Nazad na prilike
Tender / Javna nabavkaTelekomunikacije21 dana do roka

Nabava i ugradnja VoIP opreme u Mostaru | rok 24.9.2026.

Nabava i ugradnja VoIP korisničke komunikacijske opreme

JP ELEKTROPRIVREDA HRVATSKE ZAJEDNICE HERCEG BOSNE D.D. MOSTARmostarRok: 24.09.2026.30K KM
Objavljeno 03.09.2026. u 10:00 4 min čitanja Originalni poziv je mjerodavan
Vrsta postupka:
Otvoreni postupak
CPV:
32552100
Broj nabavke:
2759914

Ukratko: JP ELEKTROPRIVREDA HRVATSKE ZAJEDNICE HERCEG BOSNE D.D. MOSTAR je objavio Otvoreni postupak za Nabava i ugradnja VoIP korisničke komunikacijske opreme. Rok za dostavu ponuda je 2026-09-24. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.

O ovom pozivu

JP ELEKTROPRIVREDA HRVATSKE ZAJEDNICE HERCEG BOSNE D.D. MOSTAR objavila je javnu nabavu za nabavu i ugradnju VoIP korisničke komunikacijske opreme. Postupak se provodi kao otvoreni postupak, a lokacija nabave je Mostar. Predmet pripada oblasti telekomunikacija, dok je navedeni CPV broj 32552100.

Prema dostupnim podacima, procijenjena vrijednost nabave iznosi 29.970 BAM. U objavljenim podacima nije navedeno da li je ovaj iznos iskazan sa uračunatim porezom na dodanu vrijednost ili bez njega, pa taj podatak treba provjeriti u tenderskoj dokumentaciji.

Ko može aplicirati

Ponuditelj treba biti registriran za obavljanje djelatnosti koja je predmet nabave. To znači da ponuđena firma mora imati registraciju povezanu s nabavom i ugradnjom opreme koja je obuhvaćena ovim postupkom. Dostavljeni tekst ne navodi konkretnu vrstu registra, šifru djelatnosti, minimalno iskustvo, stručni kadar ili tehničke kapacitete.

Za učešće važe obvezni uvjeti iz članka 45. Zakona o javnim nabavama, dok su dokazi za ispunjavanje tih uvjeta detaljno definirani u tenderskoj dokumentaciji. Izvorni tekst također sadrži navod „Ne traži se“, ali iz dostupnog zapisa nije jasno na koji se tačno uvjet ili dokaz taj navod odnosi.

Iznos, rok i ključni uslovi

Procijenjena vrijednost postupka je 29.970 BAM. Rok za dostavljanje ponuda je 24. septembar 2026. godine. Vrijeme do kojeg ponude moraju biti dostavljene nije navedeno u dostupnom tekstu.

Tehničke specifikacije opreme, obim ugradnje, mjesto i način izvršenja, rok realizacije, kriteriji za izbor ponude, garancijski uslovi i druga pravila navedeni su kao „sukladno tenderskoj dokumentaciji“. Njihov sadržaj nije dostavljen u objavljenim podacima.

Šta ovo znači za firmu

Za zainteresirane firme ovo je postupak koji obuhvata i nabavu i ugradnju VoIP korisničke komunikacijske opreme. Ponuđač treba provjeriti da li njegova registrirana djelatnost odgovara predmetu nabave i da li može dokazati uvjete iz članka 45. Zakona o javnim nabavama.

Sama procijenjena vrijednost ne predstavlja vrijednost ugovora. Izabrani ponuđač i konačna vrijednost ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Kako aplicirati

Ponudu treba pripremiti prema zahtjevima iz tenderske dokumentacije ugovornog organa. Prije predaje potrebno je provjeriti tražene dokaze za uvjete iz članka 45, registraciju djelatnosti, tehničke zahtjeve za opremu i ugradnju te način dostavljanja ponude. Detalji o mjestu predaje, formatu ponude i eventualnim obrascima nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Rizici i šta provjeriti

Najvažniji rizik je priprema ponude bez uvida u potpunu tendersku dokumentaciju. Posebno treba provjeriti šta znači navod „Ne traži se“, koje se potvrde i izjave traže prema članku 45, da li procijenjena vrijednost uključuje PDV i koji su tačni tehnički zahtjevi.

Potrebno je provjeriti i vrijeme isteka roka 24. septembra 2026. godine, jer ono nije navedeno u dostupnom tekstu. Podaci o broju zaprimljenih ponuda, izboru ponuđača, vrijednosti ugovora i eventualnom poništenju nisu navedeni. Za konačne informacije treba koristiti originalnu obavijest i tendersku dokumentaciju.

Često postavljana pitanja

Ko je ugovorni organ?

Ugovorni organ je JP ELEKTROPRIVREDA HRVATSKE ZAJEDNICE HERCEG BOSNE D.D. MOSTAR.

Šta je predmet nabave?

Nabava i ugradnja VoIP korisničke komunikacijske opreme.

Kolika je procijenjena vrijednost?

Procijenjena vrijednost iznosi 29.970 BAM.

Koji je rok za dostavljanje ponuda?

Rok je 24. septembar 2026. godine. Tačno vrijeme nije navedeno u dostupnom tekstu.

Ko je izabran i koja je vrijednost ugovora?

Izabrani ponuđač i vrijednost ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Povezano

Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije Telekomunikacije.

Saznajte više

Kako Tendersistem pomaže

Tendersistem je platforma za javne nabavke u Bosni i Hercegovini: prati sve aktivne tendere s portala e-Nabavke, filtrira ih po CPV kodovima, djelatnosti i lokaciji firme, i svaki dan izdvaja one koji su relevantni baš za vaš profil.

Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu

Originalni izvor

Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.


Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

Originalni izvor

Slični tenderi i nabavke

Tender / Javna nabavkaTelekomunikacije

Nabavka radio stanica

SUDSKA POLICIJA U FEDERACIJI BOSNE I HERCEGOVINE

Sudska policija u Federaciji Bosne i Hercegovine objavila je poziv za nabavku radio stanica putem konkurentskog zahtjeva. Nabavka se provodi u Sarajevu, uz procijenjenu vrijednost od 63.000 BAM i rok 4. septembar 2026. Detalji o uslovima, dokumentaciji, izabranom ponuđaču i vrijednosti ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu.

1 dana
sarajevo04.09.2026.63K KM
Tender / Javna nabavkaTelekomunikacije

Iznajmljivanje linkova prema poslovnicama, Primarni internet linkovi i Backup internet linkovi

ZAVOD ZDRAVSTVENOG OSIGURANJA KANTONA SARAJEVO

Zavod zdravstvenog osiguranja Kantona Sarajevo objavio je otvoreni postupak za iznajmljivanje linkova prema poslovnicama, primarnih internet linkova i rezervnih internet linkova. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 130.000 BAM, a rok za dostavljanje ponuda je 4. septembar 2026. godine. Uslovi za učešće iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama i potrebni dokazi detaljno su određeni tenderskom dokumentacijom.

1 dana
sarajevo04.09.2026.130K KM
Tender / Javna nabavkaTelekomunikacije

Nabavka smart televizora za JU OŠ “Dubrave

GRAD ŽIVINICE

Ovaj članak pruža informacije o javnoj nabavci smart televizora za JU OŠ “Dubrave” u Živinicama, uključujući ključne uslove i postupak.

4 dana
republika-srpska07.09.2026.5K KM
Tender / Javna nabavkaTelekomunikacije

RADIO STANICE I PRIPADAJUĆI DIJELOVI

RUDNICI MRKOG UGLJA " BANOVIĆI " DD BANOVIĆI

Rudnici mrkog uglja "Banovići" DD Banovići objavili su tender za nabavku radio stanica i pripadajućih dijelova. Procijenjena vrijednost tendera iznosi 24660 BAM, a rok za prijavu je do 9. septembra 2026. godine.

6 dana
bih09.09.2026.25K KM