Nazad na prilike
Tender / Javna nabavkaOdržavanje i servis21 dana do roka

Tender za servisiranje kotlovskih postrojenja — Mašinski fakultet

Usluge servisiranja kotlovskih postrojenja

MAŠINSKI FAKULTETsarajevoRok: 23.09.2026.7K KM
Objavljeno 02.09.2026. u 19:00 4 min čitanja Originalni poziv je mjerodavan
Vrsta postupka:
Otvoreni postupak
CPV:
50720000
Broj nabavke:
2759531

Ukratko: MAŠINSKI FAKULTET je objavio Otvoreni postupak za Usluge servisiranja kotlovskih postrojenja. Rok za dostavu ponuda je 2026-09-23. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.

O ovom pozivu

Mašinski fakultet, sa lokacijom u Sarajevu, objavio je javnu nabavku za usluge servisiranja kotlovskih postrojenja. Postupak se provodi kao otvoreni postupak, što znači da se zainteresovani ponuđači trebaju rukovoditi uslovima i uputama iz objavljene tenderske dokumentacije.

Predmet nabavke pripada oblasti održavanja i servisa, a navedena CPV oznaka je 50720000. U dostupnim podacima nisu navedeni lotovi, tehničke specifikacije opsega servisa niti detalji o opremi koja je obuhvaćena nabavkom.

Ko može aplicirati

Prema dostavljenom izvornom tekstu, ponuđač treba biti registrovan za obavljanje predmetne djelatnosti. To je jedan od navedenih uslova za učešće. Obavezni uslovi iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama primjenjuju se prema podacima iz poziva, dok su dokazi za njihovo ispunjavanje detaljno definisani u tenderskoj dokumentaciji.

U dostupnom tekstu nisu navedeni dodatni podaci o traženom iskustvu, stručnom kadru, tehničkoj opremljenosti, referencama, licencama ili drugim kvalifikacionim uslovima. Također nije navedeno da li je zajedničko učešće ponuđača, podugovaranje ili oslanjanje na kapacitete drugih subjekata dozvoljeno.

Iznos, rok i ključni uslovi

Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 7.400 BAM. Nije navedeno da li je ovaj iznos iskazan sa uračunatim porezom na dodatu vrijednost ili bez njega.

Rok za dostavljanje ponuda je 23. septembar 2026. godine. Vrijeme do kojeg ponude moraju biti dostavljene, mjesto predaje i način dostavljanja nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Izvorni tekst dodatno sadrži dva navoda ne zahtjeva se, ali iz dostavljenih podataka nije moguće utvrditi na koje se konkretne uslove ili dokaze ti navodi odnose. Njihovo značenje treba provjeriti u originalnoj dokumentaciji.

Šta ovo znači za firmu

Firma koja razmatra učešće prvo treba provjeriti da li je registrovana za djelatnost povezanu sa predmetom nabavke. Nakon toga treba pregledati tendersku dokumentaciju i utvrditi koje dokaze zahtijeva ugovorni organ za uslove iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama.

Sama procijenjena vrijednost ne određuje konačnu vrijednost ugovora. Izabrani ponuđač i vrijednost ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Kako aplicirati

Ponudu treba pripremiti prema tenderskoj dokumentaciji Mašinskog fakulteta. Dostupni podaci ne navode obrazac ponude, tražene tehničke elemente, rok važenja ponude, garancije, način dostavljanja niti adresu za predaju. Zbog toga se kompletna procedura mora provjeriti u originalnoj dokumentaciji prije pripreme i predaje ponude.

Rizici i šta provjeriti

Najvažniji rizik je nepotpuna slika o uslovima nabavke. Prije učešća treba provjeriti: detaljan predmet servisa, tražene dokaze za član 45, zahtjev za registraciju djelatnosti, eventualne tehničke i kadrovske uslove, način obračuna procijenjene vrijednosti, krajnje vrijeme predaje i pravila za izmjene ili pojašnjenja dokumentacije.

Razlog poništenja nije naveden u dostupnom tekstu, a nema ni podataka o broju pristiglih ponuda.

Često postavljana pitanja

Ko je ugovorni organ?

Ugovorni organ je Mašinski fakultet.

Šta je predmet nabavke?

Predmet su usluge servisiranja kotlovskih postrojenja.

Kolika je procijenjena vrijednost?

Procijenjena vrijednost iznosi 7.400 BAM. Porezni tretman nije naveden u dostupnom tekstu.

Koji je rok za dostavljanje ponuda?

Rok je 23. septembar 2026. godine. Tačno vrijeme i način dostavljanja nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Da li je poznat izabrani ponuđač?

Nije naveden u dostupnom tekstu. Isto važi i za vrijednost ugovora.

Povezano

Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije Održavanje i servis.

Saznajte više

Kako Tendersistem pomaže

Za pripremu ponude Tendersistem objedinjuje sve na jednom mjestu: rokove, checklistu dokumentacije, AI analizu tenderske dokumentacije i dokumente firme — zato ga firme u BiH koriste kao centralni alat za javne nabavke.

Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu

Originalni izvor

Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.


Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

Originalni izvor

Slični tenderi i nabavke

Tender / Javna nabavkaOdržavanje i servis

Tender br. 01-12548-1/26 radi nabavke usluga servisiranje endoskopskih kamera proizvođača „RICHARD WOLF“.

JZU UNIVERZITETSKI KLINIČKI CENTAR REPUBLIKE SRPSKE

JZU Univerzitetski klinički centar Republike Srpske objavio je Tender br. 01-12548-1/26 za nabavku usluga servisiranja endoskopskih kamera proizvođača RICHARD WOLF. Postupak se vodi kao konkurentski zahtjev, CPV oznaka je 50400000, procijenjena vrijednost iznosi 6.221 BAM, a rok je 2. septembar 2026. godine.

Istekao rok
banja-luka02.09.2026.6K KM
Tender / Javna nabavkaOdržavanje i servis

Redovan godišnji servis aparata za anesteziju

JAVNA ZDRAVSTVENA USTANOVA BOLNICA "DR. MLADEN STOJANOVIĆ" PRIJEDOR

Javna zdravstvena ustanova Bolnica „Dr. Mladen Stojanović“ Prijedor objavila je otvoreni postupak za redovan godišnji servis aparata za anesteziju. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 18.510 BAM, a rok za dostavljanje ponuda je 11. septembar 2026. godine. Obavezni uslovi za učešće utvrđeni su članom 45. Zakona o javnim nabavkama, dok su dokazi detaljno definisani u tenderskoj dokumentaciji.

9 dana
prijedor11.09.2026.19K KM
Tender / Javna nabavkaOdržavanje i servis

Ugovaranje usluga održavanja i servisiranja klima uređaja

MINISTARSTVO ODBRANE BIH

Ministarstvo odbrane BiH provodi otvoreni postupak za ugovaranje usluga održavanja i servisiranja klima uređaja u Sarajevu. Procijenjena vrijednost je 128.017,10 KM, a navedeni rok 16. septembar 2026. godine. Uslovi učešća zasnivaju se na članu 45. Zakona o javnim nabavkama, dok su dokazi detaljno definisani u tenderskoj dokumentaciji.

14 dana
sarajevo16.09.2026.128K KM
Tender / Javna nabavkaOdržavanje i servis

Tender br. 01-9656-1/26 radi nabavke usluga servisiranja laboratorijskih uređaja za potrebe UKC RS

JZU UNIVERZITETSKI KLINIČKI CENTAR REPUBLIKE SRPSKE

JZU Univerzitetski klinički centar Republike Srpske objavio je Tender br. 01-9656-1/26 za nabavku usluga servisiranja laboratorijskih uređaja. Postupak je otvoren, CPV oznaka je 50000000, a procijenjena vrijednost iznosi 160.000 BAM. U dostupnim podacima postoji neslaganje u datumu predaje ponuda: naveden je rok 16.09.2026, dok izvorni tekst navodi 16.09.2025. do 9 časova.

14 dana
banja-luka16.09.2026.160K KM