Ukratko: ELEKTROPRENOS - ELEKTROPRIJENOS BIH A.D. je objavio Otvoreni postupak za JN-OP-210/2026- Usluga “print” servisa . Rok za dostavu ponuda je 2026-09-23. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.
O ovom pozivu
ELEKTROPRENOS - ELEKTROPRIJENOS BIH A.D. objavio je javnu nabavku pod nazivom „JN-OP-210/2026- Usluga ‘print’ servisa“. Postupak se provodi kao otvoreni postupak, a lokacija nabavke navedena je kao Banja Luka. Predmet nabavke je usluga print servisa. Za ovu nabavku naveden je CPV 79800000.
Poziv može biti relevantan za ponuđače koji pružaju usluge štampanja i povezane usluge, ali detaljan opis predmeta, obim usluge i tehnički zahtjevi nisu navedeni u dostupnom tekstu. Za potpune informacije potrebno je pregledati izvornu tendersku dokumentaciju.
Ko može aplicirati
Tendersku dokumentaciju mogu preuzeti isključivo ponuđači registrovani na Portalu javnih nabavki. Registracija se obavlja samo jednom, a prema objavljenom tekstu postupak registracije traje nekoliko dana. Nakon registracije ponuđači mogu neograničeno preuzimati tenderske dokumentacije.
U pozivu su navedeni obavezni uslovi za učešće iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama. Dokazi kojima se ispunjavanje tih uslova potvrđuje definisani su detaljno u tenderskoj dokumentaciji. Nije navedeno u dostupnom tekstu da li postoje dodatni uslovi za sposobnost, iskustvo, opremu ili kadar.
Iznos, rok i ključni uslovi
Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 750.000 BAM. Rok je 23. septembar 2026. godine. Vrijeme do kojeg ponude moraju biti dostavljene nije navedeno u dostupnom tekstu.
U pozivu nije navedena vrijednost budućeg ugovora, niti je naveden izabrani ponuđač. Takođe, nema podatka o broju ponuda ili o eventualnom poništenju postupka. Svi detalji o predmetu, uslovima i dokazima označeni su kao definisani u tenderskoj dokumentaciji.
Šta ovo znači za firmu
Firma koja razmatra učešće prvo treba provjeriti da li može pružiti uslugu u skladu sa zahtjevima iz dokumentacije. Sama objavljena procijenjena vrijednost ne pokazuje koliki bi bio iznos pojedinačne ponude niti garantuje izbor ponuđača. Za procjenu mogućnosti učešća potrebno je pregledati tehničke i druge uslove u izvornim dokumentima.
Kako aplicirati
Ponuđač se mora registrovati na Portalu javnih nabavki, ako već nije registrovan. Tenderska dokumentacija preuzima se isključivo putem portala https://www.ejn.gov.ba/Home/Index. Drugi način dostavljanja dokumentacije nije moguć, a naknada za preuzimanje dokumentacije se ne naplaćuje.
Uvid u tendersku dokumentaciju moguć je i na stranici ugovornog organa: http://www.elprenos.ba/BOS/JavneNabavkeBS.aspx. Način pripreme i dostavljanja ponude treba provjeriti u samoj dokumentaciji.
Rizici i šta provjeriti
Prije donošenja odluke o učešću treba provjeriti tačan opis print usluge, tehničke specifikacije, tražene dokaze za uslove iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama, rok i način dostavljanja ponude. Vrijeme krajnjeg roka, kriteriji za izbor, trajanje ugovora i eventualni posebni zahtjevi nisu navedeni u dostupnom tekstu. Mjerodavna je originalna tenderska dokumentacija na Portalu javnih nabavki.
Često postavljana pitanja
Ugovorni organ je ELEKTROPRENOS - ELEKTROPRIJENOS BIH A.D.
Procijenjena vrijednost iznosi 750.000 BAM.
Rok je 23. septembar 2026. godine. Tačno vrijeme nije navedeno u dostupnom tekstu.
Registrovani ponuđači dokumentaciju preuzimaju isključivo putem Portala javnih nabavki, bez naknade.
Izabrani ponuđač i vrijednost ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu.
Povezano
Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije Konsultantske usluge.
Kako Tendersistem pomaže
Tendersistem uz praćenje tendera nudi i tržišnu analitiku javnih nabavki u BiH: ko su naručioci, ko pobjeđuje na tenderima u vašoj oblasti, kolike su pobjedničke cijene i šta naručioci planiraju nabavljati u narednom periodu.
Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu
Originalni izvor
Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.
Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

