Nazad na prilike
Tender / Javna nabavkaMedicinska oprema15 dana do roka

Tender za usluge atestiranja medicinske opreme — UKCS

Nabavka usluga atestiranja specifične medicinske opreme na Klinici za karadiovaskularnu hirurgiju KCUS-a

UNIVERZITETSKI KLINIČKI CENTAR SARAJEVO - UKCSsarajevoRok: 15.09.2026.66K KM
Objavljeno 31.08.2026. u 10:00 4 min čitanja Originalni poziv je mjerodavan
Vrsta postupka:
Konkurentski zahtjev
CPV:
50000000
Broj nabavke:
2757893

Ukratko: UNIVERZITETSKI KLINIČKI CENTAR SARAJEVO - UKCS je objavio Konkurentski zahtjev za Nabavka usluga atestiranja specifične medicinske opreme na Klinici za karadiovaskularnu hirurgiju KCUS-a. Rok za dostavu ponuda je 2026-09-15. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.

O ovom pozivu

Univerzitetski klinički centar Sarajevo – UKCS objavio je poziv za nabavku usluga atestiranja specifične medicinske opreme na Klinici za kardiovaskularnu hirurgiju. Mjesto nabavke je Sarajevo, a postupak se provodi kao konkurentski zahtjev. Nabavka je svrstana pod CPV oznaku 50000000. Predmet je povezan s uslugama provjere i atestiranja medicinske opreme, pa ponuđači detaljan obuhvat posla trebaju utvrditi u tenderskoj dokumentaciji i pripadajućim prilozima. Više poziva iz oblasti možete pratiti u kategoriji medicinska oprema.

Ko može aplicirati

U dostupnom tekstu nisu navedeni posebni uslovi za ponuđače, zahtjevi u pogledu stručnih kvalifikacija, ovlaštenja, iskustva, opreme, kadra ili registracije. Takođe nije navedeno da li su predviđeni posebni kriteriji za dokazivanje sposobnosti za atestiranje konkretne medicinske opreme. Zainteresovane firme trebaju ove informacije provjeriti u originalnoj tenderskoj dokumentaciji. Sama objava ne omogućava zaključak da je određeni ponuđač sigurno kvalifikovan.

Iznos, rok i ključni uslovi

Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 66.000 BAM. U dostupnim podacima nije navedeno da li je iznos iskazan s porezom na dodatu vrijednost ili bez njega. Rok je 15.09.2026. godine, ali vrijeme do kojeg se ponude mogu dostaviti nije navedeno u dostupnom tekstu. Ključni tehnički, finansijski i administrativni uslovi definisani su tenderskom dokumentacijom. Nisu navedeni trajanje ugovora, način plaćanja, kriterij za izbor ponude, garancije niti planirani termini izvršenja usluge.

Šta ovo znači za firmu

Firma koja razmatra učešće mora najprije utvrditi tačan predmet atestiranja, obim usluga i dokaze koje UKCS zahtijeva. Posebno je važno provjeriti da li se traže određena ovlaštenja ili potvrde za rad na specifičnoj medicinskoj opremi. Procijenjena vrijednost može pomoći u početnoj procjeni kapaciteta ponude, ali ne predstavlja navedenu vrijednost ugovora. Izabrani ponuđač i vrijednost ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Kako aplicirati

Način preuzimanja dokumentacije, mjesto ili elektronski kanal za dostavljanje ponude, format ponude i obavezni obrasci nisu navedeni u dostupnom tekstu. Ponudu treba pripremiti isključivo prema originalnoj tenderskoj dokumentaciji i njenim rokovima. Prije predaje potrebno je provjeriti sve zahtjeve, dokaze, tehničke specifikacije i način dostavljanja.

Rizici i šta provjeriti

Najveći rizik je oslanjanje samo na sažetak poziva, jer su detalji označeni kao definisani tenderskom dokumentacijom. Treba provjeriti rok i tačno vrijeme predaje, procijenjenu vrijednost i poreski tretman, uslove sposobnosti, tehnički obuhvat atestiranja, kriterij izbora, garancije i eventualna pitanja i odgovore. Razlog eventualnog poništenja nije naveden u dostupnom tekstu, kao ni broj zaprimljenih ponuda.

Često postavljana pitanja

Ko je ugovorni organ?

Ugovorni organ je Univerzitetski klinički centar Sarajevo – UKCS.

Šta je predmet nabavke?

Predmet su usluge atestiranja specifične medicinske opreme na Klinici za kardiovaskularnu hirurgiju KCUS-a.

Kolika je procijenjena vrijednost?

Procijenjena vrijednost iznosi 66.000 BAM. Dodatni podaci o poreskom tretmanu nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Kada je rok?

Navedeni rok je 15.09.2026. godine. Tačno vrijeme predaje nije navedeno u dostupnom tekstu.

Ko je izabran i kolika je vrijednost ugovora?

Izabrani ponuđač i vrijednost ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Povezano

Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije Medicinska oprema.

Saznajte više

Kako Tendersistem pomaže

Tendersistem je platforma za javne nabavke u Bosni i Hercegovini: prati sve aktivne tendere s portala e-Nabavke, filtrira ih po CPV kodovima, djelatnosti i lokaciji firme, i svaki dan izdvaja one koji su relevantni baš za vaš profil.

Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu

Originalni izvor

Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.


Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

Originalni izvor

Slični tenderi i nabavke

Tender / Javna nabavkaMedicinska oprema

Nabava sanitetskog materijala

DOM ZDRAVLJA MOSTAR

Dom zdravlja Mostar provodi otvoreni postupak za nabavu sanitetskog materijala u Mostaru. CPV oznaka je 33140000, procijenjena vrijednost 210.000 BAM, a rok je 31. august 2026. Obvezni uvjeti iz članka 45. Zakona o javnim nabavama i dokazi navedeni su u tenderskoj dokumentaciji.

Istekao rok
mostar31.08.2026.210K KM
Tender / Javna nabavkaMedicinska oprema

Ponovljena javna nabava pneumokoknog cjepiva za program obveznih imunizacija u Federaciji BiH, za razdoblje 2026. - 2027. godina

ZAVOD ZA JAVNO ZDRAVSTVO FEDERACIJE BIH

Ovaj članak pruža pregled ponovljene javne nabavke pneumokoknog cjepiva u Federaciji BiH, uključujući ključne informacije o postupku, uslovima i rizicima.

Istekao rok
mostar31.08.2026.3.6M KM
Tender / Javna nabavkaMedicinska oprema

Tender broj: 01-10556-1/26 radi nabavke potrošnog materijala za aparate u Službi za MFH

JZU UNIVERZITETSKI KLINIČKI CENTAR REPUBLIKE SRPSKE

JZU Univerzitetski klinički centar Republike Srpske objavio je otvoreni postupak, tender broj 01-10556-1/26, za nabavku potrošnog materijala za aparate u Službi za MFH. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 379.000 BAM, a ponude se primaju do 31. avgusta 2026. godine do 9 časova. Ponude se dostavljaju lično ili preporučenom poštom na adresu UKC-a Republike Srpske u Banjoj Luci.

Istekao rok
banja-luka31.08.2026.379K KM
Tender / Javna nabavkaMedicinska oprema

Nabavka veterinarskih lijekova

JP VETERINARSKA STANICA VISOKO D.O.O.

JP VETERINARSKA STANICA VISOKO D.O.O. raspisala je otvoreni postupak za nabavku veterinarskih lijekova. Procijenjena vrijednost iznosi 147699.8 BAM.

1 dana
republika-srpska01.09.2026.148K KM