevinskog zemljišta. Procijenjena vrijednost je 440000 BAM, a rok završetka radova je 31.08.2026.

Istekao rok
sarajevo31.08.2026.440K KM
Tender / Javna nabavkaGrađevinski radovi

Izvođenje radova na izgradnji i sanaciji pješačkih staza i trotoara, stepeništa i rukohvata

OPĆINA NOVI GRAD SARAJEVO

OPĆINA NOVI GRAD SARAJEVO raspisala je otvoreni postupak za izvođenje radova na izgradnji i sanaciji pješačkih staza, trotoara i stepeništa. Procijenjena vrijednost je 290598.29 BAM.

Istekao rok
republika-srpska31.08.2026.291K KM
Tender / Javna nabavkaGrađevinski radovi

Investiciono održavanje/rekonstrukcija Međunarodnog centra za djecu i omladinu

OPĆINA NOVO SARAJEVO

Ovaj članak pruža pregled javne nabavke za investiciono održavanje Međunarodnog centra za djecu i omladinu, uključujući ključne informacije o postupku, uslovima i aplikaciji.

1 dana
republika-srpska01.09.2026.128K KM