Nazad na prilike
Tender / Javna nabavkaIT i softver21 dana do roka

Tender za održavanje Oracle licenci — EP HZ HB Mostar

Usluge održavanja Oracle licenci

JP ELEKTROPRIVREDA HRVATSKE ZAJEDNICE HERCEG BOSNE D.D. MOSTARmostarRok: 21.09.2026.90K KM
Objavljeno 31.08.2026. u 13:00 4 min čitanja Originalni poziv je mjerodavan
Vrsta postupka:
Otvoreni postupak
CPV:
72267000
Broj nabavke:
2758134

Ukratko: JP ELEKTROPRIVREDA HRVATSKE ZAJEDNICE HERCEG BOSNE D.D. MOSTAR je objavio Otvoreni postupak za Usluge održavanja Oracle licenci. Rok za dostavu ponuda je 2026-09-21. Originalna dokumentacija dostupna je na stranici ugovornog organa / EJN-a.

O ovom pozivu

JP ELEKTROPRIVREDA HRVATSKE ZAJEDNICE HERCEG BOSNE D.D. MOSTAR objavila je javnu nabavku za usluge održavanja Oracle licenci. Nabavka se provodi u Mostaru, kroz otvoreni postupak. Predmet pripada oblasti usluga održavanja softvera i informacionih tehnologija, a dodijeljena CPV oznaka je 72267000. Za firme koje prate javne nabavke, ovo je poziv čiji se tehnički i drugi zahtjevi moraju provjeriti u izvornim dokumentima.

Ko može aplicirati

Iz dostupnog teksta nije navedena posebna lista prihvatljivih ponuđača, niti su navedeni konkretni zahtjevi u vezi s iskustvom, stručnim kadrom, ovlaštenjima ili tehničkim kapacitetima. Objavljeno je da važe obavezni uslovi za sudjelovanje iz člana 45. Zakona o javnim nabavama, dok su dokazi za ispunjavanje tih uslova detaljno definisani u tenderskoj dokumentaciji.

To znači da zainteresovane firme ne bi trebale procjenjivati ispunjenost uslova samo na osnovu kratkog opisa poziva. Potrebno je pregledati kompletnu natječajnu dokumentaciju i utvrditi koje dokaze treba dostaviti.

Iznos, rok i ključni uslovi

Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 90.000 BAM. U podacima nije navedeno da li je ovaj iznos sa uračunatim porezom na dodanu vrijednost ili bez njega. Navedeni rok je 21.09.2026. godine. Vrijeme do kojeg se ponude dostavljaju nije navedeno u dostupnom tekstu.

Ključni uslov koji je izričito naveden odnosi se na obavezne uslove za sudjelovanje iz člana 45. Zakona o javnim nabavama. Detalji o dokazima, predmetu usluge, načinu pripreme ponude i drugim zahtjevima nalaze se u tenderskoj dokumentaciji. Podaci o lotovima nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Šta ovo znači za firmu

Firma koja razmatra učešće treba najprije provjeriti da li može pružiti usluge održavanja Oracle licenci u obimu i na način opisan u dokumentaciji. Sama procijenjena vrijednost ne predstavlja vrijednost ugovora. Izabrani ponuđač i vrijednost zaključenog ugovora nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Za ponuđače iz oblasti IT i softvera relevantna će biti provjera svih tehničkih i administrativnih zahtjeva, ali njihov sadržaj nije objavljen u dostavljenim podacima.

Kako aplicirati

Postupak se provodi kao otvoreni postupak. Zainteresovana firma treba preuzeti i pažljivo proučiti originalnu tendersku dokumentaciju, pripremiti tražene dokaze i dostaviti ponudu u skladu s propisanim pravilima i rokom. Način dostavljanja ponude, adresa ili elektronski sistem za predaju nisu navedeni u dostupnom tekstu.

Rizici i šta provjeriti

Prije pripreme ponude treba provjeriti: potpune uslove iz člana 45. Zakona o javnim nabavama, spisak obaveznih dokaza, tehnički opis usluge, eventualne zahtjeve za Oracle ovlaštenjima, rok i način dostavljanja ponude, kao i poreski tretman procijenjene vrijednosti. Ovi detalji nisu navedeni u sažetom tekstu poziva i moraju se provjeriti u originalnoj dokumentaciji.

Često postavljana pitanja

Ko je ugovorni organ?

Ugovorni organ je JP ELEKTROPRIVREDA HRVATSKE ZAJEDNICE HERCEG BOSNE D.D. MOSTAR.

Kolika je procijenjena vrijednost?

Procijenjena vrijednost iznosi 90.000 BAM. Nije navedeno da li iznos uključuje PDV.

Koji je krajnji rok?

Navedeni rok je 21.09.2026. godine. Tačno vrijeme predaje nije navedeno u dostupnom tekstu.

Koji dokazi su potrebni?

Obavezni uslovi proizlaze iz člana 45. Zakona o javnim nabavama, a konkretni dokazi su detaljno definisani u tenderskoj dokumentaciji.

Da li je poznat izabrani ponuđač?

Nije naveden u dostupnom tekstu. Vrijednost ugovora takođe nije navedena u dostupnom tekstu.

Povezano

Pogledajte sve aktivne tendere iz kategorije IT i softver.

Saznajte više

Kako Tendersistem pomaže

Za pripremu ponude Tendersistem objedinjuje sve na jednom mjestu: rokove, checklistu dokumentacije, AI analizu tenderske dokumentacije i dokumente firme — zato ga firme u BiH koriste kao centralni alat za javne nabavke.

Isprobajte Tendersistem — praćenje tendera za vašu firmu

Originalni izvor

Portal javnih nabavki BiH (EJN) — originalni javni poziv je mjerodavan.


Ovaj pregled je informativan. Originalna tenderska dokumentacija i obavještenje ugovornog organa su mjerodavni.

Originalni izvor

Slični tenderi i nabavke

Tender / Javna nabavkaIT i softver

Nabavka usluge pripremnih radnji, snimanja i davanja preporuka za uspostavu standarda i procedura shodno ISO certifikaciji – Faza 4

GENERALNI SEKRETARIJAT VIJEĆA MINISTARA BIH

Generalni sekretarijat Vijeća ministara BiH objavio je konkurentski zahtjev za uslugu pripremnih radnji, snimanja i davanja preporuka za uspostavu standarda i procedura shodno ISO certifikaciji – Faza 4. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 42.735,05 BAM, a navedeni rok je 31. august 2026. godine. Detaljni uslovi i zahtjevi nalaze se u tenderskoj dokumentaciji.

Istekao rok
sarajevo31.08.2026.43K KM
Tender / Javna nabavkaIT i softver

Nabavka usluge održavanja i optimizacije tehničkog rješenja web portala bhrt.ba za potrebe BHRT-a

RADIOTELEVIZIJA BOSNE I HERCEGOVINE

Radiotelevizija Bosne i Hercegovine objavila je nabavku usluge održavanja i optimizacije tehničkog rješenja web portala bhrt.ba. Postupak se provodi kao konkurentski zahtjev, procijenjena vrijednost je 12.000 BAM, a navedeni rok je 31. august 2026. Tenderska dokumentacija dostupna je isključivo na portalu elektronskih javnih nabavki.

Istekao rok
31.08.2026.12K KM
Tender / Javna nabavkaIT i softver

Javna nabavka roba - nabavka licenci

VLADA FEDERACIJE BOSNE I HERCEGOVINE

Ovaj članak pruža detalje o javnoj nabavci roba za nabavku licenci od strane Vlade Federacije Bosne i Hercegovine, uključujući ključne informacije o postupku, uslovima i rizicima.

Istekao rok
republika-srpska31.08.2026.103K KM
Tender / Javna nabavkaIT i softver

Licenciranje antivirusnog programa/2

JAVNA USTANOVA OPĆA BOLNICA "PRIM. DR ABDULAH NAKAŠ"

Javna ustanova Opća bolnica „Prim. dr Abdulah Nakaš“ objavila je konkurentski zahtjev za licenciranje antivirusnog programa/2. Procijenjena vrijednost nabavke iznosi 12.000 BAM, a rok je 1. septembar 2026. Detaljni uslovi navedeni su u tenderskoj dokumentaciji.

1 dana
sarajevo01.09.2026.12K KM