Nazad na prilike
Tender / Javna nabavkaIT i softver10 dana do roka

Kalibracija GOM SCAN 1 sistema — javna nabavka u Sarajevu

Kalibracija GOM SCAN 1 sistema

JAVNA USTANOVA "CENTAR ZA NAPREDNE TEHNOLOGIJE U SARAJEVU"sarajevoRok: 11.09.2026.6K KM
Objavljeno 01.09.2026. u 13:00 4 min čitanja Originalni poziv je mjerodavan
Vrsta postupka:
Konkurentski zahtjev
CPV:
50433000
Broj nabavke:
2757490

Ukratko: JAVNA USTANOVA "CENTAR ZA NAPREDNE TEHNOLOGIJE U SARAJEVU" je objavio Konkurentski zahtjev za Kalibracija GOM SCAN 1 sistema. Rok za dostavu ponuda je 2026-09-11. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.

O ovom pozivu

JAVNA USTANOVA „CENTAR ZA NAPREDNE TEHNOLOGIJE U SARAJEVU“ objavila je javnu nabavku za kalibraciju GOM SCAN 1 sistema. Postupak se vodi kao konkurentski zahtjev, a lokacija navedena uz nabavku je Sarajevo.

Predmet pripada CPV oznaci 50433000. Ova oznaka je navedena u dostupnim podacima o pozivu. Za detaljan opis obima kalibracije, tehničkih zahtjeva i načina izvršenja potrebno je pregledati tendersku dokumentaciju, jer ti podaci nisu navedeni u dostavljenom tekstu.

Nabavka je relevantna za održavanje i servis, kao i za ponuđače koji mogu dokazati ispunjavanje uslova propisanih tenderskom dokumentacijom.

Ko može aplicirati

U dostupnim podacima nije navedeno koje konkretne firme mogu podnijeti ponudu niti da li je predviđen neki poseban oblik saradnje ponuđača. Navedeno je da je, u skladu sa tenderskom dokumentacijom, potrebna registracija u odgovarajućim registrima.

Takođe je navedeno da nema posebnih uslova. Ipak, ponuđač treba provjeriti cjelokupnu tendersku dokumentaciju, jer se uslovi registracije i način dokazivanja ispunjenosti zahtjeva uređuju upravo tim dokumentom. Ovaj poziv sam po sebi nije dovoljan za zaključak da je određena firma kvalifikovana.

Iznos, rok i ključni uslovi

Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 6.000 BAM. U dostupnim podacima nije navedeno da li je ovaj iznos sa uračunatim porezom na dodatu vrijednost ili bez njega.

Rok za dostavljanje ponuda je 11. septembar 2026. Tačno vrijeme do kojeg ponude moraju biti zaprimljene nije navedeno u dostupnom tekstu i treba ga provjeriti u originalnoj objavi i tenderskoj dokumentaciji.

Prema dostavljenim informacijama, ponuda treba da obuhvati izjavu, spisak izvršenih ugovora i potvrde, u skladu sa tenderskom dokumentacijom. Nije navedeno na koje se tačno ugovore potvrde odnose, koji je minimalni broj ugovora niti koji period iskustva se traži.

Šta ovo znači za firmu

Zainteresovana firma treba procijeniti može li pružiti uslugu kalibracije konkretnog GOM SCAN 1 sistema i dokumentovati traženo iskustvo. Sama činjenica da se firma bavi servisom ili kalibracijom nije dovoljna za zaključak o prihvatljivosti ponude.

Važno je uskladiti registraciju, izjavu, spisak ranije izvršenih ugovora i potvrde sa obrascima i zahtjevima iz tenderske dokumentacije. Ugovorni organ, izabrani ponuđač, vrijednost ugovora i eventualni razlog poništenja nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Kako aplicirati

Prvi korak je preuzimanje i detaljan pregled tenderske dokumentacije. Nakon toga treba provjeriti registraciju u odgovarajućim registrima, pripremiti izjavu, spisak izvršenih ugovora i pripadajuće potvrde, te ponudu dostaviti u roku propisanom dokumentacijom.

Način dostavljanja ponude, sadržaj obrazaca, adresa ili elektronski kanal za predaju i druge proceduralne pojedinosti nisu navedeni u dostupnom tekstu. Ponuđač ih treba provjeriti u originalnoj dokumentaciji.

Rizici i šta provjeriti

Prije predaje ponude treba provjeriti tačan rok i vrijeme, tehnički opis usluge, dokaz o registraciji, zahtjeve za izjavu i reference, kao i format i način dostavljanja dokumenata. Posebno treba utvrditi da li se traže originali, ovjerene kopije ili drugi oblik dokaza, jer to nije navedeno u dostupnom tekstu.

Treba provjeriti i poreski tretman procijenjene vrijednosti od 6.000 BAM, rok važenja ponude, kriterij za izbor i ugovorne obaveze, ukoliko su navedeni u tenderskoj dokumentaciji. Podaci o broju pristiglih ponuda, izboru ponuđača, vrijednosti ugovora i poništenju postupka nisu dostupni.

Često postavljana pitanja

Ko objavljuje nabavku?

JAVNA USTANOVA „CENTAR ZA NAPREDNE TEHNOLOGIJE U SARAJEVU“.

Šta je predmet nabavke?

Kalibracija GOM SCAN 1 sistema.

Kolika je procijenjena vrijednost?

Procijenjena vrijednost iznosi 6.000 BAM. Nije navedeno da li je iznos sa PDV-om ili bez njega.

Kada je rok za dostavljanje ponuda?

Rok je 11. septembar 2026. Tačno vrijeme nije navedeno u dostupnom tekstu.

Koji dokumenti se traže?

Navedeni su registracija u odgovarajućim registrima, izjava, spisak izvršenih ugovora i potvrde, sve u skladu sa tenderskom dokumentacijom.

Povezano

Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije IT i softver.

Saznajte više

Kako Tendersistem pomaže

Firme u BiH koriste Tendersistem da ne propuste nijedan relevantan tender: platforma automatski prati nove objave, rokove i izmjene dokumentacije, a AI analiza tenderske dokumentacije izdvoji uslove i pripremi checklistu potrebnih dokumenata.

Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu

Originalni izvor

Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.


Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

Originalni izvor

Slični tenderi i nabavke

Tender / Javna nabavkaIT i softver

Licenciranje antivirusnog programa/2

JAVNA USTANOVA OPĆA BOLNICA "PRIM. DR ABDULAH NAKAŠ"

Javna ustanova Opća bolnica „Prim. dr Abdulah Nakaš“ objavila je konkurentski zahtjev za licenciranje antivirusnog programa/2. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 12.000 BAM, a rok je 1. septembar 2026. Detaljni uslovi navedeni su u tenderskoj dokumentaciji.

Istekao rok
sarajevo01.09.2026.12K KM
Tender / Javna nabavkaIT i softver

Održavanje platforme za upravljanje dokumentima - DMS UIO

UPRAVA ZA INDIREKTNO OPOREZIVANJE BIH

Ovaj članak pruža pregled javne nabavke za održavanje platforme za upravljanje dokumentima UIO BiH, uključujući uslove, iznos i rok.

Istekao rok
banja-luka01.09.2026.400K KM
Tender / Javna nabavkaIT i softver

Sistematski pregled uposlenika srednje škole dr.fra Slavka Barbarića u Čitluku

SREDNJA ŠKOLA DR. FRA SLAVKA BARBARIĆA U ČITLUKU

Srednja škola dr. fra Slavka Barbarića u Čitluku objavila je konkurentski zahtjev za sistematski pregled uposlenika. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 10.320 KM, a rok je 2. septembar 2026. godine. Izvorni tekst navodi da su detalji dati u tenderskoj dokumentaciji.

1 dana
mostar02.09.2026.10K KM
Tender / Javna nabavkaIT i softver

Vršenje usluge pristupa internet mreži iz Informacionog sistema UIO

UPRAVA ZA INDIREKTNO OPOREZIVANJE BIH

Upravna tijela u Bosni i Hercegovini raspisuju tender za uslugu pristupa internet mreži. Procijenjena vrijednost je 21600 BAM, a postupak je otvoren.

2 dana
bih03.09.2026.22K KM