Ukratko: ZP "RUDNIK I TERMOELEKTRANA" GACKO, A.D. je objavio Konkurentski zahtjev za Конкурентски захтјев бр. 82/26 - Набавка услуга ангажовања машине СКИП. Rok za dostavu ponuda je 2026-09-18. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.
O ovom pozivu
ZP "RUDNIK I TERMOELEKTRANA" GACKO, A.D. raspisao je konkurentski zahtjev pod brojem 82/26 za nabavku usluga angažovanja mašine SKIP. Ovaj tender ima za cilj osigurati potrebne usluge za efikasno funkcionisanje rudnika i termoelektrane.
Ko može aplicirati
Pravo učešća imaju ponuđači koji ispunjavaju obavezne uslove iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama BiH. Ponuđači iz BiH trebaju dostaviti original ili ovjerenu fotokopiju aktuelnog izvoda iz sudskog registra, dok ponuđači izvan BiH trebaju dostaviti ekvivalentni dokument prema zakonodavstvu svoje zemlje. Ovi dokumenti moraju obuhvatiti djelatnost koja je predmet nabavke.
Iznos, rok i ključni uslovi
Procijenjena vrijednost ovog tendera iznosi 49,999 BAM. Rok za prijavu na tender je 18.09.2026. Detaljni uslovi i dokumentacija su dostupni u tenderu, a svi zainteresovani ponuđači trebaju se upoznati s njima.
Šta ovo znači za firmu
Ovaj tender predstavlja priliku za firme koje se bave pružanjem usluga angažovanja mašina, posebno u sektoru energetike i rudarstva. Učešće u ovom postupku može donijeti nove poslove i jačanje poslovnih odnosa sa ZP "RUDNIK I TERMOELEKTRANA" GACKO.
Kako aplicirati
Ponuđači mogu preuzeti tender dokumentaciju putem portala javnih nabavki na adresi www.ejn.gov.ba. U dokumentaciji su navedeni svi potrebni uslovi i procedure za prijavu.
Rizici i šta provjeriti
Ponuđači trebaju obratiti pažnju na sve uslove navedene u tender dokumentaciji kako bi izbjegli eventualne greške prilikom prijave. Također, važno je provjeriti da li su svi potrebni dokumenti priloženi i da li su u skladu sa zakonskim propisima.
Često postavljana pitanja
Koji je rok za prijavu?
Rok za prijavu je 18.09.2026. Gdje mogu preuzeti tender dokumentaciju? Tender dokumentaciju možete preuzeti na portalu javnih nabavki www.ejn.gov.ba. Koji su obavezni uslovi za učešće? Obavezni uslovi su navedeni u članu 45. Zakona o javnim nabavkama BiH i detaljno su razrađeni u tender dokumentaciji.
Povezano
Tendersistem objedinjuje javne nabavke, tendere, rokove i slične prilike iz više izvora u jedan pretraživ pregled za firme u BiH.
Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije Građevinski radovi.
Originalni izvor
Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.
Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

