Nazad na prilike
Tender / Javna nabavkaTelekomunikacije12 dana do roka

Tender za poštanske usluge — Ministarstvo odbrane BiH

Pružanje poštanskih usluga (izdaci za brzu poštu) i slanja paketno-pismonosne pošte

MINISTARSTVO ODBRANE BIHsarajevoRok: 14.09.2026.11K KM
Objavljeno 02.09.2026. u 13:00 4 min čitanja Originalni poziv je mjerodavan
Vrsta postupka:
Konkurentski zahtjev
CPV:
64110000
Broj nabavke:
2759418

Ukratko: MINISTARSTVO ODBRANE BIH je objavio Konkurentski zahtjev za Pružanje poštanskih usluga (izdaci za brzu poštu) i slanja paketno-pismonosne pošte . Rok za dostavu ponuda je 2026-09-14. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.

O ovom pozivu

Ministarstvo odbrane Bosne i Hercegovine objavilo je javnu nabavku za pružanje poštanskih usluga, koja obuhvata izdatke za brzu poštu i slanje paketno-pismonosne pošte. Nabavka je označena CPV oznakom 64110000, a lokacija je navedena kao Sarajevo.

Postupak se provodi putem konkurentskog zahtjeva. Dostavljeni izvorni tekst ne sadrži detaljan opis svih traženih usluga, tehničke specifikacije, obrasce niti druge dijelove tenderske dokumentacije. U izvoru je navedeno da su informacije sadržane u Zahtjevu, odnosno Konkurentskom zahtjevu. Za pregled svih obaveza ponuđača potrebno je koristiti originalnu dokumentaciju nabavke. Ova nabavka pripada oblasti javnih nabavki.

Ko može aplicirati

U dostupnim podacima nisu navedeni uslovi za učešće, kriteriji za izbor, zahtjevi u pogledu registracije, iskustva, tehničke i profesionalne sposobnosti, kao ni eventualni dokazi koje ponuđači moraju dostaviti.

Zbog toga se ne može utvrditi ko ispunjava uslove za učešće samo na osnovu sažetka nabavke. Zainteresovane firme trebaju provjeriti Konkurentski zahtjev i prateću dokumentaciju kako bi utvrdile da li mogu pripremiti prihvatljivu ponudu.

Iznos, rok i ključni uslovi

Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 11.186,49 BAM. Rok je 14. septembar 2026. godine. U dostupnom tekstu nije naveden sat do kojeg se ponude dostavljaju, način predaje ponude, rok važenja ponude, kriterij dodjele ugovora, trajanje ugovora niti uslovi plaćanja.

Nije navedeno da li je nabavka podijeljena na lotove. Također nije navedena dokumentacija koju ponuđači moraju priložiti uz ponudu. Svi ovi podaci moraju se provjeriti u originalnom Zahtjevu za konkurentski zahtjev.

Šta ovo znači za firmu

Za firmu koja pruža poštanske usluge, ovaj poziv može predstavljati mogućnost učešća u nabavci usluga brze pošte i paketno-pismonosne pošte za potrebe Ministarstva odbrane BiH. Međutim, dostupni podaci nisu dovoljni za procjenu obima posla, operativnih zahtjeva, potrebne mreže usluga ili očekivanih rokova izvršenja.

Prije odluke o pripremi ponude potrebno je uporediti zahtjeve iz dokumentacije s vlastitim kapacitetima i dokazima kojima firma raspolaže.

Kako aplicirati

Način dostavljanja ponude nije naveden u dostupnom tekstu. Ponuđač treba preuzeti i pažljivo pregledati originalni Konkurentski zahtjev, popuniti tražene obrasce i dostaviti ponudu na način, adresu i u roku koji su navedeni u toj dokumentaciji.

Rizici i šta provjeriti

Najvažniji rizik je oslanjanje samo na sažetak, jer u njemu nisu navedeni uslovi učešća, kriterij izbora, tehnički zahtjevi, način predaje ponude ni ugovorne obaveze. Prije predaje treba provjeriti tačan rok i vrijeme, tražene dokaze, format ponude, eventualne lotove, način obračuna usluga i uslove plaćanja.

Izabrani ponuđač i vrijednost ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu. Razlog poništenja također nije naveden u dostupnom tekstu.

Često postavljana pitanja

Ko je ugovorni organ?

Ugovorni organ je Ministarstvo odbrane Bosne i Hercegovine.

Koji je predmet nabavke?

Predmet su poštanske usluge, uključujući izdatke za brzu poštu i slanje paketno-pismonosne pošte.

Kolika je procijenjena vrijednost?

Procijenjena vrijednost iznosi 11.186,49 BAM.

Kada je rok za dostavljanje ponuda?

Rok je 14. septembar 2026. godine. Tačno vrijeme i način dostavljanja nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Ko je izabran i kolika je vrijednost ugovora?

Izabrani ponuđač i vrijednost ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Povezano

Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije Telekomunikacije.

Saznajte više

Kako Tendersistem pomaže

Za pripremu ponude Tendersistem objedinjuje sve na jednom mjestu: rokove, checklistu dokumentacije, AI analizu tenderske dokumentacije i dokumente firme — zato ga firme u BiH koriste kao centralni alat za javne nabavke.

Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu

Originalni izvor

Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.


Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

Originalni izvor

Slični tenderi i nabavke

Tender / Javna nabavkaTelekomunikacije

Услуге коришћења фиксне телефоније и интернет услуге

АГЕНЦИЈА ЗА ИДЕНТИФИКАЦИОНЕ ДОКУМЕНТЕ, ЕВИДЕНЦИЈУ И РАЗМЈЕНУ ПОДАТАКА БОСНЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ

Ovaj članak pruža pregled javne nabavke za usluge fiksne telefonije i interneta, uključujući ključne informacije o postupku, uslovima i rizicima.

Istekao rok
banja-luka02.09.2026.598K KM
Tender / Javna nabavkaTelekomunikacije

Iznajmljivanje linkova prema poslovnicama, Primarni internet linkovi i Backup internet linkovi

ZAVOD ZDRAVSTVENOG OSIGURANJA KANTONA SARAJEVO

Zavod zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo objavio je otvoreni postupak za iznajmljivanje linkova prema poslovnicama, primarnih internet linkova i rezervnih internet linkova. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 130.000 BAM, a rok za dostavljanje ponuda je 4. septembar 2026. godine. Uslovi za učešće iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama i potrebni dokazi detaljno su određeni tenderskom dokumentacijom.

2 dana
sarajevo04.09.2026.130K KM
Tender / Javna nabavkaTelekomunikacije

Nabavka radio stanica

SUDSKA POLICIJA U FEDERACIJI BOSNE I HERCEGOVINE

Sudska policija u Federaciji Bosne i Hercegovine objavila je poziv za nabavku radio stanica putem konkurentskog zahtjeva. Nabavka se provodi u Sarajevu, uz procijenjenu vrijednost od 63.000 BAM i rok 4. septembar 2026. Detalji o uslovima, dokumentaciji, izabranom ponuđaču i vrijednosti ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu.

2 dana
sarajevo04.09.2026.63K KM
Tender / Javna nabavkaTelekomunikacije

Nabavka smart televizora za JU OŠ “Dubrave

GRAD ŽIVINICE

Ovaj članak pruža informacije o javnoj nabavci smart televizora za JU OŠ “Dubrave” u Živinicama, uključujući ključne uslove i postupak.

5 dana
republika-srpska07.09.2026.5K KM