Nazad na prilike
Tender / Javna nabavkaMedicinska oprema21 dana do roka

Tender za servis medicinskih aparata — bolnica Bihać

Usluge servisa medicinskih aparata

ZU KANTONALNA BOLNICA "DR. IRFAN LJUBIJANKIĆ" BIHAĆbihacRok: 23.09.2026.32K KM
Objavljeno 02.09.2026. u 13:00 4 min čitanja Originalni poziv je mjerodavan
Vrsta postupka:
Otvoreni postupak
CPV:
50000000
Broj nabavke:
2759385

Ukratko: ZU KANTONALNA BOLNICA "DR. IRFAN LJUBIJANKIĆ" BIHAĆ je objavio Otvoreni postupak za Usluge servisa medicinskih aparata . Rok za dostavu ponuda je 2026-09-23. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.

O ovom pozivu

ZU KANTONALNA BOLNICA „DR. IRFAN LJUBIJANKIĆ“ BIHAĆ objavila je obavještenje o javnoj nabavci pod nazivom „Usluge servisa medicinskih aparata“. Nabavka se provodi u Bihaću, kroz otvoreni postupak. Predmet pripada CPV oznaci 50000000, koja je u dostupnim podacima navedena uz ovu nabavku.

Za ponuđače koji prate održavanje i servis ili medicinsku opremu, ovaj poziv je relevantan zbog toga što se odnosi na servisiranje medicinskih aparata. Dostupni tekst, međutim, ne navodi pojedinačne aparate, obim servisa, tehničke specifikacije, trajanje ugovora niti druge detalje predmeta nabavke.

Ko može aplicirati

Obavezni uslovi za učešće zasnivaju se na članu 45. Zakona o javnim nabavkama. U dostavljenom tekstu nije navedeno koji se konkretni dokazi traže za ispunjavanje tih uslova, jer je navedeno da su dokazi detaljno definisani u tenderskoj dokumentaciji.

Nisu navedeni ni dodatni uslovi koji bi se mogli odnositi na stručne reference, ovlaštenja za servis, tehničko osoblje, opremu ili ranije iskustvo. Zbog toga se podobnost konkretnog ponuđača ne može procijeniti samo na osnovu dostupnog obavještenja. Mjerodavne zahtjeve treba provjeriti u originalnoj tenderskoj dokumentaciji.

Iznos, rok i ključni uslovi

Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 31.600 BAM. U dostupnim podacima nije navedeno da li je iznos sa uračunatim porezom na dodatu vrijednost ili bez njega. Rok za dostavljanje ponuda je 23.09.2026. godine.

Ključni uslov koji je izričito naveden jeste ispunjavanje obaveznih uslova iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama, uz dostavljanje dokaza određenih tenderskom dokumentacijom. Ostali uslovi su u dostavljenom tekstu označeni formulacijom „Kao u TD“, pa nisu detaljno poznati.

Šta ovo znači za firmu

Zainteresovana firma prvo treba utvrditi da li može ispuniti uslove iz člana 45. i obezbijediti tražene dokaze u propisanom obliku. Takođe je potrebno pregledati tendersku dokumentaciju radi utvrđivanja tačnog obima servisnih usluga, zahtijevanih rokova, načina obračuna i eventualnih posebnih tehničkih uslova.

Na osnovu dostupnog teksta nije moguće zaključiti ko će biti izabran, koliko je ponuda dostavljeno ili kakva će biti konačna vrijednost ugovora.

Kako aplicirati

Ponuda se priprema prema zahtjevima iz tenderske dokumentacije. Dostupni podaci ne navode adresu za dostavljanje, način predaje ponude, krajnje vrijeme na dan roka, period važenja ponude, garancije niti obrazac ponude. Te informacije treba provjeriti u originalnoj dokumentaciji koju je objavio ugovorni organ.

Rizici i šta provjeriti

Prije pripreme ponude treba provjeriti kompletan opis predmeta, spisak medicinskih aparata, tehničke i stručne zahtjeve, dokaze iz člana 45, rok važenja ponude, eventualne garancije i način dostavljanja. Posebno treba potvrditi da li se procijenjena vrijednost od 31.600 BAM navodi sa ili bez poreza na dodatu vrijednost, jer to nije navedeno u dostupnom tekstu.

Informacije o izabranom ponuđaču, vrijednosti ugovora i eventualnom razlogu poništenja nisu navedene u dostupnom tekstu.

Često postavljana pitanja

Ko je ugovorni organ?

Ugovorni organ je ZU KANTONALNA BOLNICA „DR. IRFAN LJUBIJANKIĆ“ BIHAĆ.

Koji je predmet nabavke?

Predmet su usluge servisa medicinskih aparata.

Kolika je procijenjena vrijednost?

Procijenjena vrijednost iznosi 31.600 BAM.

Koji je rok za dostavljanje ponuda?

Rok je 23.09.2026. godine.

Gdje su navedeni detaljni dokazi i uslovi?

Detaljni dokazi definisani su u tenderskoj dokumentaciji. Njihov sadržaj nije naveden u dostupnom tekstu.

Povezano

Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije Medicinska oprema.

Saznajte više

Kako Tendersistem pomaže

Tendersistem je platforma za javne nabavke u Bosni i Hercegovini: prati sve aktivne tendere s portala e-Nabavke, filtrira ih po CPV kodovima, djelatnosti i lokaciji firme, i svaki dan izdvaja one koji su relevantni baš za vaš profil.

Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu

Originalni izvor

Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.


Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

Originalni izvor

Slični tenderi i nabavke

Tender / Javna nabavkaMedicinska oprema

Набавка тестова и потрошног материјала за трансмисивне болести

ZAVOD ZA TRANSFUZIJSKU MEDICINU REPUBLIKE SRPSKE

Zavod za transfuzijsku medicinu Republike Srpske objavio je otvoreni postupak za nabavku testova i potrošnog materijala za transmisivne bolesti. Procijenjena vrijednost je 398.723 BAM, a rok za dostavljanje ponuda 4. septembar 2026.

2 dana
banja-luka04.09.2026.399K KM
Tender / Javna nabavkaMedicinska oprema

LABORATORIJSKI REAGENSI ZA BIOKEMIJSKI ANALIZATOR

DOM ZDRAVLJA ČAPLJINA

Dom zdravlja Čapljina objavio je otvoreni postupak za nabavku laboratorijskih reagenasa za biokemijski analizator. Procijenjena vrijednost je 75.000 BAM, a rok 4. septembar 2026. godine. U dostupnom tekstu navedeni su obavezni uslovi iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama, dok su dokazi određeni tenderskom dokumentacijom.

2 dana
04.09.2026.75K KM
Tender / Javna nabavkaMedicinska oprema

NABAVKA AUTOKLAVA

JAVNA ZDRAVSTVENA USTANOVA OPĆA BOLNICA U SANSKOM MOSTU

Javna zdravstvena ustanova Opća bolnica u Sanskom Mostu objavila je otvoreni postupak za nabavku autoklava. Procijenjena vrijednost iznosi 113.000 BAM, CPV oznaka je 33191110, a rok je 4. septembar 2026. Obavezni uslovi za učešće vezani su za član 45. Zakona o javnim nabavkama, dok su dokazi navedeni u tenderskoj dokumentaciji.

2 dana
bihac04.09.2026.113K KM
Tender / Javna nabavkaMedicinska oprema

Dijagnostički testovi za rano otkrivanje sepse

JAVNA USTANOVA OPĆA BOLNICA "PRIM. DR ABDULAH NAKAŠ"

Javna ustanova Opća bolnica "Prim. dr Abdullah Nakaš" objavila je tender za dijagnostičke testove za rano otkrivanje sepse. Procijenjena vrijednost tendera iznosi 7000 BAM, a rok za prijavu je 4. septembar 2026. godine.

2 dana
tuzla04.09.2026.7K KM