Ukratko: RUDNIK MRKOG UGLJA ''ĐURĐEVIK'' D.O.O. - ĐURĐEVIK je objavio Otvoreni postupak za Lot 1 – Set za prepakivanje ventila za bušilicu FlexiRoc D55, Lot 2 – Šestougaona pocinčana navrtka, Lot 3 – Mikroremen za vozilo Ford Transit.. Rok za dostavu ponuda je 2026-09-23. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.
O ovom pozivu
Rudnik mrkog uglja „Đurđevik“ d.o.o. – Đurđevik objavio je javnu nabavku u otvorenom postupku. Nabavka je podijeljena na tri lota:
- Lot 1 – set za prepakivanje ventila za bušilicu FlexiRoc D55;
- Lot 2 – šestougaona pocinčana navrtka;
- Lot 3 – mikroremen za vozilo Ford Transit.
Lokacija nabavke navedena je kao Federacija BiH. Dodijeljena CPV oznaka je 43000000. Iz dostavljenih podataka nije navedeno da li se ponuda može podnijeti za pojedinačni lot ili za sve lotove, pa tu mogućnost treba provjeriti u tenderskoj dokumentaciji.
Ko može aplicirati
Za učešće su navedeni obavezni uslovi iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama. Dokazi kojima se ispunjavanje tih uslova potvrđuje definisani su detaljno u tenderskoj dokumentaciji.
Na osnovu dostupnog teksta nije moguće utvrditi dodatne uslove za ponuđače, zahtjeve u vezi s tehničkom sposobnošću, reference, način dokazivanja specifikacija ili druga pravila za pripremu ponude. Zainteresovane firme treba da pregledaju originalnu dokumentaciju prije donošenja odluke o učešću. Nabavka se može pratiti i kroz kategoriju održavanje i servis, ali konačni zahtjevi važe samo prema objavljenoj tenderskoj dokumentaciji.
Iznos, rok i ključni uslovi
Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 12.560 BAM. Rok za dostavljanje ponuda je 23. septembar 2026. godine. Vrijeme do kojeg ponude moraju biti dostavljene nije navedeno u dostupnom tekstu.
Ugovorni organ navodi da se tenderska dokumentacija može preuzeti isključivo sa Portala javnih nabavki. Sva pitanja i zahtjevi za pojašnjenja mogu se uputiti isključivo putem tog portala.
Izabrani ponuđač i vrijednost ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu. Takođe, nije navedeno da je postupak poništen niti je naveden razlog poništenja.
Šta ovo znači za firmu
Firma koja razmatra učešće treba najprije utvrditi da li može ponuditi traženi predmet za jedan ili više lotova i da li ispunjava uslove iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama. Posebnu pažnju treba posvetiti razlikama između tri lota, jer se odnose na različite dijelove i namjene: opremu bušilice, navrtku i dio za vozilo Ford Transit.
Dostupni podaci ne sadrže tehničke specifikacije, količine, rok isporuke, kriterij za izbor, garancijske zahtjeve ni nacrt ugovora. Ti elementi nisu navedeni u dostupnom tekstu i moraju se provjeriti u dokumentaciji.
Kako aplicirati
Tendersku dokumentaciju treba preuzeti isključivo sa Portala javnih nabavki. Ponuda se priprema prema zahtjevima iz te dokumentacije, uključujući dokaze za uslove iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama.
Pitanja i zahtjevi za pojašnjenja šalju se isključivo putem Portala javnih nabavki. Način predaje ponude, format dokumenata, krajnje vrijeme dostavljanja i eventualna pravila za učešće po lotovima nisu navedeni u dostupnom tekstu.
Rizici i šta provjeriti
Prije pripreme ponude provjerite: da li je dozvoljena ponuda za jedan lot, više lotova ili sve lotove; tačne tehničke karakteristike svakog predmeta; tražene količine; dokaze iz člana 45; rok i mjesto odnosno način dostavljanja; kriterij za izbor; te sve zahtjeve navedene u tenderskoj dokumentaciji.
Budući da su pitanja dozvoljena isključivo putem Portala javnih nabavki, eventualne nejasnoće treba uputiti na taj način i u rokovima propisanim dokumentacijom.
Često postavljana pitanja
Ugovorni organ je RUDNIK MRKOG UGLJA „ĐURĐEVIK“ D.O.O. – ĐURĐEVIK.
Predmet obuhvata tri lota: set za prepakivanje ventila za bušilicu FlexiRoc D55, šestougaonu pocinčanu navrtku i mikroremen za vozilo Ford Transit.
Procijenjena vrijednost iznosi 12.560 BAM.
Rok je 23. septembar 2026. godine. Tačno vrijeme nije navedeno u dostupnom tekstu.
Tenderska dokumentacija preuzima se, a pitanja i zahtjevi za pojašnjenja šalju isključivo putem Portala javnih nabavki.
Povezano
Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije Vozila i gorivo.
Kako Tendersistem pomaže
Za pripremu ponude Tendersistem objedinjuje sve na jednom mjestu: rokove, checklistu dokumentacije, AI analizu tenderske dokumentacije i dokumente firme — zato ga firme u BiH koriste kao centralni alat za javne nabavke.
Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu
Originalni izvor
Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.
Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

