Ukratko: CENTRALNA BANKA BOSNE I HERCEGOVINE je objavio Konkurentski zahtjev za PROJEKTOR I PROJEKCIJSKO PLATNO . Rok za dostavu ponuda je 2026-09-16. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.
O ovom pozivu
Centralna banka Bosne i Hercegovine objavila je poziv za javnu nabavku pod nazivom „PROJEKTOR I PROJEKCIJSKO PLATNO“. Nabavka se provodi u Sarajevu, a navedena vrsta postupka je konkurentski zahtjev. Za predmet je naveden CPV broj 32324000.
Poziv može biti relevantan firmama koje se bave isporukom projektora, projekcijske opreme i pratećih proizvoda. U okviru pregleda namještaja i opreme može se pratiti i ova vrsta nabavki.
Ko može aplicirati
U dostupnom tekstu navedeno je da se zahtijeva odgovarajuće rješenje o upisu u sudski registar, aktuelni izvod iz sudskog registra ili drugi ekvivalentan dokument. Tim dokumentom treba potvrditi da je ponuđač registrovan za obavljanje profesionalne djelatnosti koja je u vezi s predmetom nabavke.
U tekstu se takođe pojavljuje formulacija „Ne zahtijeva se“, ali iz dostupnog sadržaja nije jasno na koji se tačno uslov odnosi. Zbog toga ponuđači treba da provjere originalnu tendersku dokumentaciju.
Iznos, rok i ključni uslovi
Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 20.546 KM. U dostavljenim podacima nije navedeno da li je iznos iskazan sa PDV-om ili bez PDV-a. Rok za dostavljanje ponuda je 16. septembar 2026. godine.
Kao uslov iskustva navedeno je uspješno izvršenje najmanje jednog ugovora povezanog s predmetom nabavke u posljednje tri godine, računajući period koji obuhvata 2023, 2024, 2025. i 2026. godinu do dana predaje ponude. Za ponuđača registrovanog ili aktivnog kraće od tri godine navodi se mogućnost računanja od datuma registracije ili početka poslovanja. Za LOT 1 navedena je ukupna vrijednost realizovanih ugovora od najmanje 4.273 KM bez PDV-a.
Šta ovo znači za firmu
Firma koja razmatra dostavljanje ponude treba provjeriti da li njena registrovana djelatnost obuhvata predmet nabavke i da li može dokazati traženo iskustvo. U dostupnom tekstu nije naveden potpun opis tehničkih karakteristika projektora i projekcijskog platna, niti su navedeni podaci o lotovima osim spominjanja LOT-a 1.
Kako aplicirati
Ponudu treba pripremiti prema uslovima iz originalne tenderske dokumentacije i dostaviti do 16. septembra 2026. godine. Način dostavljanja ponude, obrazac ponude, tehničke specifikacije i ostala dokumentacija nisu navedeni u dostupnom tekstu.
Rizici i šta provjeriti
Posebno treba provjeriti značenje formulacije „Ne zahtijeva se“, potpune uslove za dokazivanje iskustva, postojanje i strukturu lotova, kao i to da li se procijenjena vrijednost navodi sa PDV-om ili bez njega. Izabrani ponuđač, vrijednost ugovora i razlog eventualnog poništenja nisu navedeni u dostupnom tekstu.
Često postavljana pitanja
Ugovorni organ je Centralna banka Bosne i Hercegovine.
Rok je 16. septembar 2026. godine.
Procijenjena vrijednost iznosi 20.546 KM. Podatak o PDV-u nije naveden u dostupnom tekstu.
Nije naveden u dostupnom tekstu.
Treba ih provjeriti u originalnoj tenderskoj dokumentaciji, jer nisu u cijelosti navedeni u dostupnom tekstu.
Povezano
Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije Telekomunikacije.
Kako Tendersistem pomaže
Za pripremu ponude Tendersistem objedinjuje sve na jednom mjestu: rokove, checklistu dokumentacije, AI analizu tenderske dokumentacije i dokumente firme — zato ga firme u BiH koriste kao centralni alat za javne nabavke.
Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu
Originalni izvor
Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.
Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

