Nazad na prilike
Tender / Javna nabavkaEnergetika21 dana do roka

Tender: analiza uzoraka vode za piće | KJKP ViK

KZ 153/26 Analiza uzoraka vode za piće

KJKP "VODOVOD I KANALIZACIJA" D.O.O.sarajevoRok: 21.09.2026.14K KM
Objavljeno 31.08.2026. u 10:00 4 min čitanja Originalni poziv je mjerodavan
Vrsta postupka:
Konkurentski zahtjev
CPV:
71620000
Broj nabavke:
2757867

Ukratko: KJKP "VODOVOD I KANALIZACIJA" D.O.O. je objavio Konkurentski zahtjev za KZ 153/26 Analiza uzoraka vode za piće. Rok za dostavu ponuda je 2026-09-21. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.

O ovom pozivu

KJKP „VODOVOD I KANALIZACIJA“ D.O.O. objavio je javnu nabavku pod nazivom KZ 153/26 Analiza uzoraka vode za piće. Nabavka se provodi u Sarajevu, a vrsta postupka je konkurentski zahtjev. Predmet nabavke odnosi se na analizu uzoraka vode za piće. Dodijeljena oznaka prema Zajedničkom rječniku javnih nabavki je CPV 71620000.

Ovaj pregled zasnovan je na dostupnim podacima o pozivu. Potencijalni ponuđači trebaju prije pripreme ponude pregledati cjelokupnu tendersku dokumentaciju, jer detaljni zahtjevi nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Ko može aplicirati

U dostupnim podacima nije navedeno ko može podnijeti ponudu, niti su navedeni posebni uslovi za učešće, zahtjevi u vezi sa stručnim kapacitetima, tehničkom opremom, iskustvom ili drugim kriterijima. Zainteresovane firme mogu provjeriti kriterije i dokaznu dokumentaciju isključivo u tenderskoj dokumentaciji.

Nije navedeno ni da li je nabavka podijeljena na lotove, kao ni koliko ponuda ugovorni organ planira prihvatiti. Ponuđači ne bi trebali pretpostavljati ispunjenost uslova bez provjere originalnih dokumenata.

Iznos, rok i ključni uslovi

Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 14.000 BAM. U dostupnom tekstu nije navedeno da li ovaj iznos uključuje porez na dodanu vrijednost. Rok za dostavljanje ponuda je 21. septembar 2026. godine.

U izvornom tekstu navedeno je da ugovorni organ ne snosi nikakve troškove ponuđača u postupku pripreme ponude. Ostali ključni uslovi, uključujući način dostavljanja ponude, traženi rok izvršenja, tehničke specifikacije, kriterije za izbor i period važenja ponude, nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Šta ovo znači za firmu

Za zainteresovane firme ovo je prilika da razmotre učešće u nabavci usluge analize uzoraka vode za piće. Prije odluke o pripremi ponude potrebno je utvrditi da li firma ispunjava sve uslove iz tenderske dokumentacije i da li može ponuditi uslugu u skladu sa traženim specifikacijama.

Pošto podaci o uslovima i dokumentima nisu dostupni u sažetku, nije moguće zaključiti da li je određena firma kvalifikovana za učešće.

Kako aplicirati

Način prijave, forma ponude, obavezni obrasci, mjesto ili elektronski sistem za dostavljanje i tačno vrijeme do kojeg ponuda mora biti zaprimljena nisu navedeni u dostupnom tekstu. Ponuđači trebaju preuzeti i proučiti originalnu tendersku dokumentaciju ugovornog organa te postupiti prema svim tamo propisanim uputama.

Rizici i šta provjeriti

Prije slanja ponude treba provjeriti uslove za učešće, tražene dokaze, tehničke zahtjeve za analizu uzoraka, rok izvršenja, način obračuna cijene i da li se na procijenjenu vrijednost obračunava PDV. Također treba provjeriti da li postoje lotovi, pojašnjenja ili izmjene dokumentacije.

Izabrani ponuđač, vrijednost ugovora i eventualni razlog poništenja nisu navedeni u dostupnom tekstu. Za te informacije potrebno je provjeriti originalnu dokumentaciju i naknadne objave ugovornog organa.

Često postavljana pitanja

Ko je ugovorni organ?

Ugovorni organ je KJKP „VODOVOD I KANALIZACIJA“ D.O.O.

Šta je predmet nabavke?

Predmet je analiza uzoraka vode za piće.

Kolika je procijenjena vrijednost?

Procijenjena vrijednost iznosi 14.000 BAM. Podatak o tome da li je uključen PDV nije naveden u dostupnom tekstu.

Koji je rok za dostavljanje ponuda?

Rok je 21. septembar 2026. godine.

Gdje se mogu provjeriti detaljni uslovi?

Detaljni uslovi nisu navedeni u dostupnom tekstu i treba ih provjeriti u originalnoj tenderskoj dokumentaciji.

Povezano

Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije Energetika.

Saznajte više

Kako Tendersistem pomaže

Za pripremu ponude Tendersistem objedinjuje sve na jednom mjestu: rokove, checklistu dokumentacije, AI analizu tenderske dokumentacije i dokumente firme — zato ga firme u BiH koriste kao centralni alat za javne nabavke.

Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu

Originalni izvor

Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.


Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

Originalni izvor

Slični tenderi i nabavke

Tender / Javna nabavkaEnergetika

KZ-83/26-Nabavka instrumenata za analizu kvaliteta električne energije, za potrebe Podružnice „Elektrodistribucija“ Tuzla

PODRUŽNICA "ELEKTRODISTRIBUCIJA" TUZLA

Podružnica „Elektrodistribucija“ Tuzla objavila je nabavku instrumenata za analizu kvaliteta električne energije. Postupak je konkurentski zahtjev, procijenjena vrijednost iznosi 24.300 BAM, a rok je 31. august 2026. Detalji su definisani u tenderskoj dokumentaciji.

Istekao rok
tuzla31.08.2026.24K KM
Tender / Javna nabavkaEnergetika

Набавка пелета за потребе МУП-а Републике Српске

MINISTARSTVO UNUTRAŠNJIH POSLOVA REPUBLIKE SRPSKE

Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske raspisalo je otvoreni postupak za nabavku peleta. Procijenjena vrijednost iznosi 701600 BAM, a rok za prijavu je 31.08.2026.

Istekao rok
banja-luka31.08.2026.702K KM
Tender / Javna nabavkaEnergetika

Набавка плина за потребе гријања и припрему топле воде за потребе ЈЗУ Болница „Свети Архиђакон Стефан 9.- јануар“ Требиње

JAVNA ZDRAVSTVENA USTANOVA BOLNICA TREBINJE

Javna zdravstvena ustanova Bolnica Trebinje provodi otvoreni postupak za nabavku plina za potrebe grijanja i pripremu tople vode. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 60.000 BAM, a rok je 31. august 2026. godine. Uslovi učešća i dokazi navedeni su u tenderskoj dokumentaciji, dok izabrani ponuđač i vrijednost ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Istekao rok
republika-srpska31.08.2026.60K KM
Tender / Javna nabavkaEnergetika

LOT-4 Gorivo STOLAC; LOT-5 Gorivo PROZOR-RAMA i LOT-7 Gorivo JABLANICA

VLADA HERCEGOVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE/KANTON

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije objavila je tender za nabavku goriva za više lokacija. Postupak je otvoren, a procijenjena vrijednost iznosi 300.000 BAM.

1 dana
mostar01.09.2026.300K KM