Nazad na prilike
Tender / Javna nabavkaOdržavanje i servis19 dana do roka

Servis stomatološke opreme: tender Doma zdravlja Kantona Sarajevo

Servis stomatološke opreme

JAVNA USTANOVA DOM ZDRAVLJA KANTONA SARAJEVOsarajevoRok: 24.09.2026.75K KM
Objavljeno 05.09.2026. u 19:00 4 min čitanja Originalni poziv je mjerodavan
Vrsta postupka:
Otvoreni postupak
CPV:
50421000
Broj nabavke:
2760841

Ukratko: JAVNA USTANOVA DOM ZDRAVLJA KANTONA SARAJEVO je objavio Otvoreni postupak za Servis stomatološke opreme. Rok za dostavu ponuda je 2026-09-24. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.

O ovom pozivu

JAVNA USTANOVA DOM ZDRAVLJA KANTONA SARAJEVO objavila je javnu nabavku pod nazivom „Servis stomatološke opreme“. Predmet se odnosi na servis stomatološke opreme, a mjesto nabavke je Sarajevo. Postupak se provodi kao otvoreni postupak.

Nabavka je razvrstana pod CPV oznakom 50421000. Dodatni opis opreme, obim servisa, tehnički zahtjevi i druge pojedinosti nisu navedeni u dostupnom tekstu. Za te informacije potrebno je pregledati izvornu tendersku dokumentaciju.

Za firme koje posluju u oblasti održavanja i servisa ili medicinske opreme, ovaj poziv može biti relevantan za provjeru mogućnosti učešća, ali se ispunjavanje uslova ne može zaključiti samo na osnovu sažetih podataka.

Ko može aplicirati

U dostupnom tekstu nisu navedene posebne kategorije privrednih subjekata koje mogu učestvovati, niti su navedeni zahtjevi u vezi s iskustvom, stručnim osobljem, tehničkom opremljenošću ili drugim kapacitetima.

Poziv navodi obavezne uslove za učešće iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama. Dokazi kojima se ti uslovi potvrđuju definisani su detaljno u tenderskoj dokumentaciji. Zato ponuđač prije pripreme ponude treba provjeriti tačan sadržaj tih uslova i način dostavljanja dokaza.

Iznos, rok i ključni uslovi

Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 75.000 BAM. U dostupnom tekstu nije navedeno da li je ovaj iznos iskazan sa porezom na dodatu vrijednost ili bez njega.

Rok naveden za ovu nabavku je 24.09.2026. godine. Vrijeme do kojeg ponude moraju biti dostavljene nije navedeno u dostupnom tekstu. Takođe nisu navedeni trajanje ugovora, kriterij za izbor ponude, garancije, uslovi plaćanja, mjesto izvršenja servisa ni rokovi za otklanjanje kvarova.

Šta ovo znači za firmu

Zainteresovana firma treba procijeniti da li može pružiti traženi servis stomatološke opreme pod uslovima iz tenderske dokumentacije. Sama procijenjena vrijednost ne potvrđuje obim posla, očekivani broj intervencija niti potrebne resurse.

Pošto su ključni detalji označeni kao podaci iz tenderske dokumentacije, ponudu treba pripremati isključivo prema originalnim zahtjevima ugovornog organa.

Kako aplicirati

Prvi korak je preuzimanje i detaljan pregled tenderske dokumentacije. Posebno treba provjeriti uslove iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama, tražene dokaze, tehničke zahtjeve, rok za dostavljanje ponude i način predaje.

Način apliciranja, adresa ili elektronski sistem za dostavljanje ponuda nisu navedeni u dostupnom tekstu. Te informacije treba potvrditi u originalnoj dokumentaciji.

Rizici i šta provjeriti

Najvažniji rizik je priprema ponude bez potpunog uvida u tendersku dokumentaciju. Prije predaje treba provjeriti sve obrasce, dokaze, tehničke specifikacije, rokove i eventualne zahtjeve za garancije. Nije navedeno da li je postupak poništen, niti je naveden izabrani ponuđač ili vrijednost ugovora.

Često postavljana pitanja

Ko je ugovorni organ?

Ugovorni organ je JAVNA USTANOVA DOM ZDRAVLJA KANTONA SARAJEVO.

Šta je predmet nabavke?

Predmet je servis stomatološke opreme.

Kolika je procijenjena vrijednost?

Procijenjena vrijednost iznosi 75.000 BAM.

Kada je rok?

Rok je 24.09.2026. godine, dok vrijeme predaje nije navedeno u dostupnom tekstu.

Koji su uslovi za učešće?

Navode se obavezni uslovi iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama, a dokazi su detaljno definisani u tenderskoj dokumentaciji.

Povezano

Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije Održavanje i servis.

Saznajte više

Kako Tendersistem pomaže

Za pripremu ponude Tendersistem objedinjuje sve na jednom mjestu: rokove, checklistu dokumentacije, AI analizu tenderske dokumentacije i dokumente firme — zato ga firme u BiH koriste kao centralni alat za javne nabavke.

Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu

Originalni izvor

Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.


Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

Originalni izvor

Slični tenderi i nabavke

Tender / Javna nabavkaOdržavanje i servis

Redovan godišnji servis aparata za anesteziju

JAVNA ZDRAVSTVENA USTANOVA BOLNICA "DR. MLADEN STOJANOVIĆ" PRIJEDOR

Javna zdravstvena ustanova Bolnica „Dr. Mladen Stojanović“ Prijedor objavila je otvoreni postupak za redovan godišnji servis aparata za anesteziju. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 18.510 BAM, a rok za dostavljanje ponuda je 11. septembar 2026. godine. Obavezni uslovi za učešće utvrđeni su članom 45. Zakona o javnim nabavkama, dok su dokazi detaljno definisani u tenderskoj dokumentaciji.

6 dana
prijedor11.09.2026.19K KM
Tender / Javna nabavkaOdržavanje i servis

Nabavka usluge servisiranja i održavanja rashladnih uređaja u objektima pošta i Chiler postrojenja za ventilaciju i klimatizaciju upravne zgrade Centra pošta Bihać

CENTAR POŠTA BIHAĆ

CENTAR POŠTA BIHAĆ provodi otvoreni postupak za nabavku usluge servisiranja i održavanja rashladnih uređaja u objektima pošta i Chiler postrojenja za ventilaciju i klimatizaciju upravne zgrade. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 20.000 BAM, a navedeni rok je 16. septembar 2026. godine. Ponuđači moraju biti registrovani za djelatnost povezanu s predmetom nabavke i dostaviti odgovarajući dokaz o registraciji ili posebnu izjavu odnosno potvrdu nadležnog organa. Detalji tehničke i profesionalne sposobnosti nisu u cijelosti navedeni u dostupnom tekstu.

11 dana
bihac16.09.2026.20K KM
Tender / Javna nabavkaOdržavanje i servis

Tender br. 01-9656-1/26 radi nabavke usluga servisiranja laboratorijskih uređaja za potrebe UKC RS

JZU UNIVERZITETSKI KLINIČKI CENTAR REPUBLIKE SRPSKE

JZU Univerzitetski klinički centar Republike Srpske objavio je Tender br. 01-9656-1/26 za nabavku usluga servisiranja laboratorijskih uređaja. Postupak je otvoren, CPV oznaka je 50000000, a procijenjena vrijednost iznosi 160.000 BAM. U dostupnim podacima postoji neslaganje u datumu predaje ponuda: naveden je rok 16.09.2026, dok izvorni tekst navodi 16.09.2025. do 9 časova.

11 dana
banja-luka16.09.2026.160K KM
Tender / Javna nabavkaOdržavanje i servis

Ugovaranje usluga održavanja i servisiranja klima uređaja

MINISTARSTVO ODBRANE BIH

Ministarstvo odbrane BiH provodi otvoreni postupak za ugovaranje usluga održavanja i servisiranja klima uređaja u Sarajevu. Procijenjena vrijednost je 128.017,10 KM, a navedeni rok 16. septembar 2026. godine. Uslovi učešća zasnivaju se na članu 45. Zakona o javnim nabavkama, dok su dokazi detaljno definisani u tenderskoj dokumentaciji.

11 dana
sarajevo16.09.2026.128K KM