Nazad na prilike
Tender / Javna nabavkaVodovod i kanalizacija14 dana do roka

Tender za osiguranje imovine — Vodovod a.d. Banja Luka

Osiguranje imovine ''Vodovoda'' a.d. Banja Luka

VODOVOD A.D. BANJA LUKAbanja-lukaRok: 18.09.2026.27K KM
Objavljeno 04.09.2026. u 16:00 4 min čitanja Originalni poziv je mjerodavan
Vrsta postupka:
Konkurentski zahtjev
CPV:
66510000
Broj nabavke:
2761088

Ukratko: VODOVOD A.D. BANJA LUKA je objavio Konkurentski zahtjev za Osiguranje imovine ''Vodovoda'' a.d. Banja Luka. Rok za dostavu ponuda je 2026-09-18. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.

O ovom pozivu

VODOVOD A.D. BANJA LUKA objavio je javnu nabavku za predmet „Osiguranje imovine ''Vodovoda'' a.d. Banja Luka“. Postupak se provodi kao konkurentski zahtjev, a lokacija nabavke je Banja Luka. Dodijeljena je oznaka CPV 66510000. Poziv pripada oblasti javne nabavke.

Dostavljeni podaci ne sadrže detaljan opis imovine koja je predmet osiguranja, obim pokrića, trajanje osiguranja niti druge tehničke elemente. U izvornom tekstu navedeno je samo: „Detaljno u TD“, odnosno da se pojedinosti nalaze u tenderskoj dokumentaciji.

Ko može aplicirati

U dostupnom tekstu nije navedeno ko može podnijeti ponudu, odnosno da li postoje posebni uslovi za osiguravajuća društva, licence, registraciju, poslovno iskustvo ili druge kriterije. Zainteresovane firme treba da provjere tendersku dokumentaciju prije donošenja odluke o učešću.

Nije navedeno ni da li je ponuda otvorena za samostalne ponuđače, zajedničke ponude ili druge oblike nastupa. Podaci o uslovima sposobnosti, potrebnim dokazima i načinu dokazivanja nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Iznos, rok i ključni uslovi

Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 27.000 BAM. Podatak o tome da li je iznos sa uračunatim porezom na dodatu vrijednost ili bez njega nije naveden u dostupnom tekstu.

Rok za dostavljanje ponuda je 18. septembar 2026. godine. Satnica, mjesto ili način predaje ponude, period važenja ponude, rok izvršenja i uslovi plaćanja nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Kriterij za izbor ponude, potrebna dokumentacija, uslovi osiguranja, franšize, isključenja iz pokrića i oblik garancije, ako je predviđena, takođe nisu navedeni. Za ove informacije potrebno je pregledati originalnu tendersku dokumentaciju.

Šta ovo znači za firmu

Za osiguravajuća društva ovo je prilika da provjere usklađenost svoje ponude sa zahtjevima ugovornog organa. Međutim, samo na osnovu dostupnog sažetka nije moguće utvrditi da li određena firma ispunjava uslove niti procijeniti stvarni obim rizika koji se osigurava.

Prije pripreme ponude treba utvrditi šta obuhvata imovina „Vodovoda“ a.d. Banja Luka, koje opasnosti se pokrivaju i kako se obračunava premija. Svi ovi podaci moraju se provjeriti u tenderskoj dokumentaciji.

Kako aplicirati

Način podnošenja ponude nije naveden u dostupnom tekstu. Ponuđač treba preuzeti i pažljivo proučiti tendersku dokumentaciju, pripremiti tražene obrasce i dokaze, te ponudu dostaviti u skladu sa propisanim pravilima i do roka 18. septembra 2026. godine.

Rizici i šta provjeriti

Najveći rizik je oslanjanje na nepotpune podatke iz objavljenog sažetka. Posebno treba provjeriti rok i satnicu predaje, zahtijevani nivo osiguranja, iznose i način obračuna premije, kriterij za izbor, obavezne izjave, garancije i posljedice kašnjenja ili nepotpune ponude.

Izabrani ponuđač, vrijednost ugovora i eventualni razlog poništenja nisu navedeni u dostupnom tekstu. Za konačne informacije treba koristiti originalnu dokumentaciju i naknadne objave ugovornog organa.

Često postavljana pitanja

Ko je ugovorni organ?

Ugovorni organ je VODOVOD A.D. BANJA LUKA.

Šta je predmet nabavke?

Predmet je osiguranje imovine „Vodovoda“ a.d. Banja Luka.

Kolika je procijenjena vrijednost?

Procijenjena vrijednost iznosi 27.000 BAM.

Koji je rok za dostavljanje ponuda?

Rok je 18. septembar 2026. godine. Tačna satnica i način predaje nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Ko je izabran i kolika je vrijednost ugovora?

Izabrani ponuđač i vrijednost ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Povezano

Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije Vodovod i kanalizacija.

Saznajte više

Kako Tendersistem pomaže

Firme u BiH koriste Tendersistem da ne propuste nijedan relevantan tender: platforma automatski prati nove objave, rokove i izmjene dokumentacije, a AI analiza tenderske dokumentacije izdvoji uslove i pripremi checklistu potrebnih dokumenata.

Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu

Originalni izvor

Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.


Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

Originalni izvor

Slični tenderi i nabavke

Tender / Javna nabavkaVodovod i kanalizacija

Nabavka i isporuka kanalizacionog i vodovodnog materijala

GRAD ZENICA

GRAD ZENICA raspisao je otvoreni postupak za nabavku kanalizacionog i vodovodnog materijala. Procijenjena vrijednost iznosi 180000 BAM, a rok za prijavu je 16. septembar 2026. godine.

12 dana
republika-srpska16.09.2026.180K KM
Tender / Javna nabavkaVodovod i kanalizacija

Nabavka vodovodnog i kanalizacionog materijala

JAVNO PREDUZEĆE VODOVOD I KANALIZACIJA "SREBRENIK" D.D.

Javno preduzeće Vodovod i kanalizacija „Srebrenik“ d.d. objavilo je otvoreni postupak za nabavku vodovodnog i kanalizacionog materijala. Procijenjena vrijednost iznosi 470.000 BAM, a rok je 18. septembar 2026. Detaljni uslovi i dokazi navedeni su u tenderskoj dokumentaciji.

14 dana
18.09.2026.470K KM
Tender / Javna nabavkaVodovod i kanalizacija

85/26-"Vodovodne daktilne cijevi"

KJKP "VODOVOD I KANALIZACIJA" D.O.O.

KJKP „VODOVOD I KANALIZACIJA“ D.O.O. iz Sarajeva objavio je otvoreni postupak 85/26 za nabavku vodovodnih daktilnih cijevi. Procijenjena vrijednost je 2.600.000 BAM, a rok je 22. septembar 2026. godine. U dostupnom tekstu nisu navedeni izabrani ponuđač, vrijednost ugovora ni detaljna dokumentacija.

18 dana
sarajevo22.09.2026.2.6M KM
Tender / Javna nabavkaVodovod i kanalizacija

Primjena smart meteringa i IoT (Internet of Things) tehnologije u monitoringu potrošnje vode s ciljem smanjenja gubitaka i povećanja efikasnosti vodosnabdijevanja Grada Bihaća 2026.

JP "VODOVOD" D.O.O. BIHAĆ

JP „VODOVOD“ d.o.o. Bihać objavilo je otvoreni postupak za primjenu smart meteringa i IoT tehnologije u monitoringu potrošnje vode. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 200.000 BAM, a rok je 23. septembar 2026. godine.

19 dana
bihac23.09.2026.200K KM