Nazad na prilike
Tender / Javna nabavkaPoljoprivreda19 dana do roka

Tender za svježe voće i povrće — JU Studentski centar

Набавка свјежег воћа и поврћа

JU STUDENTSKI CENTAR U LUKAVICIrepublika-srpskaRok: 24.09.2026.65K KM
Objavljeno 05.09.2026. u 16:00 4 min čitanja Originalni poziv je mjerodavan
Vrsta postupka:
Otvoreni postupak
CPV:
03200000
Broj nabavke:
2761020

Ukratko: JU STUDENTSKI CENTAR U LUKAVICI je objavio Otvoreni postupak za Набавка свјежег воћа и поврћа. Rok za dostavu ponuda je 2026-09-24. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.

O ovom pozivu

JU STUDENTSKI CENTAR U LUKAVICI objavio je javnu nabavku pod nazivom „Набавка свјежег воћа и поврћа“. Predmet nabavke odnosi se na svježe voće i povrće, a postupak je označen kao otvoreni postupak. Lokacija nabavke je Republika Srpska.

Za predmet je naveden CPV kod 03200000. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 65.000 BAM. U dostupnim podacima nema informacije o tome da li je navedeni iznos sa uračunatim PDV-om ili bez njega, pa tu činjenicu treba provjeriti u originalnom pozivu i tenderskoj dokumentaciji. Ovaj poziv pripada oblasti javnih nabavki.

Ko može aplicirati

U dostupnom tekstu nisu navedene posebne kategorije ponuđača, zahtjevi u vezi sa kapacitetima, iskustvom, tehničkom opremljenošću ili finansijskom sposobnošću. Navedeno je da su obavezni uslovi za učešće definisani članom 45. Zakona o javnim nabavkama, dok su dokazi detaljno određeni u tenderskoj dokumentaciji.

To znači da se tačan spisak dokumenata, način dokazivanja uslova i eventualni dodatni zahtjevi ne mogu utvrditi samo na osnovu dostupnog teksta. Zainteresovane firme treba da koriste originalnu tendersku dokumentaciju kao mjerodavan izvor.

Iznos, rok i ključni uslovi

Procijenjena vrijednost iznosi 65.000 BAM, dok je rok naveden kao 24.09.2026. godine. U dostupnim podacima nije navedeno vrijeme do kojeg ponude moraju biti dostavljene, niti su navedeni mjesto i način predaje ponude.

Ključni uslov koji je izričito pomenut jeste ispunjavanje obaveznih uslova iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama. Dodatni uslovi i dokazi navedeni su kao „Kao u TD“, odnosno prema tenderskoj dokumentaciji.

Šta ovo znači za firmu

Za firmu koja razmatra učešće, najvažnije je da provjeri da li može obezbijediti predmet nabavke u skladu sa zahtjevima iz tenderske dokumentacije. Dostupni tekst ne navodi količine, jedinice mjere, dinamiku isporuke, rok važenja ponude, kriterij za izbor niti nacrt ugovora.

Bez tih podataka nije moguće procijeniti ukupne operativne obaveze, troškove isporuke ili način bodovanja ponuda. Procijenjena vrijednost je samo podatak o vrijednosti nabavke i ne predstavlja poznatu vrijednost budućeg ugovora.

Kako aplicirati

Postupak je otvoreni, ali detaljan način pripreme i dostavljanja ponude nije naveden u dostupnom tekstu. Ponuđač treba preuzeti i pažljivo pregledati originalnu tendersku dokumentaciju, posebno dijelove koji uređuju uslove iz člana 45, potrebne dokaze, tehničku specifikaciju i rok za dostavljanje ponuda.

Ponudu treba pripremiti tačno prema obrascima, uputstvima i zahtjevima iz dokumentacije. Podaci o elektronskoj ili fizičkoj predaji, adresi za dostavljanje i vremenu zatvaranja postupka nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Rizici i šta provjeriti

Prije pripreme ponude treba provjeriti konačan predmet nabavke, tražene količine i specifikacije svježeg voća i povrća, način isporuke, uslove plaćanja i sve dokaze koji se traže za učešće. Takođe treba provjeriti da li je rok 24.09.2026. godine rok za dostavljanje ponuda ili drugi rok u postupku, jer to nije dodatno objašnjeno u dostupnim podacima.

Nije navedeno da li je postupak okončan, poništen ili dodijeljen. Izabrani ponuđač, vrijednost ugovora i razlog poništenja nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Često postavljana pitanja

Ko je ugovorni organ?

Ugovorni organ je JU STUDENTSKI CENTAR U LUKAVICI.

Šta se nabavlja?

Nabavlja se svježe voće i povrće.

Kolika je procijenjena vrijednost?

Procijenjena vrijednost iznosi 65.000 BAM. Podatak o PDV-u nije naveden u dostupnom tekstu.

Koji je rok?

Rok je naveden kao 24.09.2026. godine. Vrsta roka i tačno vrijeme nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Koji su uslovi za učešće?

Obavezni uslovi odnose se na član 45. Zakona o javnim nabavkama, a dokazi su detaljno definisani u tenderskoj dokumentaciji.

Povezano

Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije Poljoprivreda.

Saznajte više

Kako Tendersistem pomaže

Za pripremu ponude Tendersistem objedinjuje sve na jednom mjestu: rokove, checklistu dokumentacije, AI analizu tenderske dokumentacije i dokumente firme — zato ga firme u BiH koriste kao centralni alat za javne nabavke.

Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu

Originalni izvor

Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.


Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

Originalni izvor

Slični tenderi i nabavke

Tender / Javna nabavkaPoljoprivreda

Nabavka sadnica, ukrasnog drveća i grmlja sa uslugom isporuke na lokaciju, sadnje i održavanja

TURISTIČKA ZAJEDNICA KANTONA SARAJEVO

Turistička zajednica Kantona Sarajevo provodi otvoreni postupak za nabavku sadnica, ukrasnog drveća i grmlja, uključujući isporuku na lokaciju, sadnju i održavanje. Procijenjena vrijednost je 170.940 BAM, a rok je 9. septembar 2026. godine. Uslovi učešća vezani su za član 45. Zakona o javnim nabavkama i tendersku dokumentaciju.

4 dana
sarajevo09.09.2026.171K KM
Tender / Javna nabavkaPoljoprivreda

Rudno i tehničko drvo

RUDNIK MRKOG UGLJA ''ĐURĐEVIK'' D.O.O. - ĐURĐEVIK

RUDNIK MRKOG UGLJA „ĐURĐEVIK“ D.O.O. - ĐURĐEVIK objavio je otvoreni postupak za nabavku rudnog i tehničkog drveta. Procijenjena vrijednost je 33.300 BAM, a navedeni rok 11. septembar 2026. godine. Tenderska dokumentacija i komunikacija dostupne su isključivo putem portala javnih nabavki.

6 dana
federacija-bih11.09.2026.33K KM
Tender / Javna nabavkaPoljoprivreda

Nabavka mašina za jedinicu opće namjene mješovitog sastava

OPĆINA NOVO SARAJEVO

Općina Novo Sarajevo provodi otvoreni postupak za nabavku mašina za jedinicu opće namjene mješovitog sastava. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 82.051,28 BAM, CPV oznaka je 16700000, a rok za dostavljanje ponuda je 17. septembar 2026. Obavezni uslovi odnose se na član 45. Zakona o javnim nabavkama, dok su dokazi detaljno definisani u tenderskoj dokumentaciji.

12 dana
sarajevo17.09.2026.82K KM
Tender / Javna nabavkaPoljoprivreda

Набавка сјеменске робе за јесењу сјетву

OPŠTINA KNEŽEVO

OPŠTINA KNEŽEVO objavila je otvoreni postupak za nabavku sjemenske robe za jesenju sjetvu. CPV oznaka je 03111000, procijenjena vrijednost 52.000 BAM, a rok za dostavljanje ponuda 22. septembar 2026. Obavezni uslovi za učešće odnose se na član 45. Zakona o javnim nabavkama, dok su dokazi definisani u tenderskoj dokumentaciji.

17 dana
republika-srpska22.09.2026.52K KM