Nazad na prilike
Tender / Javna nabavkaPoljoprivreda20 dana do roka

Tender za nabavku sjemenske robe — OPŠTINA KNEŽEVO

Набавка сјеменске робе за јесењу сјетву

OPŠTINA KNEŽEVOrepublika-srpskaRok: 22.09.2026.52K KM
Objavljeno 02.09.2026. u 16:01 4 min čitanja Originalni poziv je mjerodavan
Vrsta postupka:
Otvoreni postupak
CPV:
03111000
Broj nabavke:
2759243

Ukratko: OPŠTINA KNEŽEVO je objavio Otvoreni postupak za Набавка сјеменске робе за јесењу сјетву. Rok za dostavu ponuda je 2026-09-22. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.

O ovom pozivu

OPŠTINA KNEŽEVO objavila je poziv za nabavku sjemenske robe za jesenju sjetvu. Nabavka se provodi na području Republike Srpske, a vrsta postupka je otvoreni postupak. Predmet je svrstan pod CPV oznaku 03111000. U dostupnim podacima nisu navedeni lotovi, pojedinačne vrste ili količine sjemenske robe, tehničke specifikacije niti druge karakteristike predmeta nabavke. Te detalje treba provjeriti u originalnoj tenderskoj dokumentaciji i objavljenom pozivu u okviru javnih nabavki.

Ko može aplicirati

Dostavljeni tekst ne navodi posebnu listu ponuđača koji mogu učestvovati, niti dodatne uslove vezane za djelatnost, iskustvo, tehničku opremljenost ili finansijsku sposobnost. Navodi se da su obavezni uslovi za učešće propisani članom 45. Zakona o javnim nabavkama, dok su dokazi za ispunjavanje tih uslova detaljno definisani u tenderskoj dokumentaciji.

Zbog toga se ne može zaključiti da je određena firma sigurno kvalifikovana samo na osnovu dostupnog teksta. Svaki zainteresovani ponuđač treba samostalno provjeriti tražene uslove i dokaznu dokumentaciju u originalnim dokumentima nabavke.

Iznos, rok i ključni uslovi

Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 52.000 BAM. Rok za dostavljanje ponuda je 22. septembar 2026. godine. U dostupnim podacima nije naveden sat do kojeg ponude moraju biti dostavljene, niti su navedeni način dostavljanja, period važenja ponude, kriterij za izbor, garancije ili drugi proceduralni detalji.

Poznato je da se od učesnika zahtijeva ispunjavanje obaveznih uslova iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama. Dokazi i način njihovog dostavljanja nisu opisani u izvornom tekstu, već su upućeni na tendersku dokumentaciju.

Šta ovo znači za firmu

Za firmu koja se bavi sjemenskom robom ovaj poziv predstavlja mogućnost učešća u postupku čiji je predmet vezan za jesenju sjetvu, ali dostupni podaci nisu dovoljni za procjenu stvarnog obima isporuke ili komercijalne isplativosti. Prije pripreme ponude potrebno je utvrditi tražene specifikacije, količine, rokove isporuke i sve dokaze koji se odnose na član 45. Zakona.

Kako aplicirati

Ponudu treba pripremiti i dostaviti u skladu s uputstvima iz poziva i tenderske dokumentacije. Dostavljeni podaci ne navode elektronski ili drugi način predaje ponude. Ponuđač treba provjeriti originalnu dokumentaciju, rok od 22. septembra 2026. godine i sve obrasce, izjave i dokaze koji se zahtijevaju.

Rizici i šta provjeriti

Najvažniji rizik je oslanjanje na nepotpune informacije. Nisu navedeni kriterij za izbor ponude, tehničke karakteristike, količine, uslovi isporuke, garancije niti način predaje. Takođe nisu navedeni izabrani ponuđač, vrijednost ugovora ni razlog poništenja. Prije predaje ponude treba provjeriti potpunu tendersku dokumentaciju, tumačenje člana 45. Zakona i sve rokove koji u dostupnom tekstu nisu precizirani.

Često postavljana pitanja

Ko je ugovorni organ?

Ugovorni organ je OPŠTINA KNEŽEVO.

Šta je predmet nabavke?

Predmet je nabavka sjemenske robe za jesenju sjetvu.

Kolika je procijenjena vrijednost?

Procijenjena vrijednost iznosi 52.000 BAM.

Koji je rok za dostavljanje ponuda?

Rok je 22. septembar 2026. godine. Satnica nije navedena u dostupnom tekstu.

Koji su uslovi za učešće?

Obavezni uslovi odnose se na član 45. Zakona o javnim nabavkama, a dokazi su detaljno definisani u tenderskoj dokumentaciji.

Povezano

Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije Poljoprivreda.

Saznajte više

Kako Tendersistem pomaže

Firme u BiH koriste Tendersistem da ne propuste nijedan relevantan tender: platforma automatski prati nove objave, rokove i izmjene dokumentacije, a AI analiza tenderske dokumentacije izdvoji uslove i pripremi checklistu potrebnih dokumenata.

Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu

Originalni izvor

Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.


Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

Originalni izvor

Slični tenderi i nabavke

Tender / Javna nabavkaPoljoprivreda

Набавка огревног дрвета

OPŠTINA KOZARSKA DUBICA

Opština Kozarska Dubica objavila je nabavku ogrjevnog drveta putem konkurentskog zahtjeva. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 37.700 KM, CPV oznaka je 03413000, a rok je 2. septembar 2026. godine. U dostupnom tekstu nisu navedeni izabrani ponuđač, vrijednost ugovora, detaljni uslovi ni razlog eventualnog poništenja.

Istekao rok
republika-srpska02.09.2026.38K KM
Tender / Javna nabavkaPoljoprivreda

Nabavka traktora sa plugom i kosačicom

JP "MEĐUNARODNI AERODROM TUZLA" D.O.O.

JP „MEĐUNARODNI AERODROM TUZLA“ d.o.o. objavio je otvoreni postupak za nabavku traktora sa plugom i kosačicom. Procijenjena vrijednost je 105.000 BAM, a rok je 2. septembar 2026. godine. Uslovi učešća i dokazi uređeni su članom 45. Zakona o javnim nabavkama i tenderskom dokumentacijom.

Istekao rok
tuzla02.09.2026.105K KM
Tender / Javna nabavkaPoljoprivreda

Nabavka namirnica - riba i smrznuto povrće za potrebe Podružnice Termoelektrana "Kakanj" Kakanj

TERMOELEKTRANA "KAKANJ" KAKANJ

TERMOELEKTRANA „KAKANJ“ KAKANJ objavila je otvoreni postupak za nabavku namirnica, odnosno ribe i smrznutog povrća. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 12.800 BAM, a rok za dostavljanje ponuda je 3. septembar 2026. godine. Uslovi uključuju zahtjeve iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama i registraciju za obavljanje profesionalne djelatnosti povezane s predmetom nabavke.

1 dana
federacija-bih03.09.2026.13K KM
Tender / Javna nabavkaPoljoprivreda

Nabavka sadnog materijala

MINISTARSTVO TRGOVINE, TURIZMA I ZAŠTITE OKOLIŠA HERCEGOVAČKO-NERETVANSKE ŽUPANIJE/KANTONA

Ministarstvo trgovine, turizma i zaštite okoliša Hercegovačko-neretvanske županije/kantona objavilo je nabavku sadnog materijala u Mostaru. Postupak se provodi kao konkurentski zahtjev, CPV oznaka je 03451100, procijenjena vrijednost iznosi 17.094,02 KM, a rok je 3. septembar 2026. godine. Detaljni uslovi navedeni su u tenderskoj dokumentaciji.

1 dana
mostar03.09.2026.17K KM
    Tender za nabavku sjemenske robe — OPŠTINA KNEŽEVO