Nazad na prilike
Tender / Javna nabavkaPoljoprivreda24 dana do roka

Tender za nabavku ogrjevnog drveta — Univerzitet u Bihaću

Nabavka ogrjevnog drveta za potrebe Univerziteta u Bihaću

JU UNIVERZITET U BIHAĆUbihacRok: 28.09.2026.10K KM
Objavljeno 04.09.2026. u 16:00 4 min čitanja Originalni poziv je mjerodavan
Vrsta postupka:
Otvoreni postupak
CPV:
03413000
Broj nabavke:
2760936

Ukratko: JU UNIVERZITET U BIHAĆU je objavio Otvoreni postupak za Nabavka ogrjevnog drveta za potrebe Univerziteta u Bihaću. Rok za dostavu ponuda je 2026-09-28. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.

O ovom pozivu

JU UNIVERZITET U BIHAĆU objavio je javni poziv za nabavku ogrjevnog drveta za potrebe Univerziteta u Bihaću. Postupak se provodi kao otvoreni postupak, a mjesto povezano s nabavkom je Bihać. Predmet nabavke razvrstan je pod CPV oznakom 03413000.

Dostavljeni podaci ne navode količinu drveta, vrstu drveta, zahtijevane dimenzije, način isporuke niti druge tehničke specifikacije. Za te informacije potrebno je pregledati originalnu tendersku dokumentaciju.

Ko može aplicirati

U dostupnom tekstu nisu navedene posebne kategorije ponuđača, zahtjevi u vezi s prethodnim iskustvom, tehničkom opremljenošću, kapacitetima ili registracijom djelatnosti. Zbog toga se ne može zaključiti koji privredni subjekti ispunjavaju sve uslove za učešće.

Izvorni tekst navodi da su obavezni uslovi za učešće iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama. Dokazi kojima se ti uslovi potvrđuju definisani su detaljno u tenderskoj dokumentaciji. Ponuđači prije pripreme ponude treba da provjere potpun sadržaj zahtijevanih izjava, potvrda i drugih dokumenata.

Iznos, rok i ključni uslovi

Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 10.256,40 KM. U dostavljenim podacima nije navedeno da li je iznos iskazan sa uračunatim porezom na dodatu vrijednost ili bez njega, pa tu informaciju treba provjeriti u originalnoj dokumentaciji.

Rok za dostavljanje ponuda je 28. septembar 2026. godine. Vrijeme do kojeg ponude moraju biti dostavljene, adresa ili elektronski način predaje, rok važenja ponude i uslovi plaćanja nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Šta ovo znači za firmu

Firma koja razmatra ovu nabavku treba prvo procijeniti može li ponuditi predmet nabavke u skladu sa svim tehničkim zahtjevima. Posebnu pažnju treba posvetiti dokazima iz člana 45. Zakona o javnim nabavkama, jer izvorni tekst izričito upućuje na njih.

Podaci o količini, kvalitetu ogrjevnog drveta, mjestu i dinamici isporuke nisu navedeni u dostupnom tekstu. Bez uvida u tendersku dokumentaciju nije moguće procijeniti stvarne troškove izvršenja niti konačnu konkurentnost ponude.

Kako aplicirati

Za učešće je potrebno preuzeti i proučiti tendersku dokumentaciju JU UNIVERZITETA U BIHAĆU. U njoj treba provjeriti obrasce, dokaze, tehničke zahtjeve i način dostavljanja ponude. Ponuda mora biti pripremljena prema pravilima iz dokumentacije i dostavljena do 28. septembra 2026. godine, uz poštovanje tačnog vremena i kanala predaje koji nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Rizici i šta provjeriti

Prije predaje ponude treba provjeriti da li su ispunjeni svi uslovi iz člana 45, koji su dokazi prihvatljivi, da li postoje dodatni uslovi i kako se dokazuje ispunjenost tehničkih zahtjeva. Treba potvrditi i da li se procijenjena vrijednost od 10.256,40 KM odnosi na iznos sa porezom ili bez njega.

Izabrani ponuđač, vrijednost ugovora i eventualni razlog poništenja nisu navedeni u dostupnom tekstu. Takođe nije navedeno da li je postupak okončan.

Često postavljana pitanja

Ko provodi nabavku?

Ugovorni organ je JU UNIVERZITET U BIHAĆU.

Šta se nabavlja?

Nabavlja se ogrjevno drvo za potrebe Univerziteta u Bihaću.

Kolika je procijenjena vrijednost?

Procijenjena vrijednost iznosi 10.256,40 KM.

Koji je krajnji rok?

Rok za dostavljanje ponuda je 28. septembar 2026. godine.

Da li je poznat izabrani ponuđač?

Izabrani ponuđač i vrijednost ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Povezano

Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije Poljoprivreda.

Saznajte više

Kako Tendersistem pomaže

Tendersistem uz praćenje tendera nudi i tržišnu analitiku javnih nabavki u BiH: ko su naručioci, ko pobjeđuje na tenderima u vašoj oblasti, kolike su pobjedničke cijene i šta naručioci planiraju nabavljati u narednom periodu.

Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu

Originalni izvor

Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.


Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

Originalni izvor

Slični tenderi i nabavke

Tender / Javna nabavkaPoljoprivreda

Nabavka drva i peleta

MINISTARSTVO UNUTRAŠNJIH POSLOVA ZENIČKO-DOBOJSKOG KANTONA

Ministarstvo unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona objavilo je otvoreni postupak za nabavku drva i peleta u Zenici. Procijenjena vrijednost iznosi 31.500 BAM, a rok je 4. septembar 2026. Uslovi uključuju član 45. Zakona o javnim nabavkama i dokaz o registraciji za obavljanje profesionalne djelatnosti.

Istekao rok
zenica04.09.2026.32K KM
Tender / Javna nabavkaPoljoprivreda

Nabavka i isporuka mehanizacije za rasadnike

ŠUMSKOPRIVREDNO DRUŠTVO ˝SREDNJOBOSANSKE ŠUME˝ / ŠUMSKOGOSPODARSKO DRUŠTVO ˝ŠUME SREDIŠNJE BOSNE˝ / ŠUMSKOPRIVREDNO DRUŠTVO ˝SREDNJOBOSANSKE ŠUME˝ D.O.O. DONJI VAKUF

ŠUMSKOPRIVREDNO DRUŠTVO ˝SREDNJOBOSANSKE ŠUME˝ objavilo je tender za nabavku mehanizacije za rasadnike, vrijedan 292136.76 BAM. Rok za prijavu je 4. septembar 2026.

Istekao rok
travnik04.09.2026.292K KM
Tender / Javna nabavkaPoljoprivreda

Nabavka kosilica, trimera, motornih pila i drugih mašina za održavanje travnjaka i parkova

JAVNO PREDUZEĆE ZA UPRAVLJANJE, ZAŠTITU I ODRŽAVANJE OBJEKATA U VLASNIŠTVU OPĆINE NOVI GRAD SARAJEVO "LOKOM" D.O.O. SARAJEVO

Javno preduzeće LOKOM d.o.o. Sarajevo objavilo je otvoreni postupak za nabavku kosilica, trimera, motornih pila i drugih mašina za održavanje travnjaka i parkova. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 66.500 KM, a navedeni rok je 4. septembar 2026. godine. Uslovi za učešće zasnivaju se na članu 45. Zakona o javnim nabavkama, dok su dokazi precizirani u tenderskoj dokumentaciji.

Istekao rok
sarajevo04.09.2026.67K KM
Tender / Javna nabavkaPoljoprivreda

Nabavka sadnica, ukrasnog drveća i grmlja sa uslugom isporuke na lokaciju, sadnje i održavanja

TURISTIČKA ZAJEDNICA KANTONA SARAJEVO

Turistička zajednica Kantona Sarajevo provodi otvoreni postupak za nabavku sadnica, ukrasnog drveća i grmlja, uključujući isporuku na lokaciju, sadnju i održavanje. Procijenjena vrijednost je 170.940 BAM, a rok je 9. septembar 2026. godine. Uslovi učešća vezani su za član 45. Zakona o javnim nabavkama i tendersku dokumentaciju.

5 dana
sarajevo09.09.2026.171K KM