Ukratko: ELEKTROPRENOS - ELEKTROPRIJENOS BIH A.D. je objavio Otvoreni postupak za JN-OP-282/2026 - Gume za vozila. Rok za dostavu ponuda je 2026-10-02. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.
O ovom pozivu
ELEKTROPRENOS - ELEKTROPRIJENOS BIH A.D. objavio je javnu nabavku pod nazivom JN-OP-282/2026 - Gume za vozila. Riječ je o otvorenom postupku, a lokacija navedena u pozivu je Banja Luka. Predmet nabavke razvrstan je pod CPV oznakom 34351100.
Poziv je namijenjen firmama koje se bave isporukom guma za vozila i žele provjeriti da li mogu pripremiti ponudu u skladu sa objavljenom tenderskom dokumentacijom. Dodatne informacije o obimu i tehničkim karakteristikama predmeta nabavke nisu navedene u dostupnom tekstu.
Ko može aplicirati
U dostupnom izvornom tekstu navedeni su obavezni uslovi za učešće iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama. Dokazi kojima se ti uslovi potvrđuju definisani su detaljno u tenderskoj dokumentaciji.
Na osnovu dostupnih podataka nije moguće utvrditi sve kriterije koje ponuđač mora ispuniti, niti spisak potrebnih obrazaca, izjava ili drugih dokumenata. Firma prije pripreme ponude treba pregledati originalnu tendersku dokumentaciju i provjeriti da li ispunjava sve propisane uslove. Ovaj pregled sam po sebi ne potvrđuje kvalifikovanost nijednog ponuđača.
Iznos, rok i ključni uslovi
Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 60.000 BAM. U pozivu je naveden rok 2. oktobar 2026. godine. Nije navedeno da li je iznos iskazan sa ili bez PDV-a, niti su u dostupnom tekstu navedeni rok važenja ponude, rok isporuke, kriterij za izbor, garancije ili način dostavljanja ponude.
Izvorni tekst za dodatne uslove upućuje na tendersku dokumentaciju. Tehničke specifikacije, količine, eventualna podjela na lotove i ostali elementi ponude nisu navedeni u dostupnim podacima.
Šta ovo znači za firmu
Za potencijalnog ponuđača ovo je prilika da provjeri zahtjeve za nabavku guma za vozila u okviru kategorije vozila i gorivo. Najvažniji početni koraci su pregled člana 45. Zakona o javnim nabavkama, utvrđivanje traženih dokaza i provjera tehničkih zahtjeva iz dokumentacije.
Procijenjena vrijednost predstavlja podatak o vrijednosti nabavke, ali u dostupnom tekstu nije navedena konačna vrijednost ugovora niti izabrani ponuđač.
Kako aplicirati
Ponudu treba pripremiti u skladu sa tenderskom dokumentacijom ugovornog organa. Dostupni podaci ne navode adresu, elektronski sistem, format niti tačan način predaje ponude. Zbog toga ponuđač treba koristiti originalnu objavu i tendersku dokumentaciju kao mjerodavne izvore za postupak dostavljanja.
Rizici i šta provjeriti
Prije donošenja odluke o učešću treba provjeriti: potpune uslove iz člana 45, tražene dokaze, tehničke specifikacije guma, količine, rok isporuke, kriterij za izbor i krajnji način predaje ponude. Takođe treba potvrditi da li se rok odnosi na krajnji rok za dostavljanje ponuda, jer ta formulacija nije dodatno objašnjena u dostupnom tekstu. Razlog poništenja nije naveden u dostupnom tekstu.
Često postavljana pitanja
Ugovorni organ je ELEKTROPRENOS - ELEKTROPRIJENOS BIH A.D.
Predmet je nabavka guma za vozila, pod nazivom JN-OP-282/2026 - Gume za vozila.
Procijenjena vrijednost iznosi 60.000 BAM.
U dostupnim podacima naveden je rok 2. oktobar 2026. godine.
Izabrani ponuđač i vrijednost ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu.
Povezano
Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije Vozila i gorivo.
Kako Tendersistem pomaže
Za pripremu ponude Tendersistem objedinjuje sve na jednom mjestu: rokove, checklistu dokumentacije, AI analizu tenderske dokumentacije i dokumente firme — zato ga firme u BiH koriste kao centralni alat za javne nabavke.
Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu
Originalni izvor
Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.
Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

