Nazad na prilike
Tender / Javna nabavkaGrađevinski radovi21 dana do roka

Tender za radove na Vili Braun — Općina Centar Sarajevo

Izvođenje radova na vanjskom uređenju Vile Braun - I faza

OPĆINA CENTAR SARAJEVOsarajevoRok: 25.09.2026.342K KM
Objavljeno 04.09.2026. u 10:00 4 min čitanja Originalni poziv je mjerodavan
Vrsta postupka:
Otvoreni postupak
CPV:
45262600
Broj nabavke:
2759671

Ukratko: OPĆINA CENTAR SARAJEVO je objavio Otvoreni postupak za Izvođenje radova na vanjskom uređenju Vile Braun - I faza. Rok za dostavu ponuda je 2026-09-25. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.

O ovom pozivu

Općina Centar Sarajevo objavila je javnu nabavku za izvođenje radova na vanjskom uređenju Vile Braun – I faza. Nabavka se odnosi na lokaciju Sarajevo, a vrsta postupka je otvoreni postupak. Predmet je razvrstan pod CPV oznakom 45262600.

Prema dostupnim podacima, riječ je o pozivu za građevinske radove, koji ponuđačima omogućava da dostave ponudu pod uslovima utvrđenim u tenderskoj dokumentaciji.

Ko može aplicirati

Učešće je povezano s obaveznim uslovima iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama. Dostavljeni podaci ne navode pojedinačne dokaze, obrasce ili druge detalje za dokazivanje ispunjenosti tih uslova. Izričito je navedeno da su dokazi definisani detaljno u tenderskoj dokumentaciji.

Zbog toga zainteresovane firme prije pripreme ponude trebaju pregledati originalnu tendersku dokumentaciju i provjeriti sve zahtjeve koji se odnose na učešće. Na osnovu dostupnog teksta nije moguće utvrditi dodatne uslove niti zaključiti da je određena firma sigurno kvalifikovana.

Iznos, rok i ključni uslovi

Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 341880 BAM. U dostupnim podacima nije navedeno da li je ovaj iznos iskazan s porezom na dodatu vrijednost ili bez njega.

Navedeni rok je 2026-09-25. Dostavljeni tekst ne pojašnjava dodatne elemente roka, uključujući tačno vrijeme, način predaje ponude ili eventualne druge rokove u postupku.

Ključni poznati uslov odnosi se na član 45. Zakona o javnim nabavkama, dok su dokazi i ostali zahtjevi navedeni kao „kao u TD“. Detalji o lotovima, kriteriju za izbor, trajanju radova i tehničkim specifikacijama nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Šta ovo znači za firmu

Firma koja razmatra učešće treba procijeniti može li izvesti radove na vanjskom uređenju Vile Braun – I faza i pripremiti dokumentaciju u skladu s tenderskom dokumentacijom. Posebnu pažnju treba posvetiti dokazima iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama, jer dostupni sažetak ne sadrži njihov pojedinačni pregled.

Kako aplicirati

Ponudu treba pripremiti prema originalnoj tenderskoj dokumentaciji ugovornog organa. Dostavljeni podaci ne navode elektronsku adresu, mjesto predaje, format ponude ni spisak obaveznih priloga. Ove informacije potrebno je provjeriti u dokumentaciji postupka.

Rizici i šta provjeriti

Prije predaje ponude treba provjeriti potpun tekst uslova iz člana 45, način dokazivanja, rok i pravila predaje. Također treba provjeriti tehnički opis radova, kriterij za izbor i sve finansijske zahtjeve, jer nisu navedeni u dostupnom tekstu. Izabrani ponuđač, vrijednost ugovora i razlog poništenja nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Često postavljana pitanja

Ko je ugovorni organ?

Ugovorni organ je OPĆINA CENTAR SARAJEVO.

Šta je predmet nabavke?

Izvođenje radova na vanjskom uređenju Vile Braun – I faza.

Kolika je procijenjena vrijednost?

Procijenjena vrijednost iznosi 341880 BAM.

Koji je rok?

Navedeni rok je 2026-09-25.

Ko je izabrani ponuđač?

Izabrani ponuđač nije naveden u dostupnom tekstu.

Povezano

Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije Građevinski radovi.

Saznajte više

Kako Tendersistem pomaže

Tendersistem je platforma za javne nabavke u Bosni i Hercegovini: prati sve aktivne tendere s portala e-Nabavke, filtrira ih po CPV kodovima, djelatnosti i lokaciji firme, i svaki dan izdvaja one koji su relevantni baš za vaš profil.

Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu

Originalni izvor

Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.


Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

Originalni izvor

Slični tenderi i nabavke

Tender / Javna nabavkaGrađevinski radovi

Zamjena i ugradnja odbojnih ograda minimalnog nivoa H1, cesta M17.1 dionica Žepče Ribnica

JAVNO PREDUZEĆE CESTE FEDERACIJE BIH D.O.O.

Tender za zamjenu i ugradnju odbojnih ograda na cesti M17.1 dionica Žepče Ribnica. Procijenjena vrijednost 390000 BAM. Postupak otvoren.

Istekao rok
bih04.09.2026.390K KM
Tender / Javna nabavkaGrađevinski radovi

Санација два клизишта на дијелу савског водоодбрамбеног насипа и санација цјевовода на устави "Моцељ" у поплавном подручју "Ивањско поље" Брод

JAVNA USTANOVA "VODE SRPSKE"

Javna ustanova Vode Srpske raspisala je otvoreni postupak za sanaciju klizišta i cjevovoda u Ivaњskom polju. Procijenjena vrijednost je 215384.61 BAM.

Istekao rok
04.09.2026.215K KM
Tender / Javna nabavkaGrađevinski radovi

Revitalizacija nacionalnog spomenika zgrade II zasjedanja ZAVNOBiH-a u Sanskom Mostu - I faza

JAVNA USTANOVA "ZAVOD ZA ZAŠTITU KULTURNOG NASLIJEĐA"BIHAĆ

Javna ustanova „Zavod za zaštitu kulturnog naslijeđa“ Bihać objavila je otvoreni postupak za revitalizaciju nacionalnog spomenika zgrade II zasjedanja ZAVNOBiH-a u Sanskom Mostu, I faza. Procijenjena vrijednost nabavke je 829.059,82 BAM, a rok za dostavljanje ponuda 7. septembar 2026. godine.

3 dana
bihac07.09.2026.829K KM
Tender / Javna nabavkaGrađevinski radovi

Izvođenje radova na rekonstrukciji Vodospreme Miši-Golinjevo

GRAD LIVNO

GRAD LIVNO raspisao tender za izvođenje radova na rekonstrukciji Vodospreme Miši-Golinjevo. Procijenjena vrijednost je 39,250 BAM, a rok za završetak radova je 7. septembar 2026. godine.

3 dana
bih07.09.2026.39K KM